Můžete změnit pozadí na svém PS5?

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Pozadí na vašem PS5 se automaticky mění podle toho, jakou hru nebo položku nabídky jste vybrali.
  • Přizpůsobení pozadí profilu PS5 je možné, ale změny se nezobrazují na hlavní domovské obrazovce.
  • PS5 nemá témata jako PS4, ale pro uživatele jsou k dispozici některé možnosti přizpůsobení profilu.

Majitelé konzolí si často užívají, aby jejich uživatelské rozhraní bylo jedinečné pomocí vlastních témat a pozadí. Ale můžete změnit pozadí nebo motiv na PS5?

Můžete změnit pozadí svého PS5? Vysvětlení možností

Zatímco tapetu pozadí na PS4 můžete změnit, pozadí na PS5 závisí na tom, jakou hru nebo ikonu nabídky jste vybrali. Tato automatická pozadí nelze změnit a budou se střídat podle toho, kterou položku nabídky jste vybrali.

  Jak obnovit tovární nastavení vašeho iPhone nebo iPad

Když například najedu na Baldur’s Gate 3, pozadí se změní na přebal hry. Když najedu na jiný titul, pozadí se znovu změní.

Můžete změnit pozadí nebo titulní obrázek svého profilu PS5, ale to se nezobrazuje na hlavní domovské obrazovce konzole. Pro zobrazení tohoto obrázku budete muset navštívit svůj profil.

Můžete používat témata PS5?

Opět, na rozdíl od PS4, nemůžete získat témata pro PS5. Doufejme, že tato funkce bude zavedena v budoucnu, aby uživatelé měli k dispozici trochu více přizpůsobení.

Máte však několik možností, jak si svůj profil na PS5 přizpůsobit.

Jak změnit pozadí profilu PS5

Pokud jde o přidání některých úprav do vašeho PS5, můžete změnit určité aspekty svého profilu. To zahrnuje váš profilový obrázek nebo avatar a pozadí vašeho profilu.

  Jak zjistit heslo správce na Macu

Chcete-li upravit svůj profil, přejděte na domovskou obrazovku PS5 a v pravém horním rohu vyberte svého avatara. V zobrazené rozevírací nabídce vyberte možnost Profil.

Tím přejdete na stránku svého profilu, která je viditelná pro vás a vaše přátele v závislosti na vašem nastavení ochrany osobních údajů.

Chcete-li začít upravovat svůj profil, vyberte ikonu pera vpravo. Tím se dostanete do nabídky, kde si můžete vybrat, který aspekt vašeho profilu chcete změnit.

Chcete-li změnit pozadí profilu, vyberte Titulní obrázek.

Pokud již máte pozadí importované z konzole PS4, můžete zvolit možnost Odebrat obrázek. Pokud chcete vybrat nový obrázek, zvolte Změnit obrázek. Pokud přidáváte obrázek poprvé, zvolte Vybrat obrázek.

  Definice, důležitost a způsob výpočtu

Otevře se vaše galerie médií a z nabízených možností si můžete vybrat nové pozadí profilu. Vyberte libovolný obrázek, který chcete použít, a poté klikněte na tlačítko Vybrat. Poté můžete obrázek oříznout a vybrat Uložit.

Jakmile změníte pozadí podle svých představ, vyberte Hotovo.

Pokud chcete svůj profil dále přizpůsobit, například změnit avatar profilu PS5, můžete se vrátit do nabídky úprav a vybrat Profilový obrázek. Zde si můžete vybrat, zda použijete předem vytvořeného avatara nebo nahrajete profilový obrázek prostřednictvím aplikace PS.

Pokud v nabídce úprav vyberete možnost Avatar, můžete si vybrat mezi několika avatary, které obdržíte ze svých her, a také některými výchozími avatary od společnosti Sony.

I když jsou tyto možnosti přizpůsobení omezené, mohou vám nabídnout způsob, jak vaše uživatelské rozhraní PS5 vyniknout o něco více. Doufejme, že Sony v budoucnu představí více možností přizpůsobení, aby pozadí PS5 nebylo tak omezené.