etechblog

Jak získat certifikaci VMware (VCP): Kompletní průvodce

Certifikace VMware Certified Professional (VCP) jsou určeny pro IT profesionály na podporu infrastruktury VMware a souvisejících produktů.

Co je VMware?

Virtuální reprezentace skutečného počítače, hardwarových platforem, úložných zařízení a síťových prostředků se vytváří technologickým procesem zvaným virtualizace.

Virtualizace je v podnicích stále rozšířenější, protože zvyšuje efektivitu, usnadňuje správu a snižuje náklady.

Celosvětově nejoblíbenější virtualizační platformou je VMWare. VMware má podle Statista podíl na trhu 12,08 %. Organizace mohou spravovat svou virtuální infrastrukturu a urychlit digitální transformaci s pomocí VMware.

Poptávka po certifikovaných virtualizačních profesionálech se každým rokem zvyšuje, protože podniky implementují virtualizační technologii rychleji.

Tento článek pojednává o četných certifikacích VMware, hodnotách, předpokladech a dalších požadavcích pro získání certifikace VCP.

Co je certifikace VCP?

Chcete se odlišit od konkurence a zaujmout zaměstnavatele silnějším životopisem? Pokud ano, může vám v tom pomoci certifikace.

VCP je zkratka pro VMware Certified Professional. V odvětví virtualizace je to jeden z nejprestižnějších a nejžádanějších údajů. Profesionálové s označením VMware Certified Professional (VCP) mohou předvádět produkty VMware a mít pracovní znalosti, jak je používat a řešit problémy.

Cílem VMware Certified Professional je poskytovat nejlepší služby dodržováním osvědčených postupů pro implementaci platforem VMware napříč společnostmi.

Hlavní povinnosti VCP jsou následující:

 • Podpora, konfigurace, organizace a údržba virtualizace datových center
 • Automatizace složitých každodenních úkolů pro zlepšení prostředí vSphere VMware
 • Nastavení, správa a správa virtuálních sítí NSX
 • Využití VMware Horizon pro navrhování, nastavení a správu řešení Digital Workspace.
 • Uvádění bezpečnostních opatření do praxe při modernizaci cloudových aplikací VMware s cílem získat výhody ze současných počítačových platforem a infrastruktury

Žádná jiná certifikace vám neposkytne větší hodnotu za vaše peníze, pokud chcete prokázat své odborné znalosti v oblasti produktů VMware nebo usilovat o akreditaci jako odborník na VCP.

Ve světle toho je získání certifikace VCP vynikající metodou, jak posílit svou kariéru a životopis. Být certifikován VCP vám může poskytnout konkurenční výhodu při hledání zaměstnání, protože mnoho zaměstnavatelů si tohoto pověření cení.

Jaké jsou certifikace VMware, které předcházejí a následují po VCP?

Společnost VMware rozšířila své obzory, aby dosáhla všech aspektů cloudu a virtualizace a podpořila různé komponenty a technologie na základě specializovaných certifikací navržených:

VMware Certified Advanced Professional (VCAP) – Design: Architekti, administrátoři a inženýři by měli získat certifikaci VMware Certified Advanced Professional (VCAP), aby mohli spravovat, implementovat a optimalizovat infrastruktury VMware vSphere.

VMware Certified Advanced Professional (VCAP)-Deploy: Certifikace potvrzuje vaši odbornost v nastavení a vylepšování prostředí VMware vSphere.

  PSA: Dejte si pozor na tento nový e-mailový podvod s phishingem na Amazonu

VMware Certified Design Expert (VCDX): VCDX certifikovaný profesionál nabízí nejlepší možný výkon a dostupnost infrastruktury a aplikací VMware. Jde o certifikaci nejvyšší úrovně vytvořenou pro architekty, kteří instalují řešení na podnikové úrovni.

Kromě toho existují různé další specializace, pro které se mohou profesionálové VCP rozhodnout: několik z nich je uvedeno níže:

 • VMware Certified Specialist (vSAN)
 • VMware Certified Specialist Cloud Provider
 • Certifikovaný specialista VMware AWS
 • Specialista na VMware vRealize Operations
 • VMware Certified Cloud Foundation
 • VMware Certified Master Specialist
 • VMware certifikovaný odborník na implementaci datových center
 • VMware certifikovaný specialista s Tanzu

Jaké jsou různé typy certifikace VCP?

VMware Certified Professional ověřují kritické dovednosti potřebné k integraci a správě různých technologických aspektů k zajištění optimálního výkonu.

VMware má různé certifikace VCP pro podporu různých technologických oblastí, jako jsou:

#1. Virtualizace datového centra (VCP-DCV)

Specialita datového centra VMware Certified Professional poskytuje spolehlivou a bezpečnou architekturu VMware. Certifikace ověřuje způsobilost kandidáta v používání osvědčených postupů pro správu a podporu infrastruktury vSphere.

#2. Virtualizace sítě (VCP-NV)

Tato certifikace ověřuje odbornost osoby s instalací, konfigurací a správou virtuálních sítí NSX. Certifikovaný profesionál VCP-NV podporuje virtuální síťové a bezpečnostní komponenty.

#3. Cloud Management and Automation (VCP-CMA)

Tato certifikace potvrzuje odbornost držitele se softwarem pro správu cloudu VMware vRealize Suite. Lifecycle Manager, vRealize Operations, automatizace a analýza protokolů jsou kompletní komponenty.

#4. End-User Computing (VCP-DTM)

Tento držitel certifikace zajišťuje schopnost nabízet koncovým uživatelům výpočetní řešení, jako je profesionální podpora prostředí VMware Horizon, včetně podpory virtuálních desktopů, aplikací a online služeb.

#5. Zabezpečení (VCP – Zabezpečení)

Certifikovaný specialista má znalosti a odborné znalosti pro podporu bezpečnostních řešení VMware. Ověřuje manažerské dovednosti kandidáta pro VMware Carbon Black Cloud, Workspace ONE a NSX-T Data Center.

#6. Modernizace aplikací (VCP-AM)

Potvrzuje znalosti žadatele v základních cloudových nativních schopnostech, jako je kontejnerizace, Kubernetes a modernizace aplikací. Kromě toho předvádí schopnosti správy pro VMware Tanzu a související systémy, jako je Kubernetes Grid a Mission Control.

#7. Digitální pracovní prostor (VCP-DW 2022)

Tato akreditace se týká platformy digitálního pracovního prostoru VMware. Ověřuje, že držitel může podporovat komplexní úkoly, jako je údržba a zlepšování infrastruktury, aby bylo zajištěno hladké fungování digitálního pracovního prostoru.

Poplatek za kurz a zkoušku VCP

Každá certifikace VCP musí splňovat sadu kritérií podle certifikačních zásad VMware.

Kandidáti musí absolvovat níže uvedené školení, pokud plánují získat certifikaci virtualizace datových center (VCP-DCV).

 • VMware vSphere: Instalace, konfigurace, správa [V7] NEBO
 • VMware vSphere: Optimalizace a škálování [V7] A
 • Profesionální VMware vSphere 7. x (2V0-21.20)

Prozkoumáme podrobnosti o výukovém softwaru pro VMware vSphere: Install, Configure, Manage [V7] z výše uvedených dvou a Professional VMware vSphere 7. x (2V0-21.20).

VMware vSphere: Instalace, konfigurace, správa [V7]: Hlavními tématy tohoto kurzu jsou rozsáhlé praktické školení o instalaci, konfiguraci a správě VMware vSphere 7, včetně VMware ESXi 7 a VMware vCenter Server 7. V tomto kurzu se naučíte, jak spravovat infrastrukturu vSphere pro všechny velikostní firma.

Na široké úrovni tento kurz obsahuje následující obsah:

 • vCenter Server a virtuální stroje
 • Nastavení a správa virtuálních sítí a virtuálního úložiště
 • Správa virtuálních strojů
 • Sledování a správa zdrojů
 • Clustery ve vSphere
 • Správa životního cyklu pro vSphere
  Pravděpodobně nezískáte 25 dolarů z vyrovnání iPhone Throttling společnosti Apple

Podrobné materiály kurzu jsou k dispozici na VMware vSphere.

Professional VMware vSphere 7. x (2V0-21.20): Složením zkoušky je ověřena odbornost profesionála ve správě, implementaci a odstraňování problémů s infrastrukturou VMware vSphere 7, která zahrnuje VMware ESXi 7 a VMware vCenter Server 7. Další podrobnosti najdete v příručce ke zkoušce VMware vSphere.

Poplatek za zkoušku VCP

V závislosti na vaší lokalitě a měně se může poplatek za zkoušku změnit. V USA stojí certifikace Data Center Virtualization (VCP-DCV) 250 USD.

VMware si účtuje 4250 USD za absolvování nezbytného kurzu „VMware vSphere: Install, Configure, Manage [V7]“. Je ale velká šance, že jiný dodavatel toto školení nabídne za méně peněz.

Zkouška Professional VMware vSphere 7. x (2V0-21.20) stojí 250 USD.

Přehled zkoušky VCP

Cílem VMware je zajistit, aby profesionálové měli potřebné zkušenosti a dovednosti, než se zaregistrují do certifikací VCP, protože certifikace VCP jsou vysoce uznávané a důvěryhodné.

Pro účast na certifikacích VCP stanovila společnost VMware sadu požadavků.

Aby kandidáti mohli složit zkoušku Virtualizace datových center (VCP-DCV), musí následovat následující certifikační cestu:

Předpoklady

 • Doporučuje se mít 6 až 12 měsíců pracovních zkušeností s vSphere 7. x
 • Vyžaduje se absolvování jednoho školení od VMware vSphere: Install, Configure, Manage [V7] (obsah vysvětlený v odstavci výše) NEBO VMware vSphere: Optimalizace a škálování [V7].
 • Složte kvalifikační zkoušku: Professional VMware vSphere 7. x (2V0-21.20) (obsah vysvětlený v odstavci výše)

Pokud máte nějaké předchozí certifikace VCP, tyto předpoklady se změní. Další informace naleznete v oficiální certifikační příručce VMware VCP-DCV.

Stejně jako certifikace pro virtualizaci datových center (VCP-DCV) i společnost VMware stanovila předpoklady pro všechny certifikace VCP, aby získaly certifikaci VCP. VMware nevydá certifikát, dokud nebudou splněny všechny podmínky.

Délka zkoušky

Certifikace virtualizace datových center (VCP-DCV): Uchazeči musí odpovědět celkem na 70 otázek a vyhrazený čas je 130 minut. Úspěšné skóre je 300.

Jak naplánovat zkoušku?

Zkoušky VMware je třeba vyzkoušet buď online, nebo v autorizovaném testovacím centru VMware. Jako autorizovaný testovací partner VMware Pearson VUE provádí a spravuje všechny schůzky s certifikací VMware.

Chcete-li se zaregistrovat na zkoušku online, přejděte na VMware Mylearn. Po přihlášení do jeho portálu můžete vyhledávat mezi četnými testovacími centry.

Jaká je platnost certifikace VCP a jaké je platové rozpětí pro certifikovaného VCP?

Systémový administrátor, Senior System Administrator, System Engineer a Enterprise Architect jsou jen některé z profesí, které mohou mít jednotlivci s certifikací VCP.

V závislosti na odbornosti, regionu a zaměstnavateli vydělávají odborníci VCP širokou škálu platů. Podle Payscale je rozsah příjmů pro pracovníky s certifikací VCP mezi 71 000 a 140 000 $. Základní plat je 101 tisíc dolarů.

Platnost certifikace VCP

Společnost VMware nejprve implementovala dvouletou politiku recertifikace, aby zaručila, že držitelé certifikace si udrží své schopnosti a budou mít aktuální informace. V dubnu 2019 společnost VMware oznámila úpravy postupu recertifikace VCP, které eliminují požadavek povinného obnovení na dva roky.

V důsledku toho, pokud se rozhodnete proti upgradu na novější certifikaci, vaše certifikace VCP neztratí svou platnost.

  (OPRAVENÉ) Příkaz Apt-get nebyl na Macu nalezen

Vzhledem k častým aktualizacím produktů a řešení VMware jsou aktualizace certifikací a recertifikace stále zásadní pro udržení současných znalostí a schopností. Zásady recertifikace společnosti VMware vám poskytnou další informace, pokud chcete provést upgrade nebo recertifikaci.

Zdroje, které vám pomohou se zkouškou nebo požadovaným kurzem

Profesionální VMware vSphere 7. x Zkouška VCP-DCV 2022

Praktické zkoušky Udemy vám pomohou, pokud jste již studovali certifikaci VCP-DCV a chcete si ověřit svou připravenost.

Úspěšnost tohoto cvičného testu, který se skládá ze šesti simulátorů a celkem 356 otázek, je stanovena na 90 % a má časový limit 150 minut.

Všechny otázky byly aktualizovány pro duben 2022 a všechny jsou extrémně srovnatelné s otázkami v testu VCP-DCV VMware.

Cvičný test by byl dostačující, pokud jste plánovali absolvovat zkoušku VMware vSphere 7. x nebo VCP-DCV 2022.

Úplní začátečníci VCTA-NV 2022

Začátečníci, kteří se chtějí naučit VMware NSX-T, by se měli přihlásit do tohoto kurzu Udemy.

Materiál kurzu je zásadní pro pochopení architektury a výhod VMware NSX.

Kurz také popisuje, jak NSX zvyšuje zabezpečení datového centra a umožňuje zotavení po havárii.

Tento kurz bude užitečný, pokud se chcete dozvědět více o NSX a připravit se na certifikaci VMware Network Virtualization (VCP-NV).

Kurz pokrývá část testu VMware VCP-NV, mimo jiné včetně základních komponent, nasazení NSX, bezpečnostní politiky a distribuovaného firewallu.

VCP v modernizaci aplikací (VCP-AM)

Tento kurz Udemy pro VCP v modernizaci aplikací (VCP-AM) obsahuje praktické otázky. S modernizací aplikací souvisí mimo jiné Tanzu, VSphere, Kubernetes Grid, Mission Control, správa životního cyklu clusteru, Role-Based Access Controls, bezpečnostní zásady a inspekce clusteru.

Tento kurz zahrnuje čtyři praktická cvičení se 104 otázkami pokrývajícími sedm základních základů modernizace aplikací.

Zkouška VCP-AM (2V0-71.21) se skládá z 55 otázek a měla by být zodpovězena do 130 minut pro úspěšné složení 300.

VCP-DCV pro vSphere 7. x (zkouška 2V0-21.20)

Tato revidovaná oficiální příručka VMware pokrývá všechny aspekty certifikace VCP-DCV. Cílem obsahu knihy je poskytnout hodnocení, kontrolu a procvičování, abyste se mohli ujistit, že jste na certifikační zkoušku zcela připraveni.

Kniha obsahuje kvízy, otázky za každou kapitolou, které čtenářům pomohou porozumět základním tématům, procvičovací testovací software s otázkami podobnými zkoušce a závěrečnou kapitolu o přípravě. Kniha nabízí šablony a návrhy pro plánování a organizaci studijního času.

Kniha pokrývá následující relevantní témata zkoušky VCP-DCV:

 • architektura vSphere a její vlastnosti,
 • Konfigurace a správa úložiště vSphere,
 • Networking v prostředí vSphere
 • Monitorování a optimalizace prostředků v prostředí vSphere, zajišťování, migrace a podpora virtuálních strojů v prostředí vSphere atd.

VMware NSX – Síťová a bezpečnostní architektura

Tento online kurz Coursera obsahuje základy VMware NSX. VMware NSX je síťová virtualizační a bezpečnostní platforma.

Tento osmitýdenní online kurz zahrnuje témata jako VMware vRealize Automation, Disaster Recovery a Business Continuity, stejně jako komponenty architektury NSX, obchodní hodnotu a případy použití.

Kromě toho kurz poskytuje praktické zkušenosti s virtualizací sítí.

Závěr

Technologie VMware ovlivňuje všechny aspekty virtualizace. Očekává se, že virtualizace a přijetí cloud computingu poroste, protože každá organizace se snaží využívat cloud ke zvýšení produktivity a snížení nákladů.

Profesionálové s certifikací VMware jsou uznáváni jako odborníci na spolehlivé dodávání produktů a služeb VMware napříč sektory. Výše zmíněná certifikace VMware vám pomůže při budování a dosahování nových kariérních výšin.

Dále se můžete podívat na bezplatné zdroje pro výuku cloud computingu.

x