Jak zařídit chytrou ložnici

Většinu času ve své ložnici sice trávíte spánkem, ale i tak může těžit z technologie smarthome. Chytřejší ložnice vám může pomoci usnout a ráno se probudit.

Proč chytrá ložnice?

Ložnice jsou jedinečnou místností ve vašem obytném prostoru, trávíte v ní spoustu času, ale většinu času obvykle strávíte spánkem. Přidání technologie smarthome může vylepšit ložnici, pokud si své volby dobře promyslíte. Pomocí několika zařízení můžete svou ložnici učinit pohodlnější pro spánek a relaxaci. Chytrý displej, světla, chytrá stínidla a chytré zástrčky vám pomohou dostat se do postele a probudit se svěží.

Přidejte Smart Lights na začátek a konec dne

Někdy si rádi odpočinete v ložnici, než se vám bude chtít spát. Můžete si tedy v posteli číst nebo sledovat televizi. Problém je, když jste připraveni jít spát, vypínače světla mohou být mimo dosah. Nebo mohou být světla pro vašeho manžela nebo partnera příliš jasná.

Chytrá světla jsou skvělá pro ovládání z pohodlí postele. Můžete si vytvořit časovače, zapínat a vypínat je hlasem nebo telefonem, a pokud používáte chytré žárovky, můžete na večer ztlumit nebo změnit barvy na něco méně ostrého. A s několika rutinami můžete vytvořit efekt východu slunce, aniž byste museli kupovat drahé hodiny.

A pokud máte velké čelo postele, můžete přidat okolní světlo tím, že po jeho zadní části natáhnete LED pásy. Totéž můžete udělat s televizí ve vaší ložnici.

Pro chytré žárovky a LED pásky doporučujeme Philips Hue z několika důvodů. Běží mimo Zigbee, takže je méně pravděpodobné, že budou rušit vaše zařízení Wi-Fi. Philips Hue je kompatibilní s Alexou i Google Assistant. Aplikace Hue má vestavěnou rutinu probuzení, která se stará o funkci východu slunce bez nutnosti nastavování více rutin. A svá světla Hue můžete spárovat s a Lutron Aurora vypínač světla, který nasune přes vaše standardní vypínače.

Hlavním problémem Philips Hue je cena. Startovací sada se dvěma bílými žárovkami a nábojem vás vyjde na 70 dolarů. Za cenu získáte lepší třídu žárovek, obvykle jasnější a živější, pokud si koupíte barevné žárovky. Žárovky Hue také využívají Zigbee, což znamená, že fungují, i když je internet vypnutý. Jiné chytré žárovky se mohou spoléhat na Bluetooth nebo Wi-Fi, a tak mohou při výpadku internetu přijít s problémy s dosahem nebo ztratit svou inteligenci. Ale pokud chcete ušetřit peníze, také jsme se shromáždili levnější alternativy možná budete chtít zvážit.

Chytrá stínidla dokážou ztlumit světla

Až budete mít o světla postaráno, možná budete chtít zvážit další zdroj světla ve vaší ložnici: okna. Chytrá stínidla jsou podobná chytrým světlům: dá se bez nich žít a neplní zásadní funkci. Ale jakmile je budete mít, možná už bez nich nebudete chtít žít.

Svým hlasem nebo telefonem můžete nejen zvyšovat a snižovat odstíny, ale můžete vytvářet časovače a rutiny, které se o ně postarají za vás. Vaše rutina může zvýšit odstíny, když je čas vstát, nebo je snížit v rámci protokolu „dobrou noc“. To je síla chytrých domů; jeden příkaz se může postarat o mnoho věcí.

Lutronův Serena Shades fungují dobře a jsou kompatibilní s Alexa, Google Assistant a dokonce i Apple Watch. Ale jsou drahé, často stojí stovky dolarů.

Pokud byste chtěli utrácet méně, možná budete chtít dávat pozor na Iodstíny Fyrtur od kea . Přestože je společnost uvolní až v říjnu, cena se bude pohybovat mezi 129 a 179 dolary v závislosti na velikosti, což je mnohem levnější než většina konkurenčních produktů. A budou kompatibilní s Alexou i Google Assistant.

Zvažte hlasového asistenta s displejem

Ložnice mají obvykle budík, ale můžete upgradovat na něco lepšího. Chytrý displej může ovládat vaše další chytré produkty v celém domě a poskytovat informace, jako je počasí a události v kalendáři.

Hlasového asistenta můžete používat bez displeje, ale přijdete o hodiny, které můžete číst, a další vizuální informace. Někdy je prostě rychlejší číst schůzky v kalendáři, než je například poslouchat jednu po druhé.

Amazon nabízí obojí Echo Show a Boda z těchto dvou se Spot lépe hodí do ložnic. Je menší a navržený tak, aby napodoboval budík, díky čemuž se vejde přesně do vaší ložnice.

Ale preferujeme Nest Hub od Googlu. Na rozdíl od zařízení Echo, Nest Hub chybí kamera, která dodává pocit soukromí ve vaší ložnici. A funguje také jako digitální fotorámeček, vlastnost, kterou milujeme. Home Hub také lépe ztlumí obrazovku než Spot, což je funkce, kterou oceníte, pokud dáváte přednost temné místnosti, když spíte.

Pokud byste raději měli Google Assistant, ale ve formátu podobnému hodinám, jako je Amazon’s Spot, náš sesterský web Review Geek nazývá Lenovo Clock téměř dokonalé. Za 80 dolarů je to téměř poloviční cena ve srovnání s rozbočovačem Nest, je menší a opět vykopává kameru pro větší soukromí v ložnici.

Pokud jste všichni v jednom nebo druhém ekosystému, mělo by to nakonec vést k vašemu rozhodnutí, které zařízení koupit.

Používejte chytré zástrčky pro všechny své hloupé věci

Vaše ložnice má pravděpodobně nespočetné množství elektroniky, ať už to jsou nabíječky, ventilátory, topení, zvlhčovače vzduchu nebo televize. Chytré zástrčky jsou skvělým způsobem, jak dát těmto zařízením inteligenci, aniž byste museli kupovat nový televizor nebo přepojovat zásuvku.

Inteligentní zástrčky se také snadno nastavují; stačí jeden zapojit do elektrické zásuvky a pak do ní něco zapojit. Budete jej muset nastavit pomocí aplikace a poté připojit k Google Assistant nebo Alexa, ale jakmile to uděláte, budete mít telefon a hlasové ovládání.

Jsou také skvělou volbou, pokud chcete jít spát s ventilátorem nebo topením, ale nechcete, aby běžely celou noc. Při správném použití vám chytré zástrčky mohou potenciálně ušetřit peníze. Pokud máte ve zvyku nechávat zvlhčovač v chodu celý den, může tento problém vyřešit jednoduchý časovač.

S chytrými zástrčkami nemusíte vždy kupovat úplně nové zařízení, abyste mohli mít inteligenci a hlasové ovládání. Pokryli jsme několik levných možností v minulosti to může být například levnější než nákup nového ohřívače. Než si koupíte chytrou zásuvku, měli byste svá zařízení zapnout, odpojit a poté znovu zapojit. Pokud se nezapnou a nezačnou fungovat automaticky, nejsou pro chytrou zásuvku vhodná.

Zaokrouhlení Ložnice

Mít bezdrátovou nabíječku, která je v jedné rovině s nočním stolkem, je velmi pohodlné.

Některá technologie smarthome nemusí být fyzicky přítomna v ložnici. Chytrý termostat vám sice nemusí ušetřit peníze, ale pohodlí při změně nastavené teploty z pohodlí postele oceníte ve tři ráno. Oba Hnízdo a Ecobee nabídnout teplotní čidla a může pomoci umístit je do ložnice. V závislosti na tom, jaký model termostatu si vyberete, a kolik senzorů chcete, utratíte za vybavení vašeho domu něco mezi 180 a 350 dolary.

A možná budete chtít do své ložnice přidat vymoženosti, které nespadají přesně do kategorie smarthome. Bezdrátové nabíječky jsou skvělé při slabém osvětlení a pokusit se najít nabíjecí port na telefonu je obtížné. Máme rádi nabíjecí podložky, které se zapustí do nočního stolku, což snižuje nepořádek drátu i povrchu. Vše, co potřebujete, je děrovačka a vrtačka a noční stolek, který vám umožní vést kabel do zásuvky zespodu horního povrchu. Bezdrátové nabíječky jsou také relativně levné, obvykle kolem 20 dolarů. Možná však budete muset poskytnout vlastní nástěnný adaptér.

Chytré zařízení pro jednu ložnici, které nedoporučujeme, jsou ventilátory Zigbee. V současné době nejznámější fanoušci jsou navrženy pro spolupráci s Wink, chytrým centrem, které již nedoporučujeme. I když vám toto riziko vyhovuje, integrace Alexa vám poskytuje pouze hlasové ovládání vestavěného světla. Všechny operace ventilátoru musíte ovládat z přiloženého dálkového ovladače nebo aplikace Wink. Můžete také ušetřit peníze a koupit ventilátor s dálkovým ovládáním.

Ne všechny návrhy jsou ideální pro každou ložnici. Udělejte si inventuru své situace a držte se pouze technologie chytrého domu, která se dobře hodí pro vaši ložnici. Pamatujte, že cílem je přidat pohodlí, nikoli problémy a frustraci.