Jak zakázat návrhy Siri na zamykací obrazovce vašeho iPhone

S iOS 12 začala Siri nabízet návrhy pro zkratky a další prostřednictvím zamykací obrazovky. Tyto návrhy můžete deaktivovat pro jednotlivé aplikace nebo úplně deaktivovat všechny návrhy Siri a vyčistit obrazovku uzamčení.

Návrhy Siri jsou málo známá funkce, která umožňuje Siri sledovat úkoly, které pravidelně provádíte, a poté v nejvhodnější chvíli nabídnout zástupce k těmto úkolům. Skvělým příkladem by bylo, kdybyste si objednali kávu v určitém čase nebo na určitém místě. Siri by si toho teoreticky všimla a pak začala doporučovat tuto akci, až nadejde správný čas. Vše, co musíte udělat, je klepnout na oznámení, abyste provedli akci.

V závislosti na dané aplikaci může být něco, co hledáte, nechat Siri, aby předkládala návrhy, které se objeví na obrazovce uzamčení, ale pokud to začne být příliš upovídané nebo začne navrhovat aplikace, které nejsou důležité, možná to budete chtít vypnout. Naštěstí můžete tuto funkci deaktivovat pro konkrétní aplikace, místo aby to byla záležitost typu všechno nebo nic.

Jak zakázat návrhy Siri pro všechny aplikace

Pokud chcete všem aplikacím zabránit ve vytváření návrhů Siri na obrazovce uzamčení, můžete to provést pohybem jednoho přepínače.

Chcete-li začít, otevřete Nastavení a klepněte na „Siri a vyhledávání“.

Přejděte dolů a přesuňte přepínač pro „Návrhy na uzamčené obrazovce“ do polohy vypnuto.

Jak zakázat návrhy Siri pro jednotlivé aplikace

Chcete-li začít, otevřete aplikaci Nastavení a klepněte na „Oznámení“.

Dále klepněte na „Návrhy Siri“.

Další obrazovka se zobrazením všech aplikací, které Siri Suggestions podporuje, s praktickým přepínačem pro deaktivaci aplikací, které nechcete vidět.

Chcete-li aplikaci deaktivovat, přepněte přepínač do polohy vypnuto.

Pokud se později rozhodnete, že byste návrhy chtěli vidět ještě jednou, jednoduše přepněte stejný přepínač zpět.