Jak upravit PDF ve Windows

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Chcete-li upravit soubor PDF v aplikaci Microsoft Word, převeďte soubor PDF na dokument aplikace Word, abyste jej mohli volně upravovat, a poté jej znovu uložte jako PDF.
  • Chcete-li upravit soubory PDF v aplikaci Microsoft Edge, importujte soubor PDF a pomocí nástrojů přidejte text, zvýrazněte, okomentujte a anotujte a poté upravený soubor PDF uložte.
  • K úpravě textu, změně písma, přidávání anotací, vodoznaků, obrázků a hesel můžete použít vyhrazený editor PDF, jako je PDFgear.

Vědět, jak upravovat PDF v systému Windows, je snadné, když víte, které aplikace použít. Ať už chcete změnit text nebo přidat anotace a komentáře, ukážeme vám několik způsobů, jak to udělat.

1. Upravte soubory PDF pomocí aplikace Microsoft Word

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak upravit PDF, je použít Microsoft Word. Tím se PDF převede na dokument aplikace Word, což vám umožní jej volně upravovat. Soubory PDF však nemůžete upravovat, pokud nemáte předplatné Microsoft 365 nebo jste si nezakoupili kód Product Key.

  Jak získat kód Product Key systému Windows 10 z příkazového řádku

Některé soubory PDF nemají upravitelný text – například soubory převedené z obrázků. Pokud na text PDF nelze kliknout, nemůžete jej upravit.

Chcete-li upravit PDF ve Wordu, otevřete aplikaci, klikněte na Otevřít v nabídce na levé straně a vyhledejte PDF, které chcete upravit.

Poté se zobrazí výzva, která vám řekne, že Word chce převést PDF na upravitelný dokument. Klepnutím na OK začněte upravovat PDF.

Až budete hotovi, klikněte na Soubor > Uložit nebo stiskněte Ctrl + S pro uložení PDF. Pamatujte, že byl převeden na dokument aplikace Word, což znamená, že se jej aplikace Word pokusí uložit. Takže v okně Uložit jako klikněte na rozevírací seznam Uložit jako typ a vyberte PDF.

Nyní můžete kliknout na Uložit a upravený dokument znovu uložit jako PDF.​​​​​​

  5 Windows Utilities, které byste měli znát jako Power User nebo Sysadmin

2. Upravujte soubory PDF pomocí Microsoft Edge

PDF můžete také upravovat v Microsoft Edge. Na rozdíl od Wordu, kde můžete upravovat téměř každý aspekt, jste však omezeni na věci, jako je přidávání textu, zvýrazňování textu, přidávání komentářů a přidávání poznámek k souboru PDF.

Chcete-li začít, importujte PDF do Edge spuštěním prohlížeče a poté do něj přetáhněte PDF. Po importu můžete pomocí nástrojů na levé straně horní nabídky kreslit nebo přidávat text.

Můžete také vybrat text a zvolit k němu přidat komentář nebo jej zvýraznit barvou.

Až budete hotovi, stiskněte Ctrl + S nebo klikněte na Uložit (ikona diskety) na levé straně horní nabídky a uložte upravený PDF.

PDF můžete také upravit ve Firefoxu přetažením do prohlížeče, provedením úprav a uložením upravené verze. Pokud používáte Chrome, budete muset použít rozšíření prohlížeče Adobe Acrobat. Edge je však nejjednodušší začít, protože je dodáván s předinstalovaným systémem Windows.

3. Upravte soubory PDF pomocí aplikace PDFgear

Windows má bezplatné a vyhrazené nástroje pro úpravu PDF. Ty vám umožní upravovat téměř každou část PDF, aniž byste jej museli převádět na text. Jeden z nejjednodušších k použití se nazývá PDFgear.

  Jak získat široký systémový přístup k nástrojům Fastboot a ADB [Windows]

Pokud chcete používat vzácná písma nebo odstraňovat hesla z PDF, budete potřebovat speciální editor PDF.

Začít, stáhnout a nainstalovat PDFgear na tvém počítači. Poté otevřete PDFgear, klikněte na Otevřít soubor v nabídce na levé straně a vyberte soubor PDF, který chcete upravit.

V horní nabídce klikněte na Upravit a v nabídce níže vyberte Upravit text. Díky tomu bude text v objektech PDF upravitelný.

Můžete například přidávat a odstraňovat text nebo měnit barvu a velikost písma. Po dokončení úprav klikněte nahoře na Ukončit úpravy. Ve vyskakovacím okně s výzvou k uložení změn klikněte na Ano.

Poté stiskněte Ctrl + S pro uložení PDF nebo klikněte na ikonu uložení v levém horním rohu.

S PDFgear můžete dělat více než jen upravovat text. Můžete také přidávat anotace, vodoznaky, obrázky a podpisy. Dokument PDF můžete dokonce zabezpečit přidáním hesla.

Nyní, když víte, jak upravit soubor PDF v systému Windows, měli byste být schopni opravit nebo přidat cokoli. Můžete například opravit chybu na faktuře, přidat komentáře k obchodnímu návrhu nebo anotovat kroky a procesy. Ale mějte na paměti, že metody, které jsme probrali, jsou jen některé z mnoha způsobů, jak upravit PDF.