Jak zapnout nebo vypnout funkci Najít můj iPad

Funkce Najít můj iPad vám pomůže najít váš iPad, pokud jej chybí. Pokud je váš tablet online, můžete vidět jeho polohu na mapě a dokonce přehrát zvuk. Zde je návod, jak můžete tuto funkci zapnout nebo vypnout.

Aktivujte nebo deaktivujte funkci Najít můj iPad

Když nastavíte iPad a přihlásíte se pomocí účtu iCloud, funkce Najít můj iPad se automaticky zapne. Je propojený s Activation Lock, bezpečnostní funkcí Apple, která zabraňuje komukoli jinému používat váš iPad, pokud je odcizen.

Před prodejem tabletu byste měli funkci Najít můj iPad vypnout. Pokud tak neučiníte, kupující jej nebude moci aktivovat, dokud nezadá vaše uživatelské jméno a heslo pro iCloud. Zde je návod, jak jej zapnout nebo vypnout.

Otevřete na iPadu aplikaci Nastavení. Na postranním panelu klepněte na svůj profil v horní části seznamu (vaše jméno) a poté vyberte „iCloud“.

Přejděte dolů do části „Aplikace využívající iCloud“ a klepněte na „Najít můj iPad“.

Na další obrazovce klepnutím na přepínač vedle položky „Najít můj iPad“ tuto funkci povolíte nebo deaktivujete.

Klepněte na přepínač vedle

Jak je uvedeno výše, musíte zadat heslo iCloud, abyste deaktivovali funkci Najít můj iPad. Nezapomeňte, že když to uděláte, odstraníte ze zařízení také zámek aktivace. Klepnutím na „Vypnout“ deaktivujete funkci Najít můj iPad nebo na „Zapnout“ ji povolíte.

Pokud povolíte funkci Najít můj iPad, nezapomeňte také zapnout nastavení „Odeslat poslední polohu“. Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení iPadu, odešle se vám jeho poslední známá poloha před vybitím baterie nebo před vypnutím. Toto nastavení výrazně usnadňuje nalezení tabletu.

Jak používat funkci Najít můj iPad

Nyní, když jste povolili funkci Najít můj iPad, pojďme se podívat, jak jej můžete použít k nalezení ztraceného nebo odcizeného iPadu. Můžete to udělat na svém iPhonu nebo na webu iCloud.

Chcete-li svůj iPad najít přes iCloud, přejděte na iCloud.com a přihlaste se pomocí svého účtu Apple.

Na další obrazovce klikněte nebo klepněte na „Najít iPhone“.

Klikněte nebo klepněte

Klikněte nebo klepněte na rozevírací seznam „Zařízení“ v horní části a poté vyberte chybějící iPad.

Pokud je váš iPad online, vidíte jeho polohu na mapě. Vidíte také tři tlačítka: „Přehrát zvuk“, „Ztracený režim“ a „Vymazat iPad“.

Pokud jste svůj iPad zapomněli, klikněte nebo klepněte na „Přehrát zvuk“ a poté postupujte podle „pípání“ vašeho tabletu.

Pokud kliknete nebo klepnete na „Ztracený režim“, váš iPad se uzamkne. Můžete napsat zprávu, která se zobrazí na obrazovce vašeho iPadu spolu s vašimi kontaktními údaji. Doufejme, že to povede k tomu, že někdo váš iPad vrátí.

Pokud víte, že váš iPad je navždy pryč, klikněte nebo klepněte na „Vymazat iPad“. Jakmile bude tablet opět online, vymaže se všechna vaše data.

Chcete-li k nalezení iPadu použít svůj iPhone, otevřete aplikaci Find My iPhone (Find My v iOS 13). Přejděte do části Zařízení a klepněte na svůj iPad. Pokud je jeho poloha k dispozici, uvidíte mapu v horní části obrazovky. Panel níže obsahuje stejné možnosti jako na webu iCloud.

Na iPhonu klepněte na