etechblog

Jaká je nová specifikace prémiového Chromebooku Plus společnosti Google a kdy se spustí?

Klíčové věci

  • Společnost Google představila svou novou řadu Chromebooků Plus, která nabízí vyšší specifikace, lepší produktivitu a více uživatelských možností pro ty, kteří se pohybují v oblasti produktivity Chromebooků.
  • Minimální hardwarové specifikace Chromebooku Plus zahrnují minimální požadavek na procesor Intel Core i3 12th Gen nebo vyšší nebo AMD Ryzen 3 7000 series nebo vyšší, 8GB+ RAM, 128GB+ úložiště, 1080p+ webovou kameru s Temporal Noise Reduction a Full HD IPS nebo lepší displej .
  • Chromebook Plus bude obsahovat softwarová vylepšení, jako je Magic Eraser s umělou inteligencí ve Fotkách Google, partnerství Adobe Photoshop a Express, vylepšené webové kamery s panelem nástrojů s umělou inteligencí a vylepšenou funkci Google Drive nazvanou Synchronizace souborů. Plánuje se také budoucí přidání funkcí umělé inteligence do Chromebooku Plus.

V dlouho očekávaném kroku Google konečně plně odhalil svou novou řadu Chromebook Plus, slibující zařízení zaměřená na produktivitu s vyššími specifikacemi, lepší produktivitou a více uživatelskými možnostmi. O Chromebooku Plus se spekulovalo několik měsíců a původně byl označen jako Chromebook X, ale v polovině roku 2023 byl tento název vynechán ve prospěch mírně vanilnějšího Plus (a možná proto, aby se předešlo spojení s Muskovým X?).

Přesto budou nové specifikace Chromebooku Plus přínosem pro ty, kteří se pohybují v produktivitě Chromebooků, v neposlední řadě kvůli minimálním specifikacím, které Google nyní vyžaduje.

Co je Chromebook Plus?

Chromebook Plus je nová generace Chromebooků navržená tak, aby přinesla lepší výkon a spolehlivost populárním přenosným produktivním notebookům. Na značku Chromebook Plus tlačí, aby vytvořila jasný rozdíl mezi běžnými Chromebooky a novou generací prémiových Chromebooků s vyššími minimálními specifikacemi, lepšími bezpečnostními funkcemi a určitými funkcemi umělé inteligence.

Kredit obrázku: Google

Na Klíčové slovo, Google uvádí, že modely Chromebook Plus budou mít „dvojnásobný výkon“ spolu s vestavěnými funkcemi produktivity, a co je nejdůležitější, musí dosáhnout určité úrovně výkonu. Minimální hardwarové specifikace Chromebooku Plus jsou:

  • CPU: Intel Core i3 12th Gen nebo vyšší nebo AMD Ryzen 3 řady 7000 nebo vyšší
  • RAM: 8GB+
  • Úložiště: 128 GB+
  • Webkamera: 1080p+ s dočasným omezením šumu
  • Displej: Full HD IPS nebo lepší displej
  3 nejlepší hosting farmářských simulátorů pro každého

Upgrady na alespoň 8 GB by měly zvýšit funkčnost – navíc se jedná o minimální specifikace. Očekávejte, že mnoho modelů Chromebook Plus je překoná a poskytne lepší celkový výkon.

3 nová softwarová vylepšení Chromebooku Plus

Google částečně zvyšuje minimální hardwarové požadavky Chromebooku Plus, aby umožnil lepší softwarovou podporu.

Například Fotky Google budou nyní obsahovat funkci Magic Eraser s umělou inteligencí (také zavedenou na všechna zařízení Android dříve v roce 2023), která automaticky odstraní pozadí obrázků a další, spolu s možností automaticky generovat a vytvářet filmy a další krátké klipy z série obrázků.

Kredit obrázku: Google

Google také navázal partnerství se společností Adobe, aby do Chromebooku Plus přinesl Photoshop, Express a LumaFusion, což do nově uváděné specifikace přináší vyšší úroveň produktivity a kreativity. V současné době uživatelé Chromebooku Plus obdrží tři měsíce Adobe Photoshop a Express zdarma, když si koupí nový Chromebook Plus (spolu s tříměsíčním předplatným úrovně priority cloudového herního nástroje GeForce Now od Nvidie).

Fotoaparáty Chromebook Plus přicházejí s dalšími vylepšeními, které opět zvyšují produktivitu nových zařízení. Integrované webové kamery Chromebooku Plus musí mít rozlišení alespoň 1080p (a pro lepší přehlednost musí obsahovat funkci dočasné redukce šumu). Kromě toho aplikace pro webovou kameru obdrží praktický panel nástrojů s nástroji poháněnými umělou inteligencí, jako je vylepšené osvětlení, potlačení šumu, živé titulky a možnosti rozmazání, s dalšími funkcemi, které budou přibývat.

Kredit obrázku: Google

Chromebook Plus také získává vylepšenou funkci Disku Google nazvanou Synchronizace souborů, která v podstatě udržuje všechny vaše soubory neustále synchronizované offline a online. Zní to relativně podobně jako stávající nastavení Disku Google, takže než to budeme považovat za užitečné nebo ne, museli bychom se se službou File Sync pořádně seznámit.

  Vše, co jste chtěli vědět o objemu vyhledávání klíčových slov pro SEO v roce 2022

Nyní se Google nezastavil u minimálních specifikací Chromebooku Plus a nových funkcí produktivity. Ukázalo se také, že Chromebook Plus dostane do roku 2024 a dále nové funkce umělé inteligence, z nichž mnohé jsou zaměřeny na usnadnění vašeho života na základě technologie umělé inteligence společnosti Google. Google chce například zahrnout generativní nástroj umělé inteligence, který vám v případě potřeby pomůže vytvářet příspěvky nebo vytvářet úryvky.

Usnadňujeme vytváření a zpřesňování kratšího obsahu na webech, které navštěvujete v Chromebooku Plus. Pouhým kliknutím pravým tlačítkem získáte pomoc s vylepšováním nebo přidáním vtipu do vašich slov, ať už píšete recenzi restaurace, příspěvek na sociální sítě nebo popis videa na YouTube.

Od uvedení na trh budou notebooky Chromebook Plus obsahovat nástroj pro dynamické tapety plochy, který se mění čtyřikrát denně. V budoucí aktualizaci to chce Google přeměnit na generativní nástroj AI, který každému uživateli umožní zadat výzvu a získat jedinečné pozadí plochy. Příkladem Googlu byly „kočky ve stylu Van Gogha“, ale pokud jde o něco jako nástroje umělé inteligence pro převod textu na obrázek, jako je Midjourney nebo DALL-E, možnosti a výzvy jsou prakticky neomezené.

Kredit obrázku: Google

Kdy se Chromebook Plus spouští? Jaké modely Chromebooku Plus jsou k dispozici?

Google oficiálně spouští Chromebook Plus 8. října 2023 – ale několik modelů Chromebooku Plus se již dostává na trh. Například společnosti Acer, Asus, HP a Lenovo již odhalily nový hardware Chromebook Plus:

Modelka

procesor

Integrovaná grafika

Obrazovka

RAM

Úložný prostor

Vyvolávací cena

Lenovo IdeaPad Flex 5i Chromebook Plus

Až Intel Core i5-1334U

Až po Intel Iris Xe

14palcový dotykový displej 1920×1200

8GB LPDDR4x

Až 512 GB PCIe SSD

499 dolarů

Lenovo Slim 3i Chromebook Plus

Intel Core i3-N305

Intel UHD

Až 14palcový dotykový displej s rozlišením 1920×1080

8GB LPDDR5

  7 způsobů, jak mohou senioři těžit z nošení Apple Watch

Až 256 GB eMMC

549 dolarů

Asus Chromebook Plus CM34 Flip

AMD Ryzen 3+

TBD

14palcový IPS

8 GB+

128 GB+

499 dolarů

Asus Chromebook Plus CX34

Až Intel Core i7-1255U

Až po Intel Iris Xe

14palcový dotykový IPS displej s rozlišením 1920 × 1080

Až 16 GB LPDDR5-4800

Až 512 GB PCIe 3.0 SSD

399 dolarů

Acer Chromebook Plus 514

Až po Ryzen 5 7520C

AMD Radeon 610M

14palcový 1920×1200 IPS

Až 16 GB LPDDR5x

Až 512 GB PCIe 3.0 SSD

399,99 $

Acer Chromebook Plus 515

Až do Intel Core i7-1355U

Intel UHD

15,6″ 1920×1080 IPS

Až 16 GB LPDDR5x

Až 512 GB PCIe 4.0 SSD

399,99 $

HP Chromebook Plus 15,6″

Intel Core i3-N305

Intel UHD

15,6″ IPS 1920 × 1080 @ až 144 Hz

8GB LPDDR5-4800

Až 256 GB UFS

499 dolarů

HP Chromebook Plus x360 14palcový

Až Intel Core i5-1235U

Až po Intel Iris Xe

14palcový dotykový IPS displej s rozlišením 1920 × 1200

Až 16 GB LPDDR4x-4266

Až 512 GB PCIe SSD

699 dolarů

Měli byste si koupit Chromebook Plus?

Chromebook Plus jsme ještě nedostali ke kontrole, takže porota je stále mimo. Vzhledem k odhodlání zvýšit minimální hardwarové specifikace, upgrady nástrojů pro zvýšení produktivity a integraci AI by však mohla být specifikace Chromebook Plus pro spotřebitele skvělou volbou. Teoreticky nebudete muset přeskakovat mezi hromadami recenzí, abyste našli Chromebooky se specifikacemi, které potřebujete, protože modely Plus se stanou prémiovou možností.

Dalším problémem je, že navzdory minimální hardwarové specifikaci Chromebooku Plus není žádná zmínka o odpovídajícím minimálním výkonu baterie. Pokud nová specifikace Chromebooku Plus poběží s výkonnějším hardwarem, doufejme, že výdrž baterie a kapacita budou stejně nabité a umožní Chromebooku fungovat celý den. Vzhledem k tomu, že produktivita byla vždy v popředí vývoje Chromebooků, je pravděpodobné, že se o tom uvažovalo, ale je zvláštní, že to není uvedeno v oficiálním oznámení.

x