Jak spárovat a nakonfigurovat Apple Pencil (2. generace)

Když Apple aktualizoval iPad Pro v listopadu 2018, přinesl s ním také novou Apple Pencil. Apple Pencil (2. generace) má mnoho, čím se odlišuje od předchozího modelu, a zde vám ukážeme, jak spárovat a nakonfigurovat vaše nové příslušenství.

iPad Pro 2018 je obrovským odklonem od všech předchozích modelů a totéž lze říci o Apple Pencil (2. generace – odsud jednoduše označovaná jako Apple Pencil). Pryč je konektor Lightning, který znamenal mnoho nepříjemných situací nabíjení, a přichází proces indukčního nabíjení. Nové je zde téměř vše, včetně toho, jak zařízení spárujete. Je toho hodně, co se dá projít, tak začněme.

  4 nejlepší souborové systémy vhodné pro SSD na Linuxu

Spárování Apple Pencil

Spárování Apple Pencil je tak intuitivní, že to možná uděláte omylem. Chcete-li spárovat Apple Pencil, připevněte ji na boční stranu iPadu Pro 2018. Na obrazovce se objeví obrázek Apple Pencil spolu s výzvou k dokončení procesu párování. Klepnutím na tlačítko „Připojit“ spárujte Apple Pencil.

Změna chování poklepání Apple Pencil

Jednou z nejlepších nových funkcí obnovené Apple Pencil je možnost poklepat na její stranu a nechat změnit aktuálně vybraný nástroj. Můžete přepínat mezi několika nástroji a vývojáři aplikací mají možnost přepsat výchozí nastavení systému a vytvořit si vlastní zástupce. Existují čtyři možnosti výchozího nastavení systému.

Přepínání mezi aktuálním nástrojem a gumou
Přepínání mezi aktuálním nástrojem a naposledy použitým nástrojem
Zobrazit paletu barev
Vypnuto

  Jak vyhledávat a sdílet GIF na Androidu bez přepínání aplikací

Chcete-li provést jakékoli změny, otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na část „Apple Pencil“.

Výsledná obrazovka ukazuje aktuální úroveň baterie Apple Pencil (pokud je připojena) a také možnost procházet regulační informace pro příslušenství. Přímo mezi těmito dvěma věcmi si všimnete čtyř výše uvedených možností. Klepnutím na možnost ji aktivujete.

Jakmile provedete výběr, můžete jej vyvolat dvojitým klepnutím na boční stranu Apple Pencil.