Jak vybrat přesné rozlišení displeje na vašem Macu

Můžete změnit rozlišení displeje svého Macu, abyste zvětšili text nebo získali více místa. K dispozici jsou některá předdefinovaná odstupňovaná rozlišení, ale můžete získat podrobnější kontrolu nad rozlišením vašeho displeje.

Normálně počítač Mac spustí displej v rozlišení, které Apple považuje za nejlepší. Existují také čtyři nebo pět různých možností – v závislosti na vašem Macu a displeji a zvýrazněné níže – které poskytují různé výsledky. Jsou v pořádku, ale jsou to možnosti, jak zvětšit text nebo zvětšit plochu bez použití číselných rozlišení, kterým všichni rozumíme. Ale pokud se trochu ponoříte, můžete získat skutečnou kontrolu nad svým displejem tím, že vám zpřístupníte skutečná rozlišení.

Proč je rozlišení displeje důležité?

Rozlišení displeje je počet pixelů dostupných horizontálně i vertikálně. 4K displej má rozlišení 3840 x 2160 pixelů nebo 3840 pixelů horizontálně a 2160 pixelů vertikálně.

  Reddit Vibrant je pro ty, kteří jsou právě v něm pro obrázky a videa

Množství informací, které můžete v daný okamžik vidět na obrazovce, se řídí rozlišením. Vyšší rozlišení znamená, že na obrazovce lze zobrazit více věcí. Těmito věcmi mohou být okna, ikony, fotografie nebo text v dokumentu. Kvůli většímu rozlišení to však také znamená, že všechny prvky na obrazovce jsou menší, což je něco jiného, ​​​​co je třeba zvážit.

Větší displeje mají obvykle také vyšší rozlišení než menší, zvláště pokud jsou kvalitní.

Co dělá Retina, Retina?

Přímá souvislost mezi počtem pixelů, které má displej a množstvím místa, které je na obrazovce k dispozici, je přerušeno používáním displejů Retina společností Apple. Apple definuje Retina displej jako ten, jehož hustota pixelů je tak vysoká, že vaše oči nevidí jednotlivé pixely, když sedíte v přiměřené pozorovací vzdálenosti.

  Jak rychle vytvořit svůj vlastní motiv prohlížeče Chrome

Pro vás to znamená ostrý obraz. A zde také vstupuje v platnost škálování.

Vynikajícím příkladem toho, jak Retina displeje mění způsob, jakým přemýšlíme o rozlišeních, je 5K 27palcový iMac s rozlišením 5120 x 2880. Očekávali byste, že v tomto rozlišení bude všechno malinké, ale protože macOS vše zvětšuje, není tomu tak. Všechno vypadá skvěle díky vysokému rozlišení, ale protože je to zmenšené, můžete to stále číst.

Škálování funguje tak, že se vezme něco, co by obvykle používalo jeden pixel, a místo toho se použijí násobky dvou. To umožňuje použití většího rozlišení displeje, aniž by se položky na obrazovce zmenšily do té míry, že by byly špatně vidět. Poskytuje vám také flexibilitu kdykoli používat nativní rozlišení displeje.

Některé možnosti škálování jsou k dispozici ve výchozím nastavení a svou práci dokončí. Ale jsou vágní a existuje způsob, jak vybrat přesnější rozlišení.

  Jak vytvořit tok od nuly

Proč může být výběr rozlišení důležitý

Pokud potřebujete přesně vědět, jaké rozlišení používáte, přizpůsobené možnosti to nezmění. Některé aplikace a hry mohou například vyžadovat specifické rozlišení.

Při výběru přesného rozlišení je k dispozici více možností, než jsou výchozí možnosti, které vám Mac zobrazuje. To může být velmi užitečné, pokud máte konkrétní potřeby, které nejsou běžně uspokojovány.

Jak vybrat přesné rozlišení

Mohou nastat situace, kdy budete chtít plnou kontrolu nad rozlišením displeje vašeho Macu. Můžete přepsat škálování macOS a místo toho se vrátit ke starému poměru rozlišení k velikosti.

Klikněte na logo Apple v horní části obrazovky a poté klikněte na „Předvolby systému“.

Klikněte na „Zobrazení“.

Panel předvoleb Zobrazení zobrazuje čtyři možnosti rozlišení, ale žádná skutečná rozlišení. Chcete-li je zobrazit, podržte klávesu Option a klikněte na „Scaled“.

Podržte klávesu Option a klikněte

Kliknutím na rozlišení jej použijete.

Displej vašeho Macu se obnoví a můžete zavřít Předvolby systému.