Jak zobrazit historii schránky na Macu

Schránka je na počítačích přítomná již desítky let a Mac nejsou výjimkou. Ale co přesně je schránka? A jak můžete vidět vše, co schránka během let zkopírovala – známé jako její historie?

Jsme tu, abychom vám pomohli odpovědět na tyto a další otázky. Čtěte dále, abyste viděli, jak schránka na vašem Macu funguje, jak otevřít historii schránky vašeho Macu a co s ní můžete dělat.

Co je schránka?

Schránka v počítači vám umožňuje kopírovat, vyjímat a vkládat text nebo obrázky v různých aplikacích. Zaznamenává obsah, který chcete přesunout, a buď umístí kopii, nebo umožňuje umístit původní obsah jinam.

Macy, iPady a iPhony také používají univerzální schránku, jednu z mnoha funkcí kontinuity, které Apple nabízí. Univerzální schránka vám umožňuje zkopírovat text z jednoho zařízení, jako je váš iPhone, a vložit jej do vašeho Macu. Musíte se jen ujistit, že jsou obě zařízení na stejné Wi-Fi, přihlášena ke stejnému účtu iCloud a mají zapnuté Bluetooth.

Jak zkopírovat a vložit obsah pomocí schránky v macOS

Pravděpodobně jste obeznámeni s tradičním způsobem, jak může schránka vyjmout, kopírovat a vložit na Mac: zvýrazníte text nebo obrázek, stisknete Upravit > Kopírovat nebo Vyjmout v aplikaci, kterou používáte, a poté Úpravy > Vložit kamkoli chcete, aby text nebo obrázek zmizely.

  Oprava Nelze kopírovat a vkládat do relace vzdálené plochy

Klávesové zkratky jsou Cmd + C pro kopírování, Cmd + X pro vyjmutí a Cmd + V pro vložení. Ale to platí pouze pro hlavní schránku na vašem Macu. V systému macOS je ve skutečnosti sekundární schránka, kterou můžete také využít pomocí různých klávesových zkratek.

Pro tuto sekundární schránku použijete Ctrl + K pro vyjmutí textu a Ctrl + Y pro vložení. Zde není možnost kopírování, a protože můžete vyjmout pouze text, můžete tuto sekundární schránku použít pouze s textem, který lze vyjmout. Například text v online článku nelze vyjmout a vložit jinam, takže je nutné jej zkopírovat.

Sekundární schránka může skutečně pracovat pouze s aplikacemi a dokumenty, jejichž text nebo obsah můžete upravovat. To je samozřejmě stále velmi užitečné v mnoha situacích a pomáhá to s tím, že schránky macOS mají velmi krátkou paměť. Níže se ponoříme do toho, co to znamená a jak můžete získat přístup k omezené historii schránky macOS.

Jak otevřít a zobrazit historii schránky v macOS

Schránky Mac neuchovávají příliš dlouhou historii obsahu, který zkopírovali. Sledují poslední položku, která byla zkopírována nebo vyjmuta na Macu, ale ne nic, co bylo zkopírováno nebo vyjmuto před tím.

  Jak nainstalovat a používat Stacer na Linuxu

To znamená, že k provozu používají velmi málo paměti, takže pokud se chcete vrátit a přemístit nebo znovu vložit cokoli, co jste předtím zkopírovali, historie schránky Macu si to vůbec nebude pamatovat.

Existuje však způsob, jak otevřít historii schránky vašeho Macu, abyste viděli poslední položku, která do ní byla zkopírována nebo vyjmuta. Technicky vzato, klepnutím na Vložit byste to viděli také, ale pokud si chcete přečíst, jaký text byste vložili jako první, existuje lepší možnost. Ve Finderu klikněte na Upravit na liště nabídek a zvolte Zobrazit schránku.

Zobrazí se okno s poslední položkou vloženou do historie schránky vašeho Macu. Udělá to pouze s hlavní schránkou a Univerzální schránkou, nikoli se sekundární schránkou, o které jsme mluvili v minulé části.

Sekundární schránka však může pomoci s tím, že hlavní schránka Macu má tak krátkou historii kopírování. Sekundární schránku můžete použít společně s hlavní schránkou k vyjmutí a přesunutí textu nebo obrázků, takže hlavní schránka obsahuje zkopírovanou položku, kterou musíte znovu vložit.

Možná vám skrytá sekundární schránka nenabízí dostatečnou podporu. Nebo jste si možná neuvědomili, že budete znovu potřebovat text, a už jste jej přepsali v obou schránkách. V takových případech budete potřebovat správce schránky pro delší a lepší historii schránky na vašem Macu.

  Odeslání můžete vrátit zpět v aplikaci Outlook, stejně jako v Gmailu

Nejlepší správci schránky Mac

Správce schránky je nástroj, který umožňuje kopírovat, vyjímat a vkládat položky tolikrát, kolikrát potřebujete. Už žádné přepisování pokaždé, když zkopírujete nebo vyjmete něco nového – váš správce schránky si zapamatuje vše, co jste vystřihli a zkopírovali, v pěkně dlouhé historii schránky na vašem Macu.

Můžete se proto vyhnout přecházení mezi aplikacemi a kopírování a vkládání obsahu. Můžete pouze zkopírovat a vyjmout vše, co potřebujete, a poté vložit každou položku v pořadí, v jakém je chcete.

Správci schránky mohou uchovávat seznamy obsahu, který často vkládáte, jako jsou hesla nebo formáty seznamů. Celkově jsou opravdu skvělé pro zlepšení vašeho pracovního postupu a udržení důležitých informací při práci.

Máme několik správců schránky, které rádi používáme na Macu, a vážně vám doporučujeme, abyste si je prohlédli. Mohli by změnit hru a několik z nich je zdarma!

Historie schránky Mac je snadno dostupná, ale málo paměti

Jak jste viděli, používání hlavní, sekundární nebo univerzální schránky na vašem Macu není těžké. Navíc můžete v případě potřeby otevřít a zjistit, jakou malou historii uchovávají z panelu nabídek. Ale přepisují se pokaždé, když je použijete, takže přístup ke skutečné historii schránky Macu obvykle není příliš užitečný.

Proto doporučujeme na vašem Macu používat správce schránky třetích stran, protože vám umožňují maximalizovat historii schránky a zlepšit pracovní postup. Bez ohledu na to je důležité vědět, že schránky v macOS jsou omezené, abyste mohli v případě potřeby dobře využít sekundární schránku.