etechblog

Jak vybrat více souborů na Macu

Klíčové věci

  • Chcete-li ve Finderu snadno vybrat více sousedních souborů, podržte Shift. Použijte klávesu Shift a klikněte na první a poslední soubor v pořadí, abyste vybrali vše mezi tím.
  • Podržením příkazu vyberete nesousedící soubory. Klikněte na první požadovaný soubor, poté podržte klávesu Command a kliknutím na další soubory je vyberte.
  • Kliknutím a přetažením kurzoru rychle vyberete více souborů. Stisknutím trackpadu dolů a tažením kurzoru vytvořte pole výběru a uvolněním vyberte přiložené soubory.
  Jak nastavit a používat síťová umístění na Macu

macOS velmi usnadňuje výběr více souborů najednou, což vám umožňuje rychle zkopírovat, přesunout nebo odstranit několik položek. Naučíme vás několik metod výběru, které fungují na souborech, aplikacích a téměř všem na vašem Macu.

Chcete-li vybrat více sousedních souborů, podržte klávesu Shift

Pokud jsou soubory, které chcete vybrat, za sebou, jejich výběr je snadný. Přejděte na požadované místo ve Finderu a vyberte zobrazení Seznam, Sloupce nebo Galerie z ikony Zobrazit. Tato metoda bude fungovat pro tyto tři pohledy, ale ne pro zobrazení ikon.

Nyní vyberte první soubor v pořadí. Na klávesnici podržte klávesu Shift a klikněte na poslední soubor v pořadí, které chcete vybrat.

To by mělo vybrat všechny soubory mezi nimi. Nyní můžete přesouvat, mazat nebo kopírovat a vkládat soubory Macu na jiné místo.

  Pochopení klíčové terminologie AWS pro začátečníky

Podržením příkazu vyberete více nesousedících souborů

Chcete-li na Macu vybrat nesousedící soubory, otevřete složku ve Finderu. Klikněte na první soubor, který chcete vybrat. Nyní podržte klávesu Command na klávesnici a klikněte na všechny ostatní soubory, které chcete vybrat.

Podržením klávesy Command můžete do výběru přidat více souborů. Podržením této klávesy můžete znovu kliknout na vybraný soubor a zrušit výběr souborů, které jste do výběru omylem přidali.

Klepnutím a přetažením vyberte více souborů

Dalším snadným způsobem, jak vybrat více souborů na Macu, je kliknout na ně a přetáhnout na ně kurzor. Chcete-li to provést, jednoduše klikněte na trackpad a podržte při přetahování kurzoru, abyste vytvořili výběrové pole obsahující všechny soubory, které chcete vybrat.

  Jak skrýt lajky na Instagramu

Uvolněním vyberete přiložené soubory. Pokud omylem vyberete nebo vynecháte některé soubory, můžete podržet klávesu Command a kliknutím na tyto soubory je přidat nebo odebrat do výběru.

Vyberte Všechny soubory ve složce

Stisknutím kláves Command + A na klávesnici můžete vybrat všechny soubory a aplikace v daném umístění. Pokud však chcete z výběru odebrat několik souborů, můžete podržet klávesu Command a kliknutím na každý soubor jednotlivě zrušit výběr.

Vyberte na Macu snadno více souborů

Jak vidíte, existují čtyři způsoby, jak vybrat soubory v systému macOS. Můžete vybrat sousedící soubory najednou, jednotlivě vybrat nesousedící soubory, použít klávesovou zkratku pro výběr všech souborů v okně nebo kliknout a přetáhnout výběr souborů. Způsob, který zvolíte, se může lišit v závislosti na tom, co potřebujete vybrat.

x