Jak stahovat videa z YouTube

Klíčové věci

  • Stáhněte si svá oblíbená videa z YouTube pomocí služby YouTube Premium, abyste je mohli legálně sledovat offline.
  • Nepoužívejte ke stahování videí YouTube aplikace třetích stran kvůli riziku malwaru a problémům s autorskými právy.
  • Předplatné YouTube Premium nabízí funkce jako sledování bez reklam, přehrávání na pozadí a YouTube Music.

YouTube je vynikajícím zdrojem informací a zábavy, ale při streamování videa využívá velké množství dat. To platí zejména v případě, že sledujete videa ve Full HD nebo 4K, což znamená, že rychle vyčerpáte svůj měsíční příděl nebo začnete načítat účet za telefon, když sledujete videa na YouTube mimo připojení Wi-Fi.

Abyste se vyhnuli neočekávaným nákladům a zabavili se, stáhněte si svá oblíbená videa z YouTube do telefonu, když máte neomezené připojení k internetu.

Co potřebujete ke stažení videí z YouTube

Pokud chcete sledovat videa na YouTube offline, musíte se zaregistrovat do služby YouTube Premium. I když vám toto předplatné poskytuje funkce jako přehrávání na pozadí a sledování bez reklam a je dodáváno s YouTube Music, umožňuje vám také stahovat videa z YouTube do vašich zařízení, takže YouTube Premium stojí za měsíční cenu.

  Jak vyhledávat a sdílet videa z YouTube ve Viberu

Přestože existují další způsoby třetích stran, jak stáhnout jakékoli online video, nedoporučujeme je používat. Některé přicházejí s malwarem a není snadné prověřit legitimní aplikace od těch, kteří předstírají, že vám poskytují „bezplatnou“ službu. Navíc tyto aplikace často porušují podmínky služby YouTube a mohou vás dostat do horké vody s autorským zákonem.

Chcete-li se zaregistrovat do služby YouTube Premium, otevřete na svém telefonu nebo tabletu aplikaci YouTube a klepněte na kartu Vy ve spodní nabídce. Odtud přejeďte nahoru a klepněte na Získat YouTube Premium. Odtud se můžete zaregistrovat k bezplatné zkušební verzi, pokud ji stále máte, nebo si vybrat z následujících tarifů: YouTube Premium Individual, YouTube Premium Family nebo YouTube Premium Student. Ceny se mezi regiony liší, ale v USA začínají na 11,99 USD měsíčně.

Upozorňujeme však, že YouTube Premium a funkce stahování nejsou dostupné ve všech zemích. Nejprve tedy vyzkoušejte bezplatnou zkušební verzi a zjistěte, zda pro vás tato funkce funguje, než se zavážete k předplatnému.

  Jak změnit svou polohu a místní stanice na YouTube TV

Jak stahovat videa z YouTube pro sledování offline

Jakmile budete mít předplatné YouTube Premium, je snadné stáhnout si video z YouTube do svého zařízení. Stačí najít video, které se vám líbí, a přehrát ho v aplikaci YouTube. Pod názvem kanálu a tlačítkem odběru klepněte na Stáhnout a video se uloží do vašeho telefonu.

Pokud jste si již video stáhli, tlačítko se změní na Staženo. Klepněte na něj znovu a potvrďte zprávu Odstranit ze stažených souborů, abyste odstranili stažené soubory a uložili úložiště ve smartphonu.

Funkce stahování však funguje pouze u dlouhých videí YouTube. V době psaní tohoto článku jsme v aplikaci YouTube nenašli funkci stahování krátkých videí YouTube. Abyste si zachovali přístup ke staženým videím, musíte telefon připojit k internetu každých 48 hodin.

To zajišťuje, že videotéka zůstane aktuální s online verzí. Pokud se změní nějaké informace o videích, která jste si stáhli, budou aktualizovány, když se znovu připojíte k internetu. Také pokud tvůrce odstraní video, které jste si již stáhli, nebude již k dispozici ke zhlédnutí.

  Jak vytvořit rychlý seznam videí YouTube v prohlížeči Chrome

Kde najdete svá stažená videa z YouTube

Zde je návod, jak najít videa stažená v aplikaci YouTube. Když spustíte YouTube, klepněte na kartu Vy a poté na Stahování. Odtud byste měli vidět všechna videa stažená na YouTube.

Pokud ji ještě nemáte zapnutou, YouTube nabídne také chytré stahování, které aplikaci umožňuje automaticky stahovat doporučená videa a zajistit, že se budete mít na co dívat, i když nebudete připojeni k internetu.

Můžete to také aktivovat a nastavit limit úložiště klepnutím na kartu Vy a poté na Nastavení > Pozadí a stahování. Klepnutím na posuvník Inteligentní stahování aktivujte tuto funkci a poté klepnutím na Upravit Inteligentní stahování upravte automaticky nebo ručně používané úložiště. Kvalitu staženého videa inteligentního stahování můžete také změnit v nabídce Upravit inteligentní stahování. Pokud však chcete změnit kvalitu videa ručně stažených videí, můžete tak učinit v Nastavení > Pozadí a stahování > Kvalita stahování.

Předplatné YouTube Premium může stát pár dolarů měsíčně, ale rozhodně přináší mnoho výhod. Kromě toho, že si můžete legálně stahovat videa z YouTube do svého smartphonu, tabletu nebo dokonce PC, získáte také přehrávání na pozadí, které je užitečné pro poslech podcastů, a YouTube Music, což je dobrá alternativa k Spotify pro běžného posluchače.