Jak zkontrolovat, zda dokument Microsoft Word neobsahuje plagiát

Plagiátorství je vážným porušením etiky, ale to lidem nebrání v tom. Když obdržíte dokument aplikace Word, který by měl být „originálním“ materiálem, můžete jej projít kontrolou plagiátů. Zde jsou vaše možnosti.

Použijte doplněk

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zkontrolovat literární krádež, je použít Copyleaks, doplněk pro Microsoft Word, který skenuje dokument, zda neobsahuje plagiát. Instalace Copyleaks je snadná a je kompatibilní s aplikací Word 2016 nebo novější na PC a Mac.

Zatímco se říká dál Stránka s přehledem Copyleaks že je to „zdarma“, to není úplně přesné (což si také všimnete, když si prohlédnete uživatelské recenze). Aby se vyjasnily jakékoli nejasnosti, aplikace má bezplatný plán, ale poskytuje pouze 10 bezplatných kreditů měsíčně.

Za každých 250 slov, která aplikace naskenuje, se z vašeho účtu odečte jeden kredit Copyleaks. Pokud tedy máte dokument o 2 500 slovech, potřebujete 10 kreditů, aby ho aplikace celý naskenovala. Naštěstí má Copyleaks tři plány: zdarma, předplatné a předplacené. Každá úroveň má své vlastní výhody a cenové schéma. V tomto příkladu použijeme bezplatný plán.

Chcete-li nainstalovat Copyleaks, přejděte do skupiny „Doplňky“ na kartě „Vložit“ a poté klikněte na „Získat doplňky“.

Klikněte

Zobrazí se okno Doplňky Office. Na vyhledávacím panelu v levé horní části okna vyhledejte „Copyleaks“. Vyberte „Copyleaks Plagiarism Checker“, což by měl být první výsledek.

Vyhledávání

Zobrazí se stránka s přehledem Copyleaks. Přečtěte si vše a poté vyberte „Přidat“.

Klikněte

Po instalaci se na kartě „Odkazy“ ve Wordu objeví nová skupina „Copyleaks.com“. Pokračujte a vyberte „Skenovat“.

Klikněte

Copyleaks Plagiarism Checker se otevře v pravém podokně. Použijte svou e-mailovou adresu k vytvoření účtu a obdržíte e-mail, který vás požádá o její ověření. Jakmile tak učiníte, získáte 10 bezplatných kreditů.

Chcete-li zakoupit více, vyberte „Získat kredity“ v dolní části pravého panelu, který vás přenese na stránku nákupu.

Klikněte

Jakmile budete připraveni zkontrolovat, zda váš dokument Word neobsahuje plagiát, vyberte možnost „Skenovat“.

Klikněte

Spustí se proces skenování a může trvat několik minut, v závislosti na velikosti dokumentu. Během skenování aplikace se v pravém podokně zobrazují adresy URL. Adresy URL doprovází objem a procento podobných slov nalezených v dokumentu.

Po dokončení skenování vyberte možnost „Spouštěcí zpráva“, abyste viděli podrobné výsledky skenování.

Klikněte

Přehled se otevře ve vašem výchozím prohlížeči. Zobrazuje informace, jako je počet slov v naskenovaném dokumentu oproti procentu nalezených podobných slov. Zvýrazňuje také stejná slova růžovou barvou (viz 1 níže) a slova s ​​příbuzným významem mandlově (viz 2 níže).

Použijte online kontrolu plagiátorství

Pokud nechcete instalovat doplněk pro Word, existuje několik online detektorů plagiátů, které můžete použít. Jedním z nejoblíbenějších je SmallSEOTols, která poskytuje bezplatnou službu, ačkoli vás omezuje na 1 000 slov na vyhledávání.

Na stránce kontroly plagiátů můžete zkopírovat a vložit svůj text do poskytnutého textového pole nebo můžete nahrát svůj dokument. Chcete-li nahrát dokument aplikace Word, vyberte ikonu odkazu vedle položky „Nahrát dokument“.

Otevře se Průzkumník souborů (Windows) nebo Finder (Mac). Vyberte dokument, který chcete nahrát, a klikněte na „Otevřít“.

Vyberte dokument, který chcete nahrát, a poté klikněte

Po nahrání dokumentu klikněte pod nástrojem pro nahrávání dokumentu na „Zkontrolovat plagiát“.

Klikněte

Jakmile kontrola plagiátorství dokončí skenování, zobrazí výsledky a poskytne vám rozpis věty po větě. Pokud se věta odhlásí, zobrazí se vedle ní „Unikátní“. Pokud byla věta zkopírována, objeví se vedle ní „Plagiarized“.

Kliknutím na kartu „Shodné zdroje“ zobrazíte zdroje zkopírovaného textu.

Pokud vám nevadí utratit trochu peněz za odhalení plagiátorství, existuje mnoho dalších dostupných zdrojů. Quetext odvádí úžasnou práci a je to jen 10 dolarů měsíčně za plán Pro. To zahrnuje neomezené kontroly plagiátorství, takže je to výrazně levnější než doplněk Copyleaks, pokud vám nevadí používat online kontrolu.

Můžete také využít službu jako Grammarly Premium, což je také kolem 10 USD měsíčně a zahrnuje pokročilou kontrolu gramatiky, stylu a pravopisu spolu s detekcí plagiátů.