Jak zabezpečit účet Twitter před hackery (8 tipů) -2023

V předchozí době jsme posílali dopisy našim příbuzným a přátelům; bylo to tak časově náročné. Ale nyní, s pomocí internetu, jim můžeme poslat e-mail během několika sekund, s využitím internetu na sociálních sítích jako Facebook, Twitter a Instagram.

Stránky sociálních sítí se stávají způsobem, jak sdílet naše myšlenky a pohyby s ostatními. Tyto stránky obsahují také naše osobní údaje. S využíváním internetu vzrostla také kyberkriminalita na internetu.

Kyberzločin zahrnuje hackování informací o účtech na sociálních sítích, e-mail, hesla k online e-bankovnictví a získávání informací pomocí phishingu na stránkách a mnoho dalšího. Takže surfování na internetu se dnes stalo kritickým dnem.

Twitter účty celebrit a dalších slavných osobností se staly způsobem, jak získat informace o stále více lidech. Musíme tedy chránit náš Twitter účet před uživateli se zlými úmysly.

Pokud chcete také chránit a zabezpečit Twitter účty před hackery, tento článek je opravdu pro vás. V tomto článku probereme několik tipů, jak zabezpečit svůj Twitter účet.

Jak zabezpečit účet Twitter před hackery.

1. Buďte si vždy vědomi phishingových stránek.

1. Před přihlášením ke svému účtu Twitter byste měli vždy zkontrolovat adresní řádek prohlížeče a zkontrolovat, zda je twitter.com napsán správně. Někteří zlomyslní lidé vytvoří duplicitní stránku a získají vaše heslo.

  Jak vyhledávat a přidávat GIFy v mobilní aplikaci Twitter

2. Nepřihlašujte se na stránku, která vás po přihlášení žádá, abyste dali sledující a peníze.

2. Vždy používejte silné heslo.

Zde jsou věci, které je třeba mít na paměti při zachování hesla:

1. Svému účtu Twitter můžete také zajistit větší zabezpečení pomocí silného hesla. Pomohlo by, kdybyste použili heslo dlouhé alespoň 8 až 10 číslic 2. Měli byste použít jedinečné heslo z jiných stránek 3. Vaše heslo by mělo být kombinací speciálních, velkých a malých znaků.

3. Použijte dvoufázové ověření.

Dvoufázové ověření je jednou z nejlepších metod, jak zabezpečit účet Twitter před hackery. Když se přihlásíte ke svému účtu, Twitter vám pošle kód na vaše mobilní číslo pro otevření účtu. Pokud někdo zná vaše heslo, nemůže být schopen otevřít váš účet.

  Jak přidat nálepky na fotografie na Twitteru pro iOS a Android


Chcete-li nastavit dvoufázové ověření, přejděte do nastavení -> soukromí a zabezpečení -> vyberte přepínač Požadavek na ověření přihlášení.

4. Chraňte svůj telefon/zařízení.

Pomohlo by to chránit váš smartphone pomocí hesla nebo vzoru, odkud ovládáte svůj účet na Twitteru. Můžete také chránit konkrétní prohlížeče a aplikace v telefonu a chránit tak svůj účet Twitter.

5. Vždy se odhlaste ze svého účtu.

Někdy potřebujete použít svůj Twitter účet mimo svůj domov z kybernetické kavárny. Po použití účtu se vždy odhlaste, aby žádný jiný uživatel nezneužil vaše soukromé údaje.

6. Buďte si vědomi aplikací třetích stran.

Mnoho aplikací třetích stran používá informace o vašem účtu. Tyto aplikace jsou vytvořeny na platformě Twitter externími vývojáři. Buďte tedy opatrní při používání takových aplikací a také se snažte poskytnout omezený přístup ke svému účtu. Než tedy zadáte své uživatelské jméno a heslo, ujistěte se o této aplikaci. Přístup k aplikacím můžete zkontrolovat v nastavení účtu na Twitteru a spravovat aplikace, které mají přístup k vašemu účtu. Zde můžete také zrušit aplikace, kterým nedůvěřujete.

  Zbavte se kruhů a získejte zpět staré rozhraní Twitteru

7. Používejte anonymní režim na veřejných počítačích.

Pokud jste někdy na místě, kde se musíte přihlásit ke svému účtu Twitter na veřejném počítači nebo na jakémkoli jiném zařízení, které není vaše, vždy otevřete v prohlížeči anonymní kartu pro přihlášení k Twitteru. V prohlížeči tak nebudou uloženy žádné vaše informace a váš účet bude v bezpečí před škodlivými útoky nebo zneužitím přihlášení.

8. Vždy používejte důvěryhodné klienty.

Pokud na svém mobilním zařízení používáte klientskou aplikaci třetí strany pro Twitter, ujistěte se, že je důvěryhodná. Přečtěte si jeho zásady ochrany osobních údajů, abyste se ujistili, že udrží váš účet a vaše osobní údaje v bezpečí a můžete mu důvěřovat. Použití nesprávné klientské aplikace může mít za následek ohrožení zabezpečení vašeho účtu.

Na závěr, toto jsou nejlepší způsoby, jak zabezpečit účet Twitter, aby byl váš účet v bezpečí a vaše informace online ve správných rukou. Svým soukromím na internetu si nikdy nemůžete být příliš jisti, ale provedení jednoduchých kroků vám může poskytnout velkou jistotu a klid. Návrhy jsou vítány v komentářích níže.