etechblog

Jak vymazat data procházení Safari pomocí klávesové zkratky

Pokud používáte Safari na Macu a chtěli byste rychle vymazat historii prohlížeče bez přehrabování se v nabídkách, můžete se o to postarat klávesovou zkratkou a kliknutím vytvořením vlastní zkratky v System Preferences. Zde je návod.

Nejprve budeme muset navštívit „Předvolby systému“ a vytvořit vlastní klávesovou zkratku. Na Macu klikněte na ikonu „Apple“ v levém horním rohu a vyberte „Předvolby systému“.

V „Předvolby systému“ vyberte „Klávesnice“. V předvolbách „Klávesnice“ klikněte na kartu „Zkratky“.

Klikněte

V nabídce postranního panelu klikněte na „Zkratky aplikací“.

Klikněte

Kliknutím na znaménko plus (+) v dolní části okna přidáte novou zkratku.

Zobrazí se vyskakovací okno. Nejprve klikněte na rozbalovací nabídku označenou „Aplikace“ a vyberte „Safari.app“.

  Jak odstranit veškeré formátování z textu schránky pomocí klávesové zkratky

V rozevírací nabídce Aplikace vyberte

Do textového pole „Nadpis“ zadejte přesně „Vymazat historii…“. Musí obsahovat tři tečky na konci, protože se musí shodovat se stávajícím příkazem nabídky v Safari v nabídce „Historie“.

Dále vyberte pole „Klávesová zkratka“ a zadejte zkratku, kterou chcete použít k vymazání historie prohlížeče Safari. Zvolili jsme Shift+Command+H, ale můžete zadat jakoukoli nepoužívanou kombinaci klávesnice.

Do pole Název nabídky zadejte

Poté klikněte na tlačítko „Přidat“ a zástupce bude přidán do seznamu. Nyní můžete zavřít Předvolby systému (pokud nechcete po otestování vyladit kombinaci klávesových zkratek.)

Otevřete „Safari“ a stiskněte klávesovou zkratku, kterou jste právě definovali. Zobrazí se malé vyskakovací okno s rozevírací nabídkou a dvěma tlačítky. V nabídce „Vymazat“ si můžete vybrat, jak velká část vaší historie bude vymazána. Až budete připraveni, klikněte na tlačítko „Vymazat historii“.

  Jak získat přístup ke sdílené složce VMWare na Ubuntu

Klikněte

Vaše historie procházení Safari bude vymazána na jakoukoli zvolenou úroveň. Safari si zapamatuje nastavení, které jste zvolili v nabídce „Vymazat“, takže až příště vyvoláte okno s vlastní zkratkou, stačí kliknout na tlačítko „Vymazat historii“.

Pokud často mažete historii prohlížeče, zvažte možnost vyzkoušet režim soukromého prohlížení Safari, což je speciální režim, který nesleduje vaši historii prohlížení. Safari můžete dokonce nakonfigurovat tak, aby se při každém otevření aplikace spustilo se soukromým oknem.

x