iOS

Jak změnit aplikaci Map ve Vyhledávání Google na iOS

Google má kompletní sadu aplikací a služeb, které si poradí se vším od videí, sdílení souborů, map a e-mailů. Ve skutečnosti většině těchto oblastí dominuje; Google Maps, Gmail, YouTube, Google Drive jsou jen některé z jeho oblíbených služeb. Protože má aplikace téměř na všechno, vybudoval kolem nich ekosystém. Aplikace Google preferují používání jiných aplikací Google. To znamená, že na iOS nedostává tolik flexibility. Například aplikace Gmail nedávno začala dávat uživatelům možnost vybrat si prohlížeč, který chtějí používat. Aplikace Vyhledávání Google vám od nedávné aktualizace nyní poskytuje možnost změnit mapovou aplikaci ve vyhledávání Google.

  Jak zachovat nastavení fotoaparátu v iOS 10

Toto je nová funkce, takže budete muset aktualizovat Vyhledávání Google na nejnovější verzi. To v žádném případě neovlivní předvolby mapové aplikace v Chrome pro iOS (pokud ji máte nainstalovanou). Chrome pro iOS bude stále ve výchozím nastavení používat Mapy Google.

Mapová aplikace ve Vyhledávání Google

Aktualizujte a otevřete aplikaci Vyhledávání Google. Přejděte na domovskou obrazovku aplikace a klepněte na tlačítko ozubeného kola vlevo nahoře. Na obrazovce Nastavení klepněte na „Nastavení aplikace Google“.

Můžete si vybrat jednu ze tří aplikací; Google Maps, Waze nebo Apple Maps. Ve výchozím nastavení používá Vyhledávání Google Mapy Google, takže vyberte jednu ze dvou dalších aplikací. Apple Maps je výchozí aplikace pro iOS, ale pokud to chcete používat, budete si muset stáhnout Waze.

  Jak dát smysl dat exportovaným z aplikace iOS Health

Můžete nastavit výchozí aplikaci pro mapy nebo můžete nechat Vyhledávání Google, aby se vás pokaždé zeptalo, kterou aplikaci použít. Pokud chcete, aby se vás při každém klepnutí na mapu ve výsledcích vyhledávání zeptal, kterou aplikaci použít, zapněte možnost „Zeptejte se, kterou aplikaci pokaždé použít“. Pokud chcete nastavit výchozí aplikaci, vypněte tuto možnost a vyberte preferovanou aplikaci.

Pokud máte z používání Apple Maps obavy, měli byste vědět, že vám již nenaznačují, abyste sjížděli z mostů, když vám pomáhají dostat se do cíle. Ještě důležitější je, že Apple Maps v iOS 11 vám nyní poskytují podrobné mapy pro nákupní centra, které nedělají ani Mapy Google, ani Waze. Počet obchodních center a nákupních center, které podporuje, je v tuto chvíli omezený, ale je to dobrý důvod k přechodu na jinou aplikaci.

  Vyhledávání specifické pro webové stránky a aplikace s akcemi spustitelných aplikací [iOS]

Možná, že Google již brzy nechá uživatele vybrat si, kterou aplikaci map použít v Chrome pro iOS. Změny, jako je tato, se u jakéhokoli produktu Google pro iOS objevují pomalu.

x