etechblog

Jak vytvořit působivý průvodní dopis v aplikaci Microsoft Word

Pokaždé, když se ucházíte o práci, je dobré přiložit motivační dopis. Rozhodování o tom, jak každý z nich napsat, je těžké, ale alespoň nemusíte s jejich designem začínat od nuly.

Microsoft Word nabízí šablony a vítá návrhy třetích stran, které vám pomohou vytvořit působivé průvodní dopisy. Zde je návod, jak takové možnosti ve Wordu využít a udělat na potenciální zaměstnavatele co nejlepší první dojem.

Použijte šablony úvodních dopisů aplikace Microsoft Word

Formální dopisy nemusí být nevýrazné. Přejděte na Soubor > Další šablony ve Wordu a do vyhledávacího pole zadejte „průvodní dopis“. Najdete zde několik stylových designů, které dodají vašemu dokumentu strukturu a barvu.

Co vás lépe odráží, jemné nebo ostré barevné schéma? Pokud uvažujete o tučném záhlaví pro vaše profesionální detaily, zjistěte, jak navrhovat hlavičkové papíry ve Wordu. K průvodnímu dopisu můžete dokonce přidat svůj portrét.

  Extrahujte HD fotografie z videa na vašem iPhone

Vestavěné šablony aplikace Microsoft Word také obsahují pole, do kterých můžete vyplnit své údaje a údaje o vašem potenciálním zaměstnavateli. Vedou vás těmito malými způsoby, některé dokonce poskytují vzorek hlavního těla vašeho dopisu. Je však dobré to přeformulovat, aby vyhovovalo každé žádosti o zaměstnání.

Pokud se vám nelíbí žádná z možností v desktopové aplikaci Wordu, prozkoumejte další Šablony průvodních dopisů společnosti Microsoft online a stáhněte si odtud své oblíbené položky.

Používejte šablony třetích stran v aplikaci Microsoft Word

Motivační dopisy pro svou vysněnou práci můžete vytvořit na platformách kromě Microsoftu. Pokud byste u toho raději zůstali, narazíte dokonce na šablony třetích stran speciálně navržené pro vás ke stažení a přizpůsobení ve Wordu. Zde jsou nějaké příklady.

1. ResumeLab

Prozkoumejte více než 50 šablon průvodních dopisů, od minimalistických až po poutavé návrhy. Mějte na paměti, že některé z nich mají být vytvořeny na ResumeLab. Zbytek můžete přenést do Wordu kliknutím na odkaz Stáhnout zdarma zde.

Budete přesměrováni na webové stránky jako Dobrý životopis a Obnovit Genius, které vám pomohou rychle stáhnout vaše dokumenty. Poté je stačí otevřít v aplikaci Microsoft Word.

Také si všimnete, že některé průvodní dopisy na ResumeLab jsou upravené verze vestavěných šablon aplikace Word, ale to jen rozšiřuje váš výběr a dává vám více nápadů.

  Oprava chyby 1500 Probíhá další instalace

2. Template.net

Toto je oblíbená stránka pro šablony všeho druhu, včetně průvodních dopisů. Za některé návrhy platíte malý poplatek, ale Template.net má také působivou škálu bezplatných možností. A co víc, proces stahování je velmi snadný.

Stačí procházet jeho sbírku, kliknout na design, který se vám líbí, a vybrat tlačítko Word v části Stáhnout bezplatnou šablonu. V dalším okně klikněte na Free Download. Pokud ještě nejste přihlášeni, budete o to požádáni jako poslední krok.

Dodržujte doporučené postupy pro průvodní dopisy

Seznamte se s tím, co můžete a co nedělat při psaní motivačního dopisu. Při výběru a přizpůsobení šablony nebo vytváření průvodního dopisu od začátku mějte na paměti tyto pokyny. Omezují se na následující pravidla.

1. Výzkum potenciálních zaměstnavatelů

Než napíšete nebo navrhnete motivační dopis, proveďte průzkum. Poznejte každou společnost a dokonce i personalistu, kterého oslovujete. Je to stejná strategie jako přizpůsobení životopisu různým typům zaměstnání.

2. Přizpůsobte si průvodní dopis

Při předvádění svých dovedností a zájmu o pozici použijte svůj průzkum k přizpůsobení dopisu tak, aby upoutal pozornost náborového pracovníka a udělal na něj dojem. Buďte chytří, nadšení a struční svými slovy.

  Jak používat vyváženou kompozici pro silnější fotografie

3. Využijte své prázdné místo moudře

Snažte se omezit motivační dopis na jednu stránku. O nic víc a riskujete, že ztratíte zájem náborového pracovníka. Přemýšlejte o tom, co potřebujete říci, včetně důležitých a relevantních podrobností, které nejsou uvedeny ve vašem životopise. Vyjádřete tyto věci co nejstručněji.

4. Vaše vizuální prvky by se měly doplňovat a ne přehlušit dopis

Přidejte trochu barvy a textury a vytvořte jemný efekt. Můžete dokonce použít nějaké malé ikony, pokud jsou vkusné a diskrétní. Ať už si vyberete cokoli, ponechte tyto vizuály na okrajích písmen a nenechte je dominovat textu.

5. Vlastnosti Master Wordu, které těží z průvodních dopisů

Můžete například efektivněji vytvořit motivační dopis tím, že hned na začátku nastavíte hranice textu. Chcete-li to provést, přejděte na Rozvržení > Okraje. Na stejném panelu nástrojů můžete upravit mezery a odsazení odstavců.

Prostřednictvím Vložit > Obrázky můžete importovat obrázek svého podpisu a umístit jej na konec dopisu. Zde si také můžete upravit záhlaví a zápatí.

Zajímavý může být i panel nástrojů Mailing. Může pomoci zefektivnit proces psaní a odesílání dopisů a také sledování příjemců.

Dobré plánování a formulace tvoří nejlepší průvodní dopisy

Mezi společností Microsoft a dalšími poskytovateli máte přístup k širokému výběru šablon jednoduchých, ale atraktivních průvodních dopisů, které si můžete přizpůsobit ve Wordu. Samotná aplikace je plná užitečných nástrojů pro psaní a úpravy.

S touto nohou je navrhování motivačního dopisu pro každou příležitost jednodušší. Důkladný výzkum a plánování, pokud jde o to, jak přistupovat ke každé aplikaci, může pomoci vypilovat dopis ještě více.

x