Jak zakázat seskupování ikon na hlavním panelu v systému Windows 11

Microsoft poprvé zavedl seskupování ikon na hlavním panelu Windows ve Windows 10. Některým uživatelům se tato funkce nelíbí a chtějí změnit své hlavní panely, aby se chovaly jako starý systém karet.

Co když se vám ikony líbí, ale nelíbí se vám, jak se seskupují? Pojďme se podívat na to, jak zakázat seskupování ikon na hlavním panelu v systému Windows 11.

Co je seskupení ikon na hlavním panelu?

Seskupování ikon je, když Windows 11 kombinuje více oken jednoho programu dohromady. Pokud máte například otevřeno více oken Průzkumníka souborů, zobrazí se jako jedna ikona Průzkumníka souborů s několika kartami za ní.

  14 nejlepších desktopových vyhledávačů pro Windows 10

Výsledkem je čistší a méně přeplněný hlavní panel, který však poskytuje výrazně méně informací. Někteří uživatelé obnoví staré štítky hlavního panelu v systému Windows, ale to zabere více místa na hlavním panelu než ikony.

Jak zakázat seskupování ikon na hlavním panelu

Nejrychlejším způsobem, jak tuto funkci zakázat, je použít program s názvem Windhawk. Windhawk přináší řadu úprav kvality života pro Windows 11.

Chcete-li začít, přejděte na webové stránky Windhawk a stáhněte si program. Nainstalujte jej a poté spusťte.

Klikněte na tlačítko Prozkoumat a na hlavním panelu vyhledejte položku Zakázat seskupování. Přejděte na Podrobnosti a stiskněte tlačítko Instalovat. Po několika sekundách bude povoleno, ale možná budete muset restartovat Průzkumníka souborů Windows nebo celý systém, abyste viděli rozdíl.

  Co dělat, když WiFi funguje, ale ne Ethernet v systému Windows 10?

Můžete také upravit chování modifikace kliknutím na Podrobnosti a poté na Nastavení. Můžete povolit nebo zakázat funkce, jako je držení ikon pohromadě nebo oddělení připnutých aplikací od zbytku otevřených oken.

Prozkoumání dalších modulů hlavního panelu na Windhawku

Windhawk má řadu dalších modifikací pro různé aspekty Windows 11. Pokud do Windhawk vyhledáte pouze na hlavním panelu, uvidíte několik dalších možností.

Vzhledem k tomu, že již upravujete hlavní panel, není na škodu se na ně podívat. Funkce, které Windows obvykle nepodporují, jako je klepnutí prostředním tlačítkem pro zavření okna hlavního panelu, naleznete zde a jejich instalace je stejně jednoduchá jako výše.

  Kde je složka appdata ve Windows 11

Dosáhněte nejvyšší flexibility hlavního panelu s Windhawk

Pokud jde o vyladění hlavního panelu, výchozí možnosti systému Windows mohou někdy chybět. Zatímco mnoho úprav na Windhawku může být velkými změnami, většina, které se týkají hlavního panelu, jsou menší nebo drobné změny. Bez ohledu na to mohou tyto malé změny výrazně zlepšit uživatelský zážitek.

FAQ

Otázka: Mohu přesunout ikony hlavního panelu ve Windows 11?

Ano, ikony na hlavním panelu můžete na počítači se systémem Windows 11 přesunout doleva tak, že přejdete do Nastavení > Přizpůsobení > Hlavní panel > Chování hlavního panelu a z rozevírací nabídky Zarovnání hlavního panelu vyberete možnost Doleva. Váš hlavní panel se nyní přesunul doleva.

Otázka: Jak si přizpůsobím svůj hlavní panel ve Windows 11?

Hlavní panel ve Windows 11 si můžete přizpůsobit kliknutím pravým tlačítkem na hlavní panel, výběrem Nastavení hlavního panelu a vyladěním různých možností zobrazených na obrazovce. Tyto možnosti umožňují změnit funkčnost a vzhled hlavního panelu.

Otázka: Jak opravím svůj hlavní panel ve Windows 11?

Problémy s hlavním panelem Windows 11 můžete vyřešit restartováním procesu Průzkumníka Windows. Můžete to udělat tak, že otevřete Správce úloh, kliknete pravým tlačítkem na „Průzkumník Windows“ a vyberete „Restartovat“.