Jak změnit umístění v Discordu

Upozornění: Některé stránky na tomto webu mohou obsahovat přidružený odkaz. Náš úvodník to nijak neovlivňuje.

Pokud máte problémy s hlasovou komunikací v Discordu, proces změny vaší oblasti nebo umístění může problém zmírnit. Když si poprvé vytvoříte svůj účet Discord, může Discord automaticky vybrat hlasový server, který je vám nejblíže, pro nejlepší výkon; Discord však pro vás ne vždy vybere ten nejlepší server.

Naštěstí mohou uživatelé volně měnit servery, jak uznají za vhodné, hraním si s různými nastaveními, dokud nenajdou možnosti s nejlepším výkonem. Aktualizace umístění umožňuje uživatelům přizpůsobit svá nastavení za účelem optimalizace jejich používání na platformě.

I když je to možné, není vždy zcela jasné, jak můžete ručně změnit umístění serveru v aplikaci Discord.

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Ale nebojte se. Pokud si nejste jisti, jak změnit svou polohu v aplikaci Discord, ukážeme vám, jak ji můžete změnit v několika krocích.

Jak změnit region na Discordu

Změna hlasového serveru je nezbytná, protože čím blíže k serveru jste fyzicky, tím menší latenci budete mít. Čím menší latenci máte, tím lepší připojení budete mít. To zlepšuje vše od doby odezvy až po kvalitu hlasu. Pokud máte v jedné z těchto oblastí potíže nebo chcete jen experimentovat, proces je rychlý.

Otevřete Discord a přihlaste se ke svému účtu. Poté v levém sloupci vyberte server, na kterém chcete změnit hlasový server.

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Pamatujte, že ke změně serveru musíte být buď vlastníkem serveru, nebo mít roli na serveru, kde máte povolena oprávnění k vlastnímu serveru správce. Pokud platí jedna z těchto možností, můžeme změnit nastavení umístění hlasového serveru.

  Jak používat funkci XLOOKUP v aplikaci Microsoft Excel

Nejprve kliknutím na šipku dolů otevřete možnosti serveru.

Dále klikněte na možnost, která říká Nastavení serveru.

Klikněte na ‚Změnit‘

Nyní v části Oblast serveru stiskněte tlačítko Změnit. To by mělo být blíže k pravé straně okna aplikace.

Nakonec vyberte místo, které by podle vás bylo nejblíže vaší fyzické poloze. V mém případě by to byl „východ USA“. Ale pokud žijete v Kalifornii nebo ve státě Washington, bylo by lepší vybrat si západ USA.

Omezená nabídka: 3 měsíce ZDARMA!

Stačí si vybrat, co si myslíte, že by vám bylo nejbližší. Pokud se ukáže, že jeden je pomalejší než druhý, vždy můžete jít dovnitř, znovu změnit umístění serveru a zjistit, zda se vaše latence zlepší.

Kliknutím na jedno z umístění hlasového serveru uložíte změny. Jednou z pěkných věcí na Discordu je, že poté, co změníte server, dojde k méně než sekundovému přerušení hlasu. To znamená, že změna serveru nezničí žádné probíhající konverzace, které právě probíhají.

Nevidíte možnost nastavení serveru?

Pokud se pokoušíte změnit své umístění, ale nevidíte možnost Nastavení serveru, je to pravděpodobně proto, že nemáte oprávnění k přístupu k těmto nastavením. Místo nabídky výše uvidíte toto:

Za předpokladu, že latence nebo kvalita hlasu je opravdu hrozná, kontaktujte administrátory serveru a požádejte je, aby za vás přepnuli roli ‚Manage Server‘. Jakmile to uděláte, můžete pokračovat v aktualizaci své polohy pro jejich server.

Správci a vlastníci serverů pak mohou roli po provedení změny zrušit, pokud se tak rozhodnou.

Nastavte umístění na novém serveru

Pokud plánujete nastavení nového serveru na Discordu, aplikace vám usnadní výběr nejoptimálnějšího umístění hlasového serveru pro váš server hned od začátku.

Chcete-li začít, stiskněte tlačítko „+“ v levém navigačním sloupci serveru. Když se zobrazí možnost, stiskněte tlačítko Vytvořit server.

Na další obrazovce budete požádáni o pojmenování serveru a poté vyberte Oblast serveru. Stiskněte tlačítko s nápisem Změnit a budete si moci vybrat ze seznamu oblastí hlasového serveru, jako jsme to udělali výše. Klikněte na oblast, která by byla nejoptimálnější, a změny se automaticky uloží.

  Jak získat AirPods jako iPhone na Macu

Nakonec stiskněte tlačítko Vytvořit. Pozvěte přátele, podívejte se, jak hlasový server funguje, a pokud je latence trochu vysoká, můžete umístění hlasového serveru kdykoli znovu změnit podle předchozích kroků.

Jak změnit zobrazení času/času na Discordu

Discord používá systémový čas k aktualizaci času v aplikaci. Chcete-li změnit čas Discords, budete muset změnit čas na počítači nebo mobilním zařízení. Přejděte do nastavení a změňte čas.

Ve skutečnosti nemůžete změnit zobrazení času na Discordu ručně, ale existuje způsob, jak překonat tuto podivnou chybu přizpůsobení.

Chcete-li změnit čas na 24h zobrazení času, budete muset změnit jazyk nebo umístění svého Discordu. To lze provést ve vašem nastavení a aplikace to automaticky neaktualizuje. Například Japonsko používá 24h zobrazení času. Když změníte polohu na Japonsko, vaše hodiny se automaticky změní z 12 hodin na 24 hodin. Chcete-li jej změnit zpět, vyberte Kanadu, Ameriku nebo jakékoli místo s 12hodinovým zobrazením času.

Změna zobrazení data z DD/MM/RRRR na MM/DD/RRRR nebo naopak vyžaduje, abyste udělali totéž. MM/DD/RRRR se v podstatě používá pouze ve Spojených státech, ale nastavením jazyka na angličtinu se měsíc automaticky zobrazí před datem. Přepnutí jazyka na španělštinu to vyřeší.

Odstraňování problémů se zvukem

Většina uživatelů uvádí, že změna umístění v Discordu pomáhá zmírnit latenci v kvalitě zvuku. I sebemenší zpoždění jako takové může zcela zničit váš herní zážitek. Důvod, proč Discord tolik milujeme, je ten, že má nejlepší kvalitu pro hráče.

Co můžete dělat, pokud máte problémy se zvukem a změna regionu nepomůže?

Kromě restartování Discordu a kontroly hardwarových připojení můžete přejít k nastavení serveru a provést test mikrofonu. Klepnutím na možnost „Hlas a video“ na levé straně nastavení Discordu vám pomůže zúžit problém.

Někteří uživatelé považovali za užitečné přepnout do režimu kompatibility při používání systému Windows 7. Po nedávných aktualizacích mnoho lidí zjistilo, že jejich zvuk má zpoždění a zdá se, že po změně jsou tyto chyby obvykle vyřešeny novými aktualizacemi.

  Jak připnout a odepnout rozšíření z lišty Chrome Toolbar

Často kladené otázky

Zde je několik odpovědí na další otázky, které často dostáváme ohledně Discordu.

Zobrazuje Discord vaši polohu?

Ne, Discord nedává ostatním vaši polohu. Několik uživatelů si stěžovalo, že jiný uživatel zná jejich polohu, takže stojí za zmínku, že zatímco Discord neuvádí vaši polohu, existuje několik způsobů, jak ji odhalit.

Kromě toho, co je zřejmé; sdělit někomu, kde žijete, pokud na Discordu používáte stejné uživatelské jméno, jaké používáte pro jiné služby (tj. sociální média, herní štítek atd.), může druhý uživatel odvodit, kde bydlíte.

Proslýchá se také, že když někomu pošlete obrázek, pošlete svou polohu v Discordu. Na základě našich testů to není pravda. Abychom tuto teorii dále vyvrátili, v Discordu nejsou žádná nastavení, která by nám umožnila tuto funkci vypnout, a není to uvedeno v Zásadách ochrany osobních údajů (proto by Discord měl velké potíže, pokud by posílal vaši polohu ostatním bez vašeho souhlasu). Není však mimo rámec reality, že by někdo mohl použít Discord k phishingu vaší polohy a dalších informací zasláním odkazů a obrázků.

Změnil jsem místo, ale stále mám problémy s kvalitou zvuku. Co můžu dělat?

Pokud jste změnili svou polohu a problémy se zvukem přetrvávají, budete muset provést lehké odstraňování problémů, abyste problém určili:

  • Změňte zařízení
  • Vyměňte sluchátka
  • Změnit připojení k internetu (wifi na mobilní a naopak)
  • Ujistěte se, že je Discord aktuální
  • Používejte raději webový prohlížeč než aplikaci nebo desktopového klienta
  • Pomocí části Hlas a video v Nastavení můžete zapínat a vypínat citlivost zvuku a metody vstupu

Existuje řada důvodů, proč můžete mít problémy se zvukem, které ve skutečnosti nemají nic společného s Discordem, ale spíše s periferiemi, které používáte. Zkoušení různých věcí z výše uvedeného seznamu by mělo zúžit viníka a vést vás k funkčnímu řešení.

x