Jak zapnout prostorový zvuk pro AirPods na iPhonu nebo iPadu

Pokud máte AirPods Pro, nyní můžete zapnout prostorový zvuk pro „zážitek s prostorovým zvukem jako v divadle“. Váš iPhone nebo iPad bude sledovat pohyb vaší hlavy a zařízení, aby poskytl pohlcující zvuk.

Co budete potřebovat

Tato funkce vyžaduje AirPods Pro – nefunguje se standardními AirPods ani žádnými sluchátky Beats, i když může fungovat s budoucími modely.

Prostorový zvuk funguje s iPhonem 7 a novějším. Pro iPad budete potřebovat alespoň iPad Pro 12,9″ (3. generace), iPad Pro 11″, iPad Air (3. generace), iPad (6. generace) nebo iPad Mini (5. generace) nebo novější přístroj.

  Jak zkontrolovat, zda byl váš iPhone renovován

Na podporovaném zařízení musíte aktualizovat alespoň na iOS 14 nebo iPadOS 14, což je doba, kdy Apple tuto funkci představil

Nakonec budete také potřebovat „audiovizuální obsah z podporované aplikace“ – nefunguje ve všech aplikacích a u všech videí. Obsah, který sledujete, musí mít prostorový zvuk alespoň 5.1, aby fungoval. U standardního stereo zvuku nepoznáte žádný rozdíl.

Jak zapnout prostorový zvuk (nebo jej vypnout)

Nejprve vyjměte AirPods Pro z pouzdra a vložte je do uší.

Na iPhonu nebo iPadu přejděte do Nastavení > Bluetooth. Klepněte na tlačítko „i“ napravo od zařízení AirPods.

Přejděte na této stránce dolů a vyhledejte možnost „Prostorový zvuk“. (Pokud jej nevidíte, možná budete muset aktualizovat firmware svých AirPodů.)

  Jak počítat kroky na iPhone a Apple Watch

Chcete-li povolit prostorový zvuk, ujistěte se, že je zde povolena možnost „Prostorový zvuk“ – přepínač napravo bude zelený. Pokud ne, klepnutím na přepínač jej zapněte.

Chcete-li otestovat prostorový zvuk, klepněte na možnost „Vidět a slyšet, jak to funguje“.

Klepněte zde na možnosti „Stereo Audio“ a „Spatial Audio“ a porovnejte, jak každý zvuk zní. Pokud chcete použít prostorový zvuk, klepněte na „Zapnout pro podporovaná videa“. Pokud klepnete na „Nyní nyní“, prostorový zvuk bude deaktivován.

Jak rychle zapínat a vypínat prostorový zvuk

Chcete-li rychle zapnout a vypnout prostorový zvuk, můžete také použít Ovládací centrum. Otevřete jej přejetím prstem dolů z pravého horního rohu displeje vašeho iPhonu nebo iPadu.

  Jak zadat nulu před číslo v Excelu

Dlouhým stisknutím ovladače hlasitosti s malým obrázkem vašich AirPodů získáte přístup k jejich možnostem.

V dolní části obrazovky klepněte na možnost „Prostorový zvuk“ pro zapnutí a vypnutí.

Zde můžete také upravit jejich režim průhlednosti a ovládat, jak funguje potlačení hluku na vašich AirPods

Jak testovat prostorový zvuk

Při vydání funkce Prostorový zvuk s iOS 14 a iPadOS 14 v září 2020 podporují Apple TV+, Disney+ a HBO Max funkci prostorového zvuku. Podporu pro něj v blízké budoucnosti pravděpodobně přidají i další aplikace a služby.

Chcete-li to vyzkoušet, zde je ukázkové video Dolby Atmos. Přehrajte si to na svém iPhonu nebo iPadu s povoleným prostorovým zvukem a uslyšíte, jak funguje virtuální prostorový zvuk.

x