Jak udělat vaši hloupou okenní klimatizaci chytrou

Okenní klimatizace jsou kritické v domech bez centrální klimatizace. Ale zapínání a vypínání každé jednotky je utrpení a chytré klimatizace jsou drahé. S chytrou zástrčkou můžete udělat mnoho klimatizačních jednotek chytrých.

Proč dělat klimatizaci oken chytrou?

Okenní klimatizace jsou drahé, často se pohybují od 200 do 500 USD. Tyto náklady si vynahrazují dlouhou životností – není neobvyklé vidět je pracovat pět až deset let. Nejlepší způsob, jak ochladit několik místností v domácnosti, je koupit více jednotek, jednu pro každou místnost. Ale to vám umožní pobíhat z místnosti do místnosti, abyste je zapnuli, když se vrátíte domů. Později je budete běhat vypnout, abyste ušetřili elektřinu. A když se vrátíte domů, může být váš domov horký, dokud nezapnete klimatizaci a nebudou mít šanci věci zchladit. Možná je ale nebudete chtít provozovat celý den, pokud jste mimo domov.

Některé novější klimatizační jednotky mají možnosti Wi-Fi pro hlasové a dálkové ovládání, ale nákup zcela nové klimatizace pro tuto funkci nedává smysl, pokud ta stará jinak funguje dobře a je energeticky účinná. Takže další nejlepší věcí je udělat vaši hloupou klimatizaci chytrou přidáním chytré zástrčky. S chytrou zástrčkou můžete pomocí aplikace nebo hlasového ovládání zapnout a vypnout jakoukoli klimatizaci v domě nebo bytě. A můžete je zapnout na dálku, když jste na cestě domů, takže když dorazíte, bude váš domov v pohodě.

Inteligentní zástrčky jsou levné, pohybují se od 15 do 30 USD a mohou být založeny na ZigBee, Z-Wave, Wi-Fi nebo Bluetooth. Většina z nich funguje s Alexou nebo Google Assistant a můžete je snadno ovládat z telefonu. Nejlepší využití pro chytré zástrčky je hlasové ovládání a automatizace, ale je také možné ušetřit peníze. Ne každá klimatizační jednotka je však kompatibilní s chytrými spínači, takže první věc, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat, zda ta vaše bude fungovat s chytrými zástrčkami.

Jak zkontrolovat, zda vaše klimatizace funguje s chytrou zástrčkou

Aby vaše klimatizace fungovala, potřebuje fyzické přepínače nebo otočné ovladače, podobné tomuto.

Chytré zástrčky jsou skvělé vychytávky, které fungují na jednoduchých principech. Nejprve zapojte zařízení – například lampu nebo kávovar – do chytré zástrčky. Zapojte chytrou zástrčku do elektrické zásuvky. Nyní můžete zástrčku programovat a ovládat pomocí aplikace pro chytré telefony.

Když chytrou zástrčku vypnete, přeruší napájení všeho, co je k ní připojeno. Účinně je to stejné jako odpojení lampy nebo kávovaru. Když zapnete chytrou zástrčku, „připojili jste lampu“.

Ale stejný jednoduchý princip řezání a obnovy napájení omezuje možnosti inteligentních zástrček. Ne všechny spotřebiče budou fungovat s chytrou zástrčkou, protože některé používají elektrický vypínač. Elektrické spínače ukládají aktuální stav zapnutí a vypnutí na desce plošných spojů a tato paměť se při ztrátě napájení ztratí. Mechanické spínače propouštějí napájení na základě jejich fyzického stavu, stejně jako standardní spínač světla.

První věc, kterou chcete udělat před nákupem chytré zástrčky pro vaši okenní klimatizaci, je prozkoumat tlačítka napájení. Je to měkké tlačítko s LED displejem? Nebo mechanický spínač, který se překlápí do různých poloh pro zapnutí a vypnutí takového přepínače nebo voliče?

Soft tlačítka a LED obrazovka jsou obvykle elektrické spínače a nebudou fungovat s chytrou zástrčkou.

Pokud se jedná o měkké tlačítko, jednotka pravděpodobně nebude fungovat s chytrou zástrčkou. Pokud je to mechanický spínač, můžete to udělat chytře. Pokud si stále nejste jisti, existuje jednoduchý test, který si můžete ověřit. Zapněte klimatizační jednotku a poté ji odpojte. Počkejte pět sekund a poté ji znovu zapojte. Pokud se vaše klimatizační jednotka zapnula, aniž byste stiskli jakékoli tlačítko, bude fungovat pomocí chytrého vypínače.

Toto bude fungovat pro přenosné klimatizace, také. Platí však stejné omezení: Potřebujete přenosnou klimatizaci, která má mechanické spínače – takovou, která se může zapnout v okamžiku, kdy ji zapojíte, aniž byste museli stisknout další tlačítka.

Jakmile zjistíte, že vaše klimatizace funguje s chytrými zástrčkami, je čas si nějaké pořídit. My máme několik doporučení pro chytré zástrčkya pokud nemáte rozbočovač, měli byste zvážit jeden založený na Wi-Fi. Tenká inteligentní zástrčka, jako je eufy Smart Plug Mini, může nejlépe vyhovovat vašemu prostoru, pokud je zástrčka vaší klimatizační jednotky velká a nepraktická.

Jak nastavit klimatizaci pomocí chytré zástrčky

Jakmile budete mít svou chytrou zástrčku, příprava všeho je přímočarý proces. Pokud jste tak ještě neučinili, nainstalujte okenní klimatizaci jako obvykle. Zapojte jej do chytré zástrčky a tu do zdi. Poté si stáhněte a nainstalujte aplikaci chytré zástrčky.

Proces nastavení aplikace a chytré zásuvky se bude lišit v závislosti na vašich chytrých zásuvkách. Zde jsou návody pro Kasa, eufy, a Belkin chytré zástrčky. Je to jen nastavení chytré zástrčky s jakýmkoli jiným zařízením, a pokud jste to udělali dříve, měli byste již vědět, co dělat.

Až budete mít chytrou zásuvku nastavenou, možná ji budete chtít integrovat Google Assistant nebo Alexa.

Když propojíte chytrou zástrčku s hlasovým asistentem, promyslete si název, který dáte každé zástrčce, a nezapomeňte je přidat do skupiny nebo místnosti. Díky tomu bude jejich ovládání ještě jednodušší.

Jakmile dokončíte jejich připojení k hlasovému asistentovi, můžete vytvořit rutinu pro automatické zapínání a vypínání klimatizace v určitou denní nebo noční dobu. Doporučujeme to provést prostřednictvím aplikace Google Home nebo Alexa, nikoli aplikace smart plug. Pokud se budete těmito radami řídit na všech svých zařízeních, budete vždy vědět, na kterou aplikaci se obrátit, když potřebujete upravit rutinu. Je to pohodlnější, než si pamatovat použití aplikace Kasa pro inteligentní časovače zástrčky, ale aplikace Philips Hue pro světla a tak dále.

Chytré zástrčky nejsou dokonalým řešením automatizace. Nemůžete například nastavit teplotu nebo rychlost. A pokud je vaše klimatizační jednotka dostatečně stará, plýtvá elektřinou nebo již neochlazuje místnost; měli byste zvážit její výměnu místo nákupu chytré zástrčky. Ale pokud vaše okenní klimatizace funguje dobře a není příliš náročná na elektřinu a vše, co potřebujete, je možnost zapnutí a vypnutí, pak jsou chytré zástrčky skvělým způsobem, jak přidat hlasové a dálkové ovládání spolu s automatizací, za méně peněz než nákup. chytrou klimatizaci.

Stejný trik můžete použít k tomu, aby byly chytré i ostatní spotřebiče. Dalo by se dokonce nastavit nějaké „chytré“ fanoušky udržujte svůj domov v pohodě bez spuštění klimatizace.