Jak nainstalovat Hyper-V na Windows 11 Home

Hyper-V můžete povolit ve Windows 11 jako volitelnou funkci, která je standardně součástí operačního systému. Umožňuje vám vytvořit virtuální stroje pro instalaci a spuštění hostujícího OS na virtuálním hardwaru. Hyper-V je však k dispozici pouze pro verze operačního systému Pro, Education a Enterprise. Pokud používáte edici Home, musíte se spolehnout na správce virtuálních strojů třetí strany.

Pokud nechcete používat správce virtuálních strojů třetí strany, zde je návod, jak nainstalovat Hyper-V na Windows 11 Home pomocí hacku dávkového skriptu.

Jak povolit virtualizaci hardwaru ve Windows 11

Hyper-V je bezobslužný hypervizor a ke svému fungování vyžaduje hardwarovou virtualizaci povolenou v BIOSu. Většina moderních systémů podporuje hardwarovou virtualizaci a můžete ji povolit v systému BIOS.

Níže uvedené kroky platí pro notebook HP. Další systémy naleznete v uživatelské příručce nebo zdrojích znalostní báze na webu výrobce počítače.

Chcete-li povolit virtualizaci hardwaru v systému BIOS:

 • Vypněte počítač, pokud je zapnutý.
 • Stisknutím tlačítka Napájení zapněte počítač a poté začněte stisknutím klávesy F10 vstupovat do systému BIOS. Klíč nastavení systému BIOS se liší v závislosti na výrobci. Použijte tedy F10, F2, F12, F1 nebo DEL a zjistěte, který z nich vám vyhovuje.
 • V nástroji BIOS Setup otevřete kartu Configuration.
 • Použijte šipku dolů a zvýrazněte Virtualization Technology.
 • Stiskněte Enter a poté vyberte Povoleno. Pro provedení výběru stiskněte znovu Enter.
 • Poté stisknutím klávesy F10 uložte změny a ukončete BIOS.
 • Váš počítač se restartuje s povolenou hardwarovou virtualizací. Nyní můžete pokračovat v instalaci Hyper-V do vašeho systému.
 •   Jak opravit Windows 10 Update Error 0x80070002

  Jak nainstalovat Hyper-V na Windows 11 Home

  Dalším krokem je vytvoření a spuštění dávkového skriptu pro instalaci požadovaných souborů pro povolení Hyper-V ve Windows 11 Home.

  Než budete pokračovat s další sadou kroků, vytvořte bod obnovení. To vám pomůže obnovit počítač do aktuálního stavu, pokud se během procesu něco pokazí.

  Povolení Hyper-V ve Windows 11 Home:

  1. Otevřete nový soubor programu Poznámkový blok. Chcete-li to provést, stiskněte Win + R, zadejte poznámkový blok a klikněte na OK.

  2. Do souboru Poznámkový blok zkopírujte a vložte následující skript:

   pushd "%~dp0"
  dir /b %SystemRoot%\servicing\Packages\*Hyper-V*.mum >hyper-v.txt
  for /f %%i in ('findstr /i . hyper-v.txt 2^>nul') do dism /online /norestart /add-package:"%SystemRoot%\servicing\Packages\%%i"
  del hyper-v.txt
  Dism /online /enable-feature /featurename:Microsoft-Hyper-V -All /LimitAccess /ALL
  pause

  3. Stisknutím Ctrl + S otevřete dialogové okno pro uložení.

  4. Do pole názvu souboru zadejte hyperv.bat. Přípona .bat na konci názvu souboru je důležitá pro spuštění skriptu.

    Jak zakázat vynucení podpisu ovladačů a nainstalovat nepodepsané ovladače v systému Windows

  5. Dále klikněte na rozevírací seznam Uložit jako typ a vyberte Všechny soubory.

  6. Klepnutím na tlačítko Uložit soubor uložte.

  7. Dále klikněte pravým tlačítkem na soubor hyperv.bat a vyberte Spustit jako správce. Klepněte na Ano, pokud se zobrazí výzva Řízení uživatelských účtů.

  8. Scrip se spustí v příkazovém řádku pro instalaci Hyper-V. Může to chvíli trvat, takže počkejte, až bude proces dokončen.

  9. Po dokončení se zobrazí zpráva Operace byla úspěšně dokončena.

  10. Zadejte Y pro potvrzení a restartování počítače. Pokud ne, zadejte N pro ukončení příkazového řádku.

  Pamatujte, že pro použití změn budete muset restartovat počítač. Po restartu byste měli mít nainstalovaný Hyper-V ve Windows 11 Home. Zadejte Hyper-V do vyhledávání ve Windows a kliknutím na Hyper-V Manager vytvořte nový virtuální počítač.

  Pokud stále není k dispozici, můžete povolit Hyper-V pomocí dialogového okna Funkce systému Windows, příkazového řádku a prostředí Windows PowerShell.

  Zde je návod, jak rychle přidat Hyper-V do Windows 11 pomocí příkazového řádku:

 • Stiskněte klávesu Win a zadejte cmd. Poté klikněte pravým tlačítkem na Příkazový řádek a vyberte Spustit jako správce.
 • V okně Příkazový řádek zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:
   <code>DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V 
 • Výše uvedený příkaz používá nástroj Deployment Imaging Service and Management (DISM) k povolení Microsoft Hyper-V a nezbytných závislostí na vašem počítači se systémem Windows. Zpráva Operace byla úspěšně dokončena znamená, že jste úspěšně povolili Hyper-V.
 •   Jak změnit DPI obrázku ve Windows

  Jak zakázat Hyper-V ve Windows 11 Home

  Hyper-V můžete ve Windows 11 Home zakázat pomocí dialogového okna Funkce systému Windows.

  Chcete-li zakázat Hyper-V:

 • Stisknutím kláves Win + R otevřete dialogové okno Spustit.
 • Zadejte optionalfeatures.exe a klepněte na OK.
 • V dialogovém okně Funkce systému Windows vyhledejte možnost Hyper-V.
 • Zrušte zaškrtnutí možnosti Hyper-V a klikněte na OK. Počkejte na dokončení procesu odinstalace.
 • Poté klikněte na Restart Now, abyste restartovali počítač a aplikovali změny.
 • Kromě Hyper-V nabízí operační systém Windows další šikovné virtualizační řešení, Windows Sandbox – lehké desktopové prostředí pro spouštění aplikací v izolaci. Windows Sandbox můžete povolit z funkcí Windows, ale pouze ve verzi Pro a Enterprise operačního systému.

  Na rozdíl od Hyper-V neexistuje žádný dávkový hack skriptu k instalaci aplikace sandbox na edici Home Windows 11. Místo toho můžete použít jednu z alternativ Windows Sandbox pro Windows ke spouštění a testování aplikací v izolaci.

  Spusťte Hyper-V ve Windows 11 Home

  Společnost Microsoft oficiálně omezila použití Hyper-V na verze operačního systému Pro, Education a Enterprise. Malá úprava v BIOSu a praktický dávkový skript vám však mohou pomoci nainstalovat Hyper-V na Windows 11 Home.

  Jakmile máte Hyper-V v provozu, můžete nainstalovat Windows, Ubuntu a další podporované operační systémy do virtuálního počítače.