Jak upravit své fotografie pomocí aplikace VSCO Studio Desktop

Společnost VSCO vydala VSCO Studio pro počítače v roce 2023 pro vybrané uživatele a pomocí aplikace můžete provést několik úprav svých obrázků. V této příručce se dozvíte, jak upravovat fotografie pomocí počítačové aplikace VSCO Studio.

Počáteční požadavky na používání desktopové aplikace VSCO

Chcete-li používat VSCO Studio na svém počítači, budete potřebovat předplatné VSCO Pro. VSCO Pro stojí 59,99 USD ročně, pokud byste raději platili ročně, a 12,99 USD měsíčně pro ty, kteří dávají přednost měsíčnímu členství. Pokud chcete VSCO Pro otestovat, je k dispozici sedmidenní bezplatná zkušební verze.

Do VSCO Pro se můžete přihlásit jak prostřednictvím webu VSCO, tak prostřednictvím aplikace ve vašem smartphonu. Údaje o platbě z webových stránek však můžete odeslat na svém počítači pouze v případě, že žijete v USA. Všichni ostatní si budou muset aplikaci stáhnout.

Ke stažení: VSCO pro iOS | Android (K dispozici jsou bezplatné nákupy v aplikaci)

Po registraci do VSCO Pro získáte přístup k desktopové aplikaci VSCO Studio. Pokud plánujete používat VSCO jako hlavní aplikaci pro úpravu fotografií, vyplatí se porovnat VSCO Pro s Lightroom Classic.

  Jak zastavit náhodné snímky obrazovky na iPhone

Jaké druhy souborů fotografií můžete upravovat v aplikaci VSCO Desktop?

Soubory JPEG můžete snadno upravovat v desktopové aplikaci VSCO bez větších obtíží. Ale bohužel to u jiných formátů není tak snadné.

Od listopadu 2023 vám desktopová aplikace VSCO neumožňuje upravovat RAW. Pokud tedy chcete pracovat s těmito druhy souborů, budete muset hledat alternativu.

Jak importovat fotografii do VSCO pro stolní počítače

Chcete-li se přihlásit ke svému účtu VSCO, budete muset použít VSCO webová stránka. Jakmile se dostanete dovnitř, postupujte podle pokynů uvedených níže.

 • Klikněte na kartu Studio, kterou najdete na levé straně.
 • Klepněte na tlačítko +.
 • Vyberte soubory, které chcete importovat z počítače nebo externího pevného disku. V závislosti na celkové velikosti souboru může nahrání obrázků nějakou dobu trvat.
 • VSCO může být výhodné v situacích, kdy je lepší snímání do JPEG. S ohledem na to stojí za to přečíst si, kdy byste měli fotografovat a upravovat do JPEG namísto RAW.

  Jak upravovat fotografie v aplikaci VSCO Desktop App

  Funkce úprav ve VSCO pro stolní počítače nejsou tak pokročilé jako Lightroom a další prémiové aplikace pro úpravu fotografií. Přesto můžete stále používat několik různých funkcí ke změně obrázků. Níže je podrobněji identifikujeme.

  Použití předvolby

  Mnoho lidí používá VSCO, protože dostupné předvolby jsou skvělé pro zveřejňování na sociálních sítích a blozích. A protože jste členem VSCO Pro, budete mít přístup k několika předvolbám v desktopové aplikaci. Tyto předvolby pokrývají několik kategorií, jako je film, a různé žánry (např. portréty).

    Jak diskrétně vytočit tísňové číslo z vašeho iPhone

  Chcete-li použít předvolbu na obrázek v desktopové aplikaci VSCO Studio, postupujte podle těchto kroků.

 • Klepněte na první ikonu pod třemi tečkami na pravé straně.
 • Procházejte různými předvolbami a vyberte tu, kterou chcete použít na své obrázky.
 • Změňte nastavení spojená s vaší předvolbou. Některé vám umožní pouze změnit sílu. Jiné vám mezitím umožňují pohybovat také posuvníky Charakter a Teplo.
 • Pamatujte, že při použití předvoleb může aplikaci někdy trvat několik sekund, než se vaše změny na obrázku projeví. Pokud tedy okamžitě nic nevidíte, chvíli počkejte a problém by se měl vyřešit sám.

  Kromě výběru správného softwaru pro úpravy byste měli také vybrat správné vybavení pro skvělé fotografie. Pokud chcete začít, zvažte možnost výběru nejlepších DSLR fotoaparátů.

  Použití posuvníků ve VSCO Studio for Desktop

  Kromě použití předvoleb budete mít také přístup k několika posuvníkům nastavení v desktopové aplikaci VSCO. Mnohé z nich jsou stejné, jaké najdete, pokud jste dříve používali Lightroom nebo Capture One. Klíčový rozdíl je však v tom, že posuvníky v aplikaci VSCO Studio pro stolní počítače se pohybují od -6 do +6.

  Zde je návod, jak používat posuvníky VSCO na vašem počítači.

 • Přejděte na ikonu pod Předvolbami. Vypadá to jako dva vertikální posuvníky.
 • Posouvejte posuvníky, dokud nebudete s konečným výsledkem spokojeni. Pokud máte hrubý odhad toho, co chcete změnit, můžete místo toho zadat číslo do posuvníku.
 • Změna rozměrů vaší fotografie

  Pokud chcete své obrázky zveřejnit na sociálních sítích, možná budete muset upravit rozměry upravených fotografií před jejich exportem a sdílením. Úprava velikosti obrázků v aplikaci VSCO Studio je velmi jednoduchá:

    8 společností zabývajících se vesmírnou turistikou, které dělají z vesmírných prázdnin realitu
 • Klikněte na ikonu oříznutí v pravém panelu nástrojů.
 • Chcete-li zvolit přednastavený poměr, přejděte na Poměr stran a vyberte svou preferenci. Případně posouvejte rohy obrázku, dokud nebudete s výsledkem spokojeni.
 • Kromě oříznutí obrázku ve volném formátu můžete také oříznout fotografii se stejnými rozměry, ve kterých jste ji importovali. Klepněte na Původní v dolní části obrazovky.

  Jak obnovit všechny vaše úpravy

  Jedna zvláštní nepříjemnost na aplikaci VSCO Studio pro stolní počítače je, že se někdy může zdát docela neintuitivní. Pokud například stisknutím Ctrl + Z vrátíte zpět svou poslední úpravu, otevře se webová stránka, kterou jste dříve zavřeli v prohlížeči.

  Pokud nejste spokojeni s úpravami, které jste provedli, můžete je stále snadno resetovat. Stiskněte \ a současně se vraťte a vaše obrázky by se měly znovu upravit.

  Export obrázku z VSCO

  Jakmile dokončíte úpravy své fotografie v aplikaci VSCO Studio pro stolní počítače, můžete obrázek snadno exportovat na pevný disk nebo do počítače. Postupujte podle níže uvedených kroků.

 • Klepněte na ikonu Export.
 • Objeví se vyskakovací okno s dotazem, zda chcete příspěvek na VSCO a ne jen stáhnout do počítače. Pokud chcete stahovat pouze do počítače, klepněte na Stáhnout v plné velikosti a vyberte Uložit.
 • Když se zobrazí další okno, povolte stahování z vašeho prohlížeče, pokud jste tak ještě neučinili.
 • Získejte přístup ke staženému obrázku ve složce Stažené soubory. Poté jej můžete přesunout kamkoli si jej chcete uložit.
 • Když uložíte své obrázky z VSCO, budou ve formátu .jpg.

  Vše, co potřebujete vědět o úpravách ve VSCO na vašem počítači

  VSCO Studio pro počítače je další způsob, jak používat populární mobilní aplikaci. Můžete snadno použít více předvoleb spolu s úpravou základních posuvníků. Navíc je snadné sdílet své obrázky na sociálních sítích – díky funkci změny velikosti.

  Vyplatí se vyzkoušet VSCO Studio s bezplatnou zkušební verzí. Pokud se vám to nelíbí, můžete to kdykoli zrušit před vyúčtováním.