Jak volat a přijímat telefonní hovory na Macu

Pokud jsou váš telefon i počítač součástí ekosystému Apple, můžete snadno přijímat telefonní hovory do iPhonu na Macu připojením svého čísla k iCloudu. Zde je návod, jak vše nastavit.

Jak přesměrovat mobilní hovory na váš Mac

Nejprve se musíte ujistit, že všechna vaše zařízení jsou přihlášena do iCloudu pod stejným účtem, jinak mezi nimi nebudete moci nic sdílet. Budete také muset mít na svém telefonu iOS 8.1 nebo novější a na Macu macOS Yosemite nebo novější. Obě vaše zařízení budou muset být zapnuta a připojena ke stejné WiFi.

Na obou zařízeních budete muset povolit přesměrování hovorů. Nejprve na svém iPhone otevřete aplikaci Nastavení. Klepněte na kategorii „Telefon“ a poté na „Hovory na jiných zařízeních“. Ujistěte se, že je tato možnost povolena, a ujistěte se, že se váš MacBook také může připojit.

Dále otevřete aplikaci FaceTime na Macu. Ujistěte se, že jste přihlášeni k FaceTime a máte povolený účet. Pokud tak učiníte, budete moci otevřít předvolby FaceTime pomocí Command+Comma nebo z rozevíracího seznamu „FaceTime“ v horní liště nabídek. Zaškrtněte políčko vedle „Hovory z iPhone“.

Vaše zařízení jsou nyní propojena. Pokud budete chtít v budoucnu přidávat nová zařízení, budete je muset znovu povolit v nastavení iPhonu.

Uskutečňování a přijímání hovorů z vašeho Macu

Přijetí hovoru je jednoduché – jakmile budou vaše zařízení propojena, budete o každém telefonním hovoru informováni i na vašem Macu. Chcete-li otevřít FaceTime, stiskněte tlačítko Přijmout nebo odmítnout toto oznámení.

Stále můžete zvednout telefon, což způsobí, že váš Mac přestane zvonit a naopak.

Chcete-li volat, musíte otevřít aplikaci FaceTime. Zobrazí se seznam posledních a zmeškaných hovorů a kliknutím na ikonu telefonu vedle kohokoli v tomto seznamu mu můžete znovu zavolat.

Pokud potřebujete uskutečnit nový hovor, budete muset do vyhledávacího pole zadat jméno jeho kontaktu nebo do něj zadat přímo jeho telefonní číslo (nebo Apple ID) a stisknout tlačítko Volat. Když voláte ostatním uživatelům FaceTime, mějte na paměti, že „FaceTime“ je videohovor a „FaceTime Audio“ je běžný telefonní hovor.

Jak zakázat přesměrování hovorů

Pokud vám vadí, že všechna vaše zařízení budou vyzvánět současně, můžete to vypnout v nastavení vašeho iPhone, protože hovory budou stále směrovány přes váš iPhone. Proces je stejný jako aktivace; otevřete aplikaci Nastavení, klikněte na „Telefon“, poté na „Volání na jiných zařízeních“ a poté vypněte možnost „Povolit hovory na jiných zařízeních“.

Případně, pokud chcete zabránit vyzvánění konkrétního zařízení, můžete tomuto zařízení zakázat přijímání hovorů v části „Povolit hovory zapnuté“.

Jak volat bez iPhone

Pokud nemáte iPhone, můžete zkusit použít VoIP program jako Skype pro telefonování z vašeho Macu. Budete muset zaplatit za své číslo, ale jinak budete zablokováni pouze voláním ostatním uživatelům Apple.