Jak zjistit, zda je váš telefon odposlouchán

Lze telefony Android odposlouchávat? Bohužel odpověď je obří Ano! Nejnovější technologie mají neomezené možnosti a telefony s Androidem nejsou výjimkou. Hackeři mohou proniknout do vašich mobilních telefonů a sledovat všechny vaše aktivity, dokonce je ukrást. Proč ne? Nejen hackeři mohou vaši blízcí klepat na vaše telefony Android a špehovat vaše aktivity na sociálních sítích. Přesto tuto činnost za žádnou cenu neoceníte. Pokud chcete vědět, jak zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván, nemusíte utrácet peníze za odborníka na technologie. Můžete to najít sami. Pokud vás zajímá, jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván, tento průvodce vám jistě pomůže. V tomto článku se dozvíte, jak zjistit, zda je váš mobilní telefon špehován, a co dělat, pokud je váš telefon odposloucháván. Tak na co čekáš? Pokračujte ve čtení průvodce.

Jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván

Zde jsou různé příznaky, když si všimnete toho samého na svém zařízení Android, znamená to, že je váš telefon odposlouchán. Pokud tedy čelíte následujícím stejným příznakům, přejděte k další části a vyřešte je.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že smartphony nemají stejné možnosti nastavení a liší se proto od výrobce k výrobci, zajistěte před změnou nastavení správná nastavení. Uvedené kroky byly provedeny na telefonu Redmi.

1. Telefon se automaticky restartuje

Pokud se vaše zařízení automaticky restartuje, nezapomeňte mít na paměti následující body, abyste zkontrolovali, zda je váš telefon odposloucháván.

 • Když klepnete na váš telefon Android, vaše zařízení se může automaticky restartovat, i když je nečinné.
 • Někdy, když se dotknete obrazovky pro běžné činnosti, Android se nechtěně restartuje.
 • Dalším jednoduchým příznakem je, že restartování nebo vypnutí Androidu trvá velmi dlouho. Kdykoli restartujete svůj mobilní telefon, všechny aktivní procesy budou ukončeny. Kvůli spywaru budou některé neviditelné úlohy běžet na pozadí. Tyto úkoly vyžadují delší dobu, než se váš mobil vypne.

Pokud tedy zaznamenáte neobvyklé automatické restarty, zkontrolujte, zda je vše v pořádku s vaším soukromím a zabezpečením.

2. Neobvyklý hluk

Pokud je ve vašem zařízení neobvyklý hluk, znamená to také, že je telefon odposloucháván. Mějte na paměti následující body.

 • Pokud během audiohovoru nebo videohovoru uslyšíte nějaký neobvyklý hluk na pozadí, je to něco vážného, ​​co je třeba zvážit a vyřešit.
 • Pokud vás tedy zajímá, jak zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván, stačí si poznamenat, zda uslyšíte nějaké hučení, vysoký zvuk, pípání, cvakání nebo jiný statický zvuk, tyto jsou více než dostatečné k potvrzení, že váš mobil je odposloucháváno.

3. Telefon zobrazuje aktivity v nečinnosti

Pokud váš telefon zobrazuje aktivity, když je nečinný, pak to také říká, zda je váš mobilní telefon špehován. Jak již bylo zmíněno dříve, když váš telefon vydává jakýkoli hluk nebo se rozsvítí, i když je telefon nečinný, nestarejte se o to, jak zjistit, zda je váš mobilní telefon špehován. Toto je běžný příznak, který tuto otázku potvrzuje. Nezapomeňte také na dané body.

 • Je možné, že náhlé zpoždění nebo koktání značí přítomnost spywaru a váš telefon se tak může rychle vybít.
 • To může být způsobeno tím, že hackeři provádějí vzdálené aktivity na vašem mobilu a dobrovolně vynášejí některé škodlivé reklamy a odkazy, které vás provokují k otevření škodlivého obsahu. Jakmile je otevřete, nainstaluje se do vašeho zařízení jakýkoli podvodný software přispívající k problému.

4. Baterie se velmi brzy vybije

Pokud je váš telefon Android infikován spywarem nebo ransomwarem, baterie telefonu se velmi brzy vybije. Můžete se také cítit horko, když se dotknete baterie telefonu a pouzdra telefonu. Spyware spotřebovává mnoho zdrojů ve vašem zařízení Android, a proto mnoho programů běží na pozadí. To způsobuje vyčerpání zdrojů baterie a velmi rychlé vybíjení.

  Jak ovládat své zařízení Roku pomocí Amazon Alexa

Všechny aktivity svého telefonu Android můžete sledovat tak, že přejdete do Nastavení následovně. Pokud zjistíte neobvyklé využití baterie, znamená to, že je váš telefon odposloucháván.

1. Klepněte na ikonu Nastavení na domovské obrazovce.

2. Poté přejděte dolů a klepněte na možnost Baterie podle obrázku.

3. Na další obrazovce můžete vidět využití baterie a podrobnosti o spořiči baterie.

4. Přejděte na obrazovce dolů a sledujte podrobnosti o využití baterie z hlediska aplikací a programů.

Zkontrolujte, zda nějaký neznámý software nevybíjí baterii. Pokud ano, znamená to, že je váš telefon odposlouchán.

5. Přijímat náhodné hovory a zprávy

Pokud nevíte, jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván, existuje další jednoduchý způsob, jak to zjistit pouze sledováním příchozích hovorů a zpráv.

 • Pokud přijímáte hovory nebo náhodné zprávy s nevhodnými čísly, znaky nebo symboly, znamená to, že do vašeho mobilu pronikl spyware.
 • Hackeři mohou do vašeho telefonu Android odeslat zašifrovaný kód obsahující čísla a smíšené znaky, aby zkontrolovali, zda jejich spyware funguje dobře. Takže až příště otevřete zprávu nebo se zúčastníte hovoru s podezřelým obsahem, musíte znovu zkontrolovat telefon, zda v něm nejsou škodlivé aplikace.

6. Falešné aplikace nainstalované na zařízení

Existuje další nejjednodušší způsob, jak zjistit, jak zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván. Stačí zkontrolovat, zda ve vašem zařízení není nainstalována nějaká neznámá aplikace. Bez vašich informací a souhlasu může být do vašeho zařízení nainstalováno několik škodlivých aplikací. To se stane, když otevřete a budete pokračovat s jakoukoli online reklamou a odkazy.

1. Spusťte aplikaci Nastavení.

2. Nyní klepněte na Aplikace.

3. Poté klepněte na Spravovat aplikace a poté přejděte dolů v seznamu dostupných aplikací a programů na vašem zařízení.

4. Pokud najdete nějaké podezřelé aplikace, klepněte na příslušnou aplikaci a potom klepněte na Odinstalovat.

Ujistěte se, že jste postupovali podle kroků k odstranění některých běžných špionážních aplikací, jako je mSpy, XNspy, FlexiSpy atd.

7. Vysoká spotřeba dat

Dalším jednoduchým způsobem, jak zjistit, zda je váš mobilní telefon špehován, je sledování využití dat. Najednou můžete zjistit, že platnost vašeho datového balíčku velmi brzy vypršela, i když jste jej více nepoužívali. V důsledku toho můžete získat vysoké účty za telefon. Jakékoli škodlivé aplikace nebo software nainstalované na vašem Androidu budou sledovat všechny vaše zdroje pouze pomocí vašich internetových dat. Pokud tedy uhodnete, že je váš Android monitorován, můžete ověřit využití dat ve vašem Androidu podle níže uvedených pokynů. To vám také pomůže zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván.

1. Klepněte na ikonu Nastavení na domovské obrazovce.

2. Poté klepněte na možnost Připojení a sdílení podle obrázku.

3. Nyní klepněte na Využití dat.

4. Na další obrazovce můžete sledovat využití dat aplikacemi a nastaveními.

Zkontrolujte, zda nějaké škodlivé aplikace nespotřebovávají více dat. Pokud ano, odstraňte je (pokud je nechcete) podle pokynů ve výše uvedené metodě.

8. Pohybující se ikony

Jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván pouze sledováním ikon aplikací? Je to možné analýzou, zda jsou ikony aplikací nehybné a v žádném okamžiku se nepohybují.

 • Ujistěte se, že se ikony aplikací v oznamovacích lištách nepohybují.
 • Pokud se aplikace otočí, blikají, zmizí nebo se samy odstraní, znamená to, že vaše aplikace a nastavení jsou ovládány vzdáleným zařízením.

9. Zvuky elektronického rušení

Toto je vzácný příznak toho, jak zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván, což potvrzuje přítomnost spywaru ve vašem zařízení. Váš mobilní telefon obvykle nesmí rušit žádné jiné elektronické zařízení, jako je notebook, mikrofon, telefon, chytrá zařízení atd. Pokud zrovna netelefonujete, nesmíte mít na svém Androidu žádné rušení. Zde je několik kroků ke kontrole elektronických rušivých zvuků.

 • Umístěte svůj Android blízko jakéhokoli jiného elektronického zařízení.
 • Zkontrolujte, zda neslyšíte nějaké neobvyklé zvuky nebo statický šum. Pokud je slyšíte, znamená to, že někdo cizí naslouchá vašemu soukromí.

10. Kamera a mikrofon jsou mimo vaši kontrolu

Někdo může sledovat vaše tělo nebo slyšet váš hlas, když má plnou kontrolu nad kamerou a mikrofonem vašeho telefonu. Přesto se nemusíte divit, jak poznáte, že váš mobilní telefon špehuje pouze kamera. Zde je několik kroků k identifikaci viníka.

 • Když je fotoaparát zapnutý, můžete v blízkosti fotoaparátu vidět světelný bod. To se může lišit podle verze mobilního telefonu, který používáte. U systému Android 12 a novějších se vedle fotoaparátu rozsvítí zelené světlo, pokud je nějakým způsobem aktivní.
 • Přesto v dnešní době hackeři vyřešili algoritmus, jak používat vaši kameru a mikrofon bez jakýchkoli příznaků. V tomto případě musíte být při používání mobilního telefonu vždy opatrní.

11. Neobvyklé procházení

Své aktivity a historii prohlížení můžete snadno sledovat na svém telefonu Android. Neobvyklé aktivity při procházení vám mohou pomoci zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván. Bez ohledu na různé prohlížeče, které používáte, byste měli zkontrolovat aktivity prohlížení ve všech svých prohlížečích v mobilu a ujistit se, že v historii vašeho prohlížeče nejsou žádné nepodstatné položky vyhledávání. Zde je několik kroků týkajících se toho samého.

Poznámka: Zde je jako příklad použit Google Chrome. Postupujte podle kroků podle vašeho prohlížeče.

1. Na domovské obrazovce přejděte na Google Chrome a klepněte na něj.

2. Nyní klepněte na ikonu se třemi tečkami v pravém horním rohu obrazovky a poté na Historie, jak je znázorněno.

3. Na další obrazovce můžete sledovat aktivity vyhledávání.

Pokud nějaké neobvyklé vyhledávací aktivity neprovádíte vy, zkontrolujte, zda to provedli vaši přátelé. Pokud ne, znamená to, že je váš telefon odposlouchán.

12. Vytočte určitá čísla

Můžete také vytočit několik čísel, abyste zjistili, jak zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván. Pokud jsou vaše telefonní hovory, data a textové zprávy bez důvodu přesměrovány, je to zvláštní a musíte to co nejdříve zastavit. Zde je několik čísel, na kterých se po vytočení dozvíte stav několika nastavení telefonu.

1. Vytočte na svém zařízení *#21# nebo *#62# a zkontrolujte, zda máte následující informace o operátorovi.

2. Pokud obdržíte stejné informace o operátorovi, znamená to, že vaše hovory nejsou přesměrovány ani nejsou nikde slyšet.

Synchronizace: Nepřeposláno
Paket: Nepředán

3. Poté vytočte *#67# pro vyhledání hovorů a zpráv, které jsou přesměrovány na jinou linku.

4A. Pokud se jako výzva zobrazí problém s připojením nebo neplatný kód MMI, znamená to, že nejsou přesměrována žádná volání/zprávy.

4B. Pokud jako výzvu obdržíte seznam kontaktů, znamená to, že vaše hovory/zprávy jsou přesměrovány na příslušná kontaktní čísla.

13. Špatný výkon telefonu

Pokud tedy kromě výše uvedených důvodů chcete vědět, jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván pouze porovnáním výkonových parametrů, existuje i tato možnost. Když zjistíte, že váš mobil reaguje velmi pomalu, má nižší výkon než dříve nebo se bezdůvodně opožďuje, znamená to, že váš mobil může být infikován jakýmkoli podezřelým obsahem. Odčerpávání výkonu je nejčastějším příznakem, kterým dnes každý spyware napadl mobilní obličej. Nyní znáte příznaky, které indikují přítomnost špionážního softwaru nebo aktivit v telefonu, když se naučíte, jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván.

Co dělat, když je váš telefon odposloucháván?

Když si všimnete některého z výše uvedených příznaků, znamená to, že je váš telefon odposloucháván. Nečekejte ani vteřinu, vaše soukromí je ohroženo. Níže jsou uvedeny některé ze způsobů, jak zastavit nebo se těmto škodlivým pokusům vyhnout a zkontrolovat, zda někdo nesleduje váš telefon. Pozorně si je přečtěte a dodržujte na svém telefonu.

Metoda 1: Zapněte režim Letadlo

Jedná se o jednoduchý hack, když zjistíte, že váš telefon odposlouchává někdo jiný. Zapnutí režimu v letadle zablokuje připojení k internetu a ukončí úkoly prováděné aplikacemi třetích stran. Chcete-li na svém zařízení Android zapnout režim Letadlo, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Na domovské obrazovce přejděte dolů v oznamovací zásuvce.

2. Nyní klepněte na ikonu režimu Letadlo.

3. Počkejte několik sekund a znovu klepněte na ikonu režimu Letadlo.

Metoda 2: Vypněte Nastavení instalace neznámých aplikací

Ve vašem telefonu Android je nastavení Instalovat neznámé aplikace, pokud je povoleno, váš Android nainstaluje aplikace ze všech zapsaných zdrojů. Toto je extrémně nebezpečné nastavení a vaše data jsou zranitelnější vůči útokům neznámých aplikací. Vypněte nastavení podle níže uvedených pokynů.

1. Otevřete aplikaci Nastavení z domovské obrazovky.

2. Dále přejděte na obrazovce dolů a klepněte na Ochrana soukromí.

3. Poté klepněte na položku Zvláštní oprávnění.

4. Nyní v seznamu klepněte na nastavení Instalovat neznámé aplikace.

5. Podívejte se na seznam aplikací v seznamu a klepněte na aplikaci, která udělila přístup. Poté vypněte nastavení Povolit z tohoto zdroje, jak je znázorněno na obrázku.

Metoda 3: Smažte aplikace pro špehování a špehování baterie

Jakmile vyřešíte způsob, jak zjistit, zda je váš telefon odposloucháván pomocí analýzy aplikací s vysokou spotřebou baterie, dalším krokem, který musíte udělat, je odinstalovat aplikace (pokud se zdají být zbytečné). Kromě toho hledejte aplikace s klíčovými slovy, jako je malware, spy, stealth atd. Pokud některé aplikace obsahují tyto konkrétní výrazy, zvolte je ze svého Androidu odinstalovat.

1. Přejděte do Nastavení.

2. Nyní klepněte na Aplikace.

3. Poté klepněte na Spravovat aplikace a poté vyhledejte v seznamu jakékoli malwarové aplikace a baterie, které jsou otravné.

4. Pokud najdete nějaké neobvyklé nové aplikace, o kterých jste neslyšeli, klepněte na ně a poté na Odinstalovat, jak je znázorněno.

Jakmile smažete aplikace pro špehování a špehování baterie, restartujte svůj Android.

Metoda 4: Deaktivujte přístup správce zařízení

I když víte, jak zkontrolovat, zda je váš telefon odposloucháván, ale stále nemůžete odstranit konfliktní aplikaci ze zařízení Android, musíte deaktivovat přístup správce pro konkrétní aplikace (pokud existují). Pokud zjistíte, že je možnost odinstalace zašedlá, existuje několik šancí, že spyware brání aplikaci v odinstalaci povolením administrátorských práv k aplikaci. Zde je několik kroků k deaktivaci přístupu správce pro jakoukoli aplikaci.

1. Spusťte aplikaci Nastavení z domovské obrazovky.

2. Dále přejděte na obrazovce dolů a klepněte na Ochrana soukromí.

3. Poté klepněte na položku Zvláštní oprávnění.

4. Nyní v seznamu klepněte na nastavení Aplikace pro správu zařízení.

5. Nyní klepněte na aplikaci, kde ve stavu aplikací pro správu zařízení najdete stav Zapnuto.

Poznámka: Můžete ponechat výjimku pro aplikaci Najít moje zařízení Google a také pro ty, ke kterým jste dobrovolně udělili přístup.

6. Poté klepněte na možnost Deaktivovat tuto možnost aplikace pro správu zařízení, jak je znázorněno.

7. Nakonec klepněte na OK a pokračujte ve výzvě.

Metoda 5: Odhlaste se z personalizace reklam

Několik marketingových společností sleduje váš mobilní telefon s Androidem a vaše využití dat, aby zacílilo na reklamy, které vás zajímají. Někdy to může jít špatným směrem a pokud se tomu chcete vyhnout, musíte se odhlásit z personalizace reklam podle níže uvedených kroků a Naučte se, jak zjistit, zda je váš mobilní telefon špehován.

1. Otevřete aplikaci Nastavení z domovské obrazovky jako předtím.

2. Klepněte na Google ze seznamu, jak je znázorněno.

3. Klepněte na možnost Reklamy v části Služby na tomto zařízení, jak je znázorněno.

4. Klepněte na možnost přepínání vedle možnosti Odhlásit se z přizpůsobení reklam, jak je znázorněno níže.

5. Pokud budete vyzváni, klepněte na OK.

Metoda 6: Aktualizujte Android

Toto je běžná metoda, která vám pomůže vyřešit jakýkoli typ problému se softwarem ve vašem Androidu. Jakékoli chyby a chyby lze vyřešit aktualizací systému podle pokynů v našem průvodci 3 způsoby, jak zkontrolovat aktualizace v telefonu Android.

Metoda 7: Nainstalujte antivirovou aplikaci

Antivirové aplikace, jako je Avast, vám pomohou detekovat, eliminovat a zabránit vstupu škodlivého obsahu do vašeho telefonu, který nakonec vede k vašemu špehování. Takže pomocí jakékoli antivirové aplikace můžete zjistit, zda je váš telefon odposloucháván. Přečtěte si náš článek o 10 nejlepších bezplatných antivirových programech pro Android, vyberte si aplikaci podle svého výběru a komplexně zabezpečte své zařízení.

Poznámka: Můžete také použít aplikace pro detekci spywaru třetích stran, jako je Certo Anti Spyware, které vám pomohou pochopit, jak zjistit, zda je váš mobilní telefon špehován, a provádět techniky čištění.

Metoda 8: Resetujte telefon

Toto je poslední, ale účinná metoda, jak opravit veškerý spyware a chyby ve vašem Androidu, je obnovení továrního nastavení všech vašich dat a nastavení. Před resetováním smartphonu však nezapomeňte zálohovat data a nastavení. Postupujte podle našeho průvodce Jak resetovat telefon Android do továrního nastavení.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a můžete se naučit, jak snadno zjistit, zda je váš telefon odposloucháván. Dejte nám vědět, která z výše uvedených metod, jak zabránit škodlivým pokusům o špehování vašeho zařízení, vám pomohla nejvíce. Pokud máte k tomuto článku nějaké dotazy, dejte nám vědět.

x