Jak @ zmínit lidi v Gmailu

Gmail právě zavedl (další) novou funkci jako součást svého nového designu. Tento měsíc zavádí funkci za funkcí, včetně režimu Nudge a Confidential. Nejnovější funkce vám umožňuje zmínit lidi v e-mailu. Není to nový koncept, pokud přemýšlíte o aplikacích pro zasílání zpráv, jako je Slack, nebo o webech sociálních médií, jako je Twitter. Tato funkce je podobná; můžete použít symbol @ ke zmínce o lidech v Gmailu.

Zmínit lidi v Gmailu

Abyste mohli zmiňovat lidi v Gmailu, musíte mít spuštěné nové rozhraní Gmailu. Můžete je zmínit v těle e-mailu.

Otevřete Gmail a klikněte na tlačítko Napsat nový e-mail. Do těla e-mailu napište symbol @ a poté zadejte jméno toho, koho chcete zmínit. Pokud zadáte například M, zobrazí se všechny vaše kontakty, které začínají písmenem M. Vyberte kontakt, který chcete zmínit, a do e-mailu bude přidán odkaz na jeho e-mail.

  Vyměňte si pozdravy inspirované špatným životem s novou aplikací Aarona Paula

Lidi můžete zmiňovat pouze v Gmailu pro web a případně v mobilních aplikacích. Pokud používáte desktopového e-mailového klienta, jako je Thunderbird nebo Outlook, nemůžete nikoho zmínit. Pokud však obdržíte e-mail s někým, kdo je v něm zmíněn, můžete kliknout na jméno a otevřít nové okno pro psaní s e-mailem již přidaným do pole Komu.

Funkce zmínka je jen pohodlný způsob, jak přidat odkaz mailto: na e-mail. Pokud znáte trochu HTML, můžete ho přidat sami, ale přidávání je mnohem snazší, není potřeba HTML.

Jaký to má smysl?

Když někoho zmíníte v e-mailu, nepošle mu stejný e-mail. Ve skutečnosti nikdy ani neví, že byli zmíněni v něčím e-mailu. Pokud je osoba, kterou v e-mailu zmiňujete, také jedním z příjemců, stejně na tom nebude žádný rozdíl. Nedostanou na to speciální e-mailové upozornění nebo tak něco.

  Jak uspořádat seznamy v Linuxu pomocí Dynalist

Tato funkce umožňuje pouze kliknout na odkaz na e-mail osoby a odeslat jí e-mail. Ušetříte si starosti s ručním zadáváním něčí e-mailové adresy. Pokud osoba uvedená v e-mailu není ve vašich kontaktech, odeslání e-mailu je o to jednodušší.

Pokud skutečně pošlete e-mail osobě uvedené v e-mailu, bude přidána do vašich kontaktů, ale pouhé přijetí e-mailu nebude stačit.

x