Proč YouTube stále pozastavuje videa (a jak to opravit)

Pro mnoho lidí je YouTube hlavním zdrojem zábavy. Díky milionům dostupných kanálů YouTube nezabere mnoho času najít něco, co stojí za to sledovat.

Pokud však YouTube bude videa stále pozastavovat, může to zkazit zážitek. Proč tedy YouTube pozastavuje videa a jak to můžete opravit?

1. Máte špatné připojení k internetu

Pokud si všimnete, že se videa na YouTube neustále zastavují nebo má stránka problémy s načítáním, možná máte pomalé připojení k internetu. Naštěstí existuje několik jednoduchých triků, jak zlepšit své připojení.

 • Zavřete nepotřebné aplikace. Váš internet může být pomalý, protože mnoho spuštěných aplikací zatěžuje šířku pásma. Zavřete všechny aplikace, které již nepotřebujete.
 • Přesuňte se blíže k routeru. Jak se vzdalujete od routeru, signál Wi-Fi slábne. Pamatujte také, že pokud jde o Wi-Fi, 2,4 GHz má lepší dosah, zatímco 5 GHz je lepší pro rychlost. Pokud jste docela blízko svého routeru, můžete přepnout z 2,4 GHz na 5 GHz a sledovat videa YouTube bez přerušení.
 • Restartujte router. Když router restartujete, umožníte mu odstranit jeho krátkodobou paměť (nebo mezipaměť), aby se zlepšil jeho celkový výkon. Váš router také vybere nejméně přeplněný kanál, čímž zajistí lepší připojení.
 • Použijte prodlužovač Wi-Fi. Pokud nemůžete svá zařízení přesunout blíže k routeru nebo nemůžete protáhnout ethernetový kabel domem, pomůže vám Wi-Fi extender.

2. Vaše sluchátka se stále odpojují

Pokud sledujete YouTube na mobilu a vaše sluchátka se odpojí, YouTube video automaticky pozastaví. Pokud je poškozená zástrčka sluchátek nebo port telefonu nebo sluchátka Bluetooth nemají dostatek energie, budou se odpojovat.

  Jak změnit horní banner kanálu YouTube

Místo hledání místa, kde sluchátka fungují, byste je měli vyměnit nebo vzít telefon do autorizovaného servisu a zkontrolovat port.

Pokud používáte sluchátka Bluetooth, může být několik důvodů, proč se stále odpojují, což způsobí pozastavení YouTube.

 • Přesuňte se blíže k zařízení. Většina náhlavních souprav Bluetooth má omezený dosah 20 až 30 stop, takže byste se při sledování YouTube měli vždy snažit být poblíž.
 • Nabijte si sluchátka. Aby se vaše sluchátka neodpojila, můžete je nabíjet nebo si pořídit sluchátka s dlouhou výdrží baterie.
 • Odpojte sluchátka. Je to docela běžná rada, ale může pomoci vypnutí a zapnutí připojení Bluetooth.

3. Oznámení přerušují přehrávání YouTube

YouTube se může automaticky pozastavit, pokud vám někdo volá nebo dostáváte oznámení z jiné aplikace. Pokud si chcete užívat YouTube bez přerušení, můžete na svém telefonu dočasně povolit režim Nerušit.

Na zařízení Android otevřete nabídku Nastavení a klepněte na Oznámení. Zde povolte přepínač vedle možnosti Nerušit. Případně můžete aktivovat režim Nerušit prostřednictvím nabídky Rychlé nastavení.

Na iOS přejděte do Nastavení zařízení a vyberte Zaostřit. Zde povolte režim Nerušit.

4. Existuje konfliktní aplikace

Jak možná víte, některé aplikace mohou bránit funkčnosti YouTube a způsobovat jeho pozastavení. Obvykle je příčinou problému antivirus, blokovač reklam nebo VPN.

Odinstalujte všechny aplikace, které mohou být problematické. Podobně zavřete všechny aplikace, které by mohly způsobit konflikt, a restartujte aplikaci YouTube.

5. Vaše zařízení zaznamenalo závadu

Pokud nemůžete najít aplikaci, která by mohla zastavit fungování YouTube jako obvykle, měli byste restartovat zařízení. Restartováním zařízení mu dáte šanci zavřít všechny aplikace a odstranit všechny problémy se softwarem nebo dočasné závady, které by mohly způsobit jeho selhání.

6. Musíte aktualizovat aplikaci YouTube

Pokud jste aplikaci YouTube nějakou dobu neaktualizovali, narazíte na nejrůznější problémy, včetně toho, že YouTube sama pozastaví videa.

Chcete-li to opravit, přejděte do Obchodu Play nebo App Store, vyhledejte YouTube a klepněte na tlačítko Aktualizovat. Po dokončení byste měli být schopni sledovat YouTube bez přerušení.

  Živý přenos na YouTube, Twitch, Facebook a další pomocí těchto 10 nástrojů

Totéž platí pro aplikaci YouTube pro Windows. Aplikaci můžete spustit a aktualizovat z jejího nastavení nebo použít Microsoft Store.

7. Reklamy neustále přerušují vaše videa

Není žádným tajemstvím, že umístění reklam v celém videu je jednou z metod, jak vydělat peníze na YouTube. I když to může být přínosem pro tvůrce obsahu, může to obtěžovat jejich publikum.

Nejlepší způsob, jak se zbavit přerušování reklam, je zvážit upgrade na YouTube Premium. Pokud máte blokovač reklam, YouTube bohužel obsah blokuje. A i když existuje několik věcí, které můžete udělat, pokud YouTube detekuje váš blokátor reklam, je nejlepší ho při procházení platformy vypnout.

8. YouTube je nastaven na přestávku

Pokud trávíte hodně času sledováním videí, víte, že aplikace YouTube video po chvíli pozastaví. I když vám to umožní trochu se protáhnout a uvolnit oči, může to být nepříjemné, pokud si YouTube dělá přestávku příliš často. Opravit to takto:

 • Spusťte aplikaci YouTube na mobilu.
 • Klepněte na ikonu profilu v pravém horním rohu a vyberte Nastavení.
 • Zamiřte ke generálovi.
 • Vypnout Remind me to dát pauzu. Můžete také nastavit vlastní časovač pro zastavení přehrávání YouTube.
 • Kromě toho můžete vypnout funkci Připomenout, když je večer. Měli byste však vzít v úvahu, že snížení používání telefonu před spaním zlepšuje vaši spánkovou hygienu.

  Pokud se díváte na YouTube v prohlížeči, nemůžete přeskočit přestávky. Můžete však použít rozšíření prohlížeče, jako je např AutoTube – YouTube nonstopabyste mohli bez přerušení sledovat YouTube.

  9. Spořič dat YouTube je zapnutý

  Spořič dat je navržen tak, aby snížil kvalitu obrazu, abyste nepřekročili svůj přidělený objem mobilních dat. Také to zastaví přehrávání YouTube v případě, že překročíte nastavený limit.

  Pokud ale máte tarif s neomezenými daty, můžete funkci vypnout a užívat si YouTube, aniž by se sama pozastavila.

 • Spusťte aplikaci YouTube.
 • Klepněte na ikonu svého profilu v pravém horním rohu a přejděte do Nastavení.
 • Vyberte Ukládání dat.
 • Vypněte přepínač vedle položky Režim ukládání dat.
 •   Jak resetovat doporučení YouTube

  10. Používáte nefunkční prohlížeč

  Pokud pozastavení videí na YouTube není jediným problémem, se kterým se při procházení setkáváte, může být na vině váš prohlížeč. K vyřešení problému většinou stačí aktualizovat prohlížeč na nejnovější verzi.

  Pokud po aktualizaci stále dochází k problémům a máte v úmyslu neustále sledovat YouTube, zkuste jiný prohlížeč.

  11. Rozšíření prohlížeče je zastaralé nebo poškozené

  Pokud jste do prohlížeče nainstalovali mnoho rozšíření, je pravděpodobné, že problém s YouTube způsobuje jedno z nich.

  Chcete-li to opravit, otevřete nové okno v anonymním nebo soukromém režimu. Díky tomu bude váš prohlížeč fungovat bez jakýchkoli rozšíření. Pokud YouTube funguje jako obvykle, měli byste zakázat všechna rozšíření a povolit je jednotlivě, abyste izolovali ta problematická.

  Tyto problémy většinou způsobí rozšíření navržená tak, aby vám pomohla ovládat mediální obsah.

  12. YouTube není povoleno neomezené používání dat na pozadí

  Kromě kontroly nastavení aplikace YouTube byste se měli podívat na nastavení využití dat v telefonu. Pokud YouTube nemá povoleno používat data na pozadí bez omezení, může se sám od sebe pozastavit.

  Zde je návod, jak to opravit:

 • Přejděte do nabídky Nastavení telefonu.
 • Klepněte na Připojení > Využití dat.
 • Vyberte Spořič dat > Povolit aplikaci při zapnutém Spořiči dat.
 • V seznamu aplikací vyhledejte YouTube a zapněte přepínač vedle něj.
 • 13. Potřebujete odstranit data z mezipaměti

  Váš počítač nebo telefon bude uchovávat data z mezipaměti z každé webové stránky, kterou navštívíte, takže při příštím přístupu na ni stránku rychleji znovu otevře. Pokud váš prohlížeč hromadí příliš mnoho dat mezipaměti, zhorší to jeho výkon. Můžete zkusit vymazat data mezipaměti v Chrome nebo ve svém oblíbeném prohlížeči a zjistit, zda se tím problém vyřeší.

  Pokud sledujete YouTube na Androidu, přejděte v telefonu do nabídky Nastavení a klepněte na Aplikace a oznámení. Zde vyberte YouTube > Úložiště a klepněte na Vymazat mezipaměť.

  14. Vašemu telefonu došel úložný prostor

  To je běžný problém u starších smartphonů s 16GB nebo 32GB úložištěm. YouTube ukládá data do vašeho telefonu při předběžném načítání videí, takže je můžete sledovat bez přerušení.

  Chcete-li to vyřešit, měli byste uvolnit místo v úložišti telefonu odinstalováním aplikací nebo smazáním souborů. Díky tomu můžete své fotografie a videa ukládat pomocí jedné z nejbezpečnějších služeb cloudového úložiště.

  Sledujte YouTube bez přerušení

  Jak jsme již probrali, když YouTube neustále pozastavuje videa, můžete mít problém s připojením k internetu. Pokud problém přetrvává, vyzkoušejte kteroukoli z těchto oprav.

  Můžete také zkusit stáhnout obsah přímo z YouTube nebo přepnout na jinou aplikaci a stáhnout obsah do svého zařízení.