Jak stáhnout soubor ISO Windows 8.1

Windows 8 nebyl populární ani dobře přijímaný. Jen málo lidí na něj upgradovalo a jeho životnost byla zkrácena, přestože Microsoft nakonec opravil nabídku Start. Zatímco Windows 8 byl stále nejnovější verzí systému Windows, byla vydána spousta notebooků a stolních počítačů, na kterých je operační systém spuštěn. Uživatelé Windows 8/8.1 dostali možnost upgradovat na Windows 10 zdarma.

stáhnout soubor ISO Windows 8.1

Stáhněte si soubor ISO Windows 8.1

Windows 8.1 Květen nebyly populární, ale některým lidem se to líbilo. Panel kouzel byl jedinečný z hlediska uživatelského rozhraní a vytvořil základ pro to, jak Windows 10 vypadal (bez všech chyb). Pokud jste vlastnili systém Windows 8/8.1, který jste upgradovali na Windows 10, a chtěli byste nainstalovat původní OS, budete mít problém najít odkaz ke stažení.

  Získejte nabídku Start systému Windows 7 V systému Windows 10 [Paid]

Stáhnout soubor ISO Windows 8.1 – Microsoft

Microsoft na své titulní stránce neinzeruje Windows 8/8.1 a poskytuje pro ně pouze podporu. Nedostane však žádné další aktualizace, stále si můžete stáhnout ISO od společnosti Microsoft.

Chcete-li stáhnout soubor ISO systému Windows 8.1;

Navštivte tento odkaz na webu společnosti Microsoft.
Vyberte edici, kterou chcete stáhnout (8.1, 8.1 K, 8.1 KN, 8.1 N nebo 8.1 Single Language).
Klikněte na Potvrdit.
Vyberte jazyk, ve kterém chcete používat OS.
Klikněte na odkaz ke stažení pro 32 nebo 64 bit, podle toho, co potřebujete nainstalovat.
Uložte soubor ISO.

Vytvořte instalační USB

Pro Windows 8.1 neexistuje žádný nástroj pro vytváření médií. ISO budete muset vypálit na USB disk pomocí nástroje třetí strany. Pro tuto práci doporučujeme použít Rufus.

  Záznamník skrytých kroků ve Windows promění akci na obrazovce v pokyny krok za krokem

Než budete pokračovat, zkontrolujte, zda váš systém podporuje zabezpečené spouštění UEFI nebo ne. Ovlivní to, jak vypálíte ISO na USB disk.

Připojte jednotku USB k systému (měla by mít velikost alespoň 8 GB).
Stažení a spustit Rufuse.
Pokud má váš systém starší BIOS, otevřete Partition scheme a vyberte MBR.
Pokud má váš systém UEFI/Secure Boot, otevřete Partition scheme a vyberte GPT.
Vyberte jednotku USB a stažený soubor ISO.
Klepněte na tlačítko Start.
Počkejte na dokončení procesu.
Připojte USB k systému a nainstalujte Windows 8.1.

Získejte Windows 8 ISO

Windows 8.1 byla konečná a definitivní verze Windows 8. ISO Windows 8 na webu Microsoftu nenajdete. Možná pro to najdete torrent, ale s těmi byste měli být opatrní. Mohou být infikovány a obecně by měly být považovány za nebezpečné.

  Jak získat klasické hry Minesweeper a Solitaire na Windows 10

Pokud se vám instalační disk povaluje z doby, kdy jste systém zakoupili, můžete jej použít k instalaci systému Windows 8. Je to nejbezpečnější možnost.

Závěr

Windows 8.1 měl některé dobré funkce, ale uživatelé přecházející z Windows 7 na Windows 8 nebyli schopni pracovat s novou nabídkou Start. Pokud jste to někdy chtěli vyzkoušet, ISO tam stále je, ale nebudete si na něj moci koupit licenci.