Jak změnit tapetu a motiv na Chromebooku Google

Přizpůsobení počítače pomocí nové tapety nebo nového motivu je jednou z prvních věcí, které lidé dělají, když jej zpočátku nastavují, a Chrome OS se neliší. Zde je návod, jak přizpůsobit pozadí a motiv na Chromebooku.

Jak změnit tapetu

Při výběru tapety pro použití na Chromebooku si můžete vybrat ze široké škály předinstalovaných obrázků nebo libovolných obrázků uložených do počítače pomocí aplikace Tapeta.

První věc, kterou budete chtít udělat, je otevřít výběr tapety. Klikněte pravým tlačítkem – nebo klepněte dvěma prsty – kdekoli na ploše a poté klikněte na „Nastavit tapetu“.

Výběr tapety se otevře v novém okně a máte na výběr z několika možností pro nové pozadí. Vyberte jednu z kategorií na levé straně okna a poté klikněte na jeden z mnoha obrázků napravo a nastavte jej jako tapetu.

Kliknutím na „Daily Refresh“, které se nachází v horní části výběru obrázků, se tapeta plochy přepne na nový obrázek na začátku každého dne. To je skvělé pro ty z nás, kteří se často nudí dívat se na jeden obrázek příliš dlouho.

Pokud máte v Chromebooku nějaké skvělé vlastní fotky a nechcete použít žádný z předem načtených obrázků, vyberte možnost Moje obrázky, která se nachází ve spodní části seznamu na levé straně, a poté vyberte fotografii z poskytnutý seznam, stejně jako jsme to udělali v příkladu výše.

Někdy se obrázky uložené v počítači mohou zobrazit trochu roztažené nebo oříznuté kvůli konfliktům v rozlišení mezi obrázkem a displejem. Pokud k tomu dojde, přejděte nahoru a vyberte buď „Uprostřed“ nebo „Oříznutí uprostřed“. V závislosti na rozlišení se obrázek může objevit uprostřed vaší plochy s černými okraji nebo roztažený a mírně oříznutý.

Jak změnit svůj motiv

Změna motivu na Chromebooku ve skutečnosti vůbec nezmění vzhled operačního systému, místo toho změní vzhled a dojem z Chrome na kteroukoli z nabídek v internetovém obchodě Chrome.

Nejjednodušší způsob, jak nainstalovat motiv, je spustit Chrome a přejít na Internetový obchod Chrome k výběru zábavných a vzrušujících nových motivů k vylepšení fádně vypadajícího výchozího motivu, který je dodáván předinstalovaný. Dlouhou cestu tam můžete zajít také do Nastavení > Vzhled > Procházet motivy.

Nyní, když máme otevřený internetový obchod Chrome, můžete procházet motivy pomocí vyhledávacího pole, voliče kategorií (ačkoli jediné dvě možnosti jsou Google a umělci) nebo podle hodnocení.

Jakmile najdete motiv, který odpovídá vaší náladě, klikněte na něj a přejděte na stránku tématu.

Kliknutím na „Přidat do Chromu“ jej přidáte do Chromu.

Pamatujte, že když do Chromu přidáte motiv, synchronizuje se s vaším účtem Google, takže pokud se do Chromu přihlásíte na jiném zařízení, motiv se synchronizuje i s tímto zařízením. Tomu můžete zabránit tak, že přejdete do Nastavení > Synchronizovat a deaktivujete tam přepínač „Motivy“.

Jakmile je motiv nainstalován, ikona „Přidat do Chromu“ se změní na šedou ikonu „Přidáno do Chromu“.

Motiv se bez problémů aplikuje na Chrome, aniž byste jej museli restartovat.

Jak odstranit motiv

Pokud chcete do Chromu nainstalovat jiný motiv, jednoduše postupujte podle výše uvedeného postupu. Pokud však již nechcete do Chromu instalovat motiv a chtěli byste se vrátit ke klasickému, budete muset obnovit Chrome do výchozího motivu prostřednictvím aplikace Nastavení.

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte dolů k nadpisu Vzhled. Zde klikněte na „Obnovit výchozí“ vedle možnosti „Témata prohlížeče“.

Případně, pokud jste již v prohlížeči Chrome, klikněte na ikonu nabídky a klikněte na „Nastavení“ nebo do adresního řádku zadejte chrome://settings/ a přejděte přímo tam.

Přejděte dolů, dokud neuvidíte část Vzhled, a poté v části Motivy klikněte na „Obnovit výchozí“.

Protože Chrome uchovává pouze nejnovější motiv, který jste nainstalovali, nemusíte odstraňovat žádné další motivy. Jakmile kliknete na tlačítko, vše se vrátí k tomu, jak to bývalo na začátku: šedá a bílá.