etechblog

20+ statistik LinkedIn, které dokazují, že to není jen pro pracující profesionály

LinkedIn obvykle považujeme za platformu, kam lidé chodí za prací a najímají ty správné talenty. Ale je toho mnohem víc. Shrnul jsem 20+ statistik LinkedIn, které ukazují, že je to perfektní platforma pro B2B marketéry, spoluzakladatele, podnikatele, náboráře i pracující profesionály.

Nechte níže uvedené statistiky LinkedIn ukázat, proč je LinkedIn jednou z nejúčinnějších sítí B2B marketérů a podnikatelů s rozhodovací pravomocí:

5. května 2003 byl spuštěn LinkedIn jako první profesionální síť na světě. Rychle vpřed do roku 2023 a je to největší profesionální síťová platforma s přítomností ve 200 zemích.

LinkedIn má po celém světě více než 950 milionů uživatelů

Zdroj: Statistiky LinkedIn

LinkedIn je profesionální síťová platforma. S 950+ milionů uživatelů ve 200 zemích je stále jednou z nejoblíbenějších sociálních sítí, a to i 20 let po svém prvním spuštění.

206+ milionů uživatelů je v USA, 36+ milionů uživatelů ve Spojeném království. Francie má 27 milionů uživatelů, Itálie má dalších 18 milionů, Austrálie 14 milionů, Filipíny 12 milionů uživatelů a Jižní Afrika 11 milionů uživatelů.

Dokonce i Indonésie má 24 milionů uživatelů LinkedIn a Mexiko je těsně pozadu s 21 miliony uživatelů navíc. Brazílie má 67 milionů, Singapur má 3 miliony uživatelů LinkedIn a všechny ostatní země mají uživatelskou základnu 2 – 8 milionů uživatelů.

Spojené státy mají nejvyšší počet uživatelů LinkedIn

Existují 200 milionů Uživatelé LinkedIn pouze ve Spojených státech, což z této země dělá hlavní vedoucí trh platformy. Je to proto, že na LinkedIn je kotováno stále více společností.

Navíc 75 % nebo více náborářů hledá obsazení správných pozic prostřednictvím LinkedIn. Platforma má tedy v USA 200 milionů uživatelů a vysoký počet aktivních uživatelů, kteří se ucházejí o zaměstnání.

Indie zaujímá druhé místo, pokud jde o dosah publika, s 99 miliony uživatelů LinkedIn v dubnu 2023. Popularita LinkedIn v Indii zaznamenala nárůst od akvizice společnosti Microsoft.

LinkedIn ve skutečnosti také spustil několik užitečných kariérních nástrojů, které mají na platformě přilákat náboráře a kandidáty. Nabízela bezplatné zkušební verze Premium po dobu až 3 měsíců, aby přilákala nové uživatele a udržela je aktivní. Čína zaujímá třetí místo ve statistikách LinkedIn.

43 % uživatelů LinkedIn jsou ženy

LinkedIn je druhá přední B2B síťová platforma a od ledna 2023 Statista poznamenal, že 43 % uživatelů LinkedIn jsou ženy. Muži a ženy používají sociální sítě odlišně.

Jako tvůrce Born on Instagram jsem si všiml, že ženy jsou oblíbenějšími uživateli sociálních sítí, jako je Instagram, Facebook, Pinterest nebo Snapchat.

Zatímco tyto stránky sociálních médií nadále přitahují více žen, LinkedIn se svými 57 % mužskými uživateli se zdá být jednou z platforem sociálních médií, které přitahují více mužů, jako je YouTube nebo Twitter (nyní X).

  Jak změnit své uživatelské jméno a avatar Google Stadia

LinkedIn byl svědkem svého nejvyššího růstu tržeb v roce 2022

Zdroj: Statista

LinkedIn vznikl v roce 2003 a začal se generováním příjmů vážně zabývat až v roce 2005. Když v roce 2011 podal žádost o IPO, generoval 500 milionů dolarů v příjmech. Později ji získal Microsoft v roce 2016. Od té doby se snaží být víc než jen platformou pro hledání zaměstnání. Akvizicí Lynda.com expandovala do vzdělávacího sektoru s LinkedIn Learning.

Když se vrátíme k některým důležitým statistikám LinkedIn, vygeneroval příjmy 14,5 miliardy dolarů v roce 2022, což je nárůst o 26,2 %. Jde o nejvyšší procentuální nárůst, který LinkedIn zaznamenal od svého založení v roce 2003.

49,16 milionů uživatelů má LinkedIn Premium

Sám jako uživatel LinkedIn Premium mohu potvrdit, že LinkedIn Premium je lepší než běžný LinkedIn. S prémiovým předplatným můžete vidět, kdo si prohlížel váš profil, a můžete posílat zprávy (inMail) uživatelům, kteří ještě nejsou vašimi kontakty.

LinkedIn Career, LinkedIn Business, LinkedIn Sales Navigator Core a LinkedIn Recruiter jsou různé typy prémiových služeb, které existují.

49,16 milionů uživatelů využil LinkedIn Premium v ​​roce 2021 k získání lepších pracovních míst, generování více potenciálních zákazníků a najímání správných talentů. Toto číslo se nyní jistě zvýšilo.

60 % uživatelů LinkedIn jsou buď mileniálové, nebo generace Z

Zdroj: Statista

Statista se podíval na rozložení uživatelů LinkedIn podle věkových skupin a zjistil 60 % uživatelů být ve věkové skupině 25-34 let. Pokračoval jsem a kategorizoval jsem věkové skupiny jako demografické kohorty, které jsou u nás oblíbené, jako Gen Y nebo Gen Z.

The Americké sčítání lidu definuje Gen Z jako „nejmladší generace s dospělými členy (nar. 1997 až 2013)“. Pokud jde o mileniály nebo generaci Y, jsou definováni jako „každý narozený mezi lety 1981 a 1996“ Pew Research Center. Jelikož jsem sám Gen Y, vidím, jak je LinkedIn stále na dosah ruky.

Uživatelé ve věku 18–24 navíc tvořili 22 %, zatímco uživatelé starší 55 let tvořili pouze 3 % publika.

LinkedIn získává 16 % návštěvnosti webu od svých 2 nejlepších refererů

Zdroj: Statista

16 % z celkového webového provozu LinkedIn je webový provoz z doporučení, který přinášejí jeho 2 nejlepší referreři webového provozu: click.appcast.io a statics.teams.cdn.office.net. Co je to ale návštěvnost webových odkazů?

Nápověda Google Analytics definuje webový odkazovaný provoz jako provoz, který se dostane na váš web „přes jiný zdroj, například přes odkaz na jiné doméně“. Abychom se tedy vrátili zpět ke statistikám LinkedIn, zde je rozdělení mezi dvěma hlavními zdroji LinkedIn pro návštěvnost webových odkazů:

  • click.appcast.io získává LinkedIn 9 % svého webového provozu
  • statics.teams.cdn.office.net přináší dalších 6 %

4/5 Obchodní členové LinkedIn řídí rozhodnutí

LinkedIn je domovem 65+ milionů osoby s rozhodovací pravomocí. Nejen to, více než 63 milionů společností má své firemní stránky na LinkedIn. Díky tomu je skvělým místem k nalezení dalších potenciálních zákazníků nebo k udržení náskoku. Vždy můžete být před svými konkurenty tím, že víte, jaká bude další velká věc ve vašem oboru.

Ve skutečnosti to dělá LinkedIn skvělým místem i pro obchodníky. Ať už hledáte konverze, zapojení nebo povědomí o značce, LinkedIn je i nadále nejúčinnějším kanálem.

Kromě toho byl LinkedIn také hodnocen jako platforma č. 1 pro generování B2B leadů. Můžete si zdarma vybudovat svou značku, využít trendy prodeje na sociálních sítích a zvýšit své tržby.

LinkedIn má více než 950 milionů uživatelů, 63 milionů firemních zápisů131 tisíc škol a 40 000 dovedností.

I když se jedná o působivé statistiky LinkedIn, pozoruhodné je, že pomáhají 45 % náborářů identifikovat ty správné talenty a obsadit pracovní místa vhodnými kandidáty. Střední a vysoké školy jsou na LinkedIn, aby zvýšily povědomí o značce u potenciálních náborářů a zvýšily počet umístění a přijetí.

Možná vás však překvapí, že LinkedIn se nikdy neoznačoval jako komunita. Vždy však působila jako silná komunita lidí. Je to proto, že na LinkedIn si navzájem pomáháme najít správnou práci, dělat správná rozhodnutí a řídíme obchodní rozhodnutí.

  Proč byste se měli vyhýbat veřejným portům USB

Vzájemně si také pomáháme se správnou zpětnou vazbou o produktu nebo službě, využíváme platformu k šíření stížností, komunikujeme se zákazníky, prodáváme naše produkty a nacházíme vhodné mentory.

2,7 milionů obchodních stránek LinkedIn zveřejňovaných týdně

LinkedIn je platforma číslo 1 pro B2B marketéry. Z 63 milionů společností, které mají své obchodní stránky na LinkedIn, 2,7 milionu jsou aktivní každý týden!

To je Protože:

  • Stránky LinkedIn, které zveřejňují příspěvky každý týden, zaznamenávají 5,6násobný nárůst sledujících
  • Obchodní stránky LinkedIn jsou skvělým způsobem, jak zdarma budovat povědomí o vaší firmě
  • Statistiky LinkedIn ukazují 75% nárůst živých událostí
  • Zapojení členů LinkedIn je nejvyšší, s 25% meziročním nárůstem

Kromě těchto statistik LinkedIn je na LinkedIn více obsahu než kdykoli předtím. Díky kultuře tvůrců a influencer marketingu si 11 milionů uživatelů zapnulo režim tvůrců a 36 tisíc newsletterů vychází z LinkedIn. Pokud uvažujete o jeho vytvoření, může to být strategický čas to udělat, protože 29 milionů lidí odebírá newsletter na LinkedIn.

Ze všech těchto důvodů je ideální čas, aby obchodní stránky mohly využívat výhod zapojení, povědomí o značce a konverzí tím, že budou aktivní na LinkedIn.

O 25 % více veřejných konverzací se odehrává na LinkedIn

Zdroj: Reklamní blog na LinkedIn

Váš kanál LinkedIn má nyní více obsahu než kdy dříve, díky indukci a nárůstu počtu tvůrců, zpravodajů a živých událostí. 25 % na platformě probíhá více veřejných konverzací.

Nejen to, LinkedIn nedávno oznámil články o spolupráci generované umělou inteligencí, které vyzývají odborníky, aby k těmto tématům přispívali. Vzhledem k tomu, že se tyto články začínají umisťovat mezi více než 10 000 nejlepšími klíčovými slovy, LinkedIn zve další odborníky od slibných tvůrců se špičkovým hlasem za jejich příspěvky.

Nejen, že zvyšují veřejné konverzace na LinkedIn, ale také pomáhají platformě zařadit se do hodnocení milionů článků založených na SEO. To je obzvláště důležité, protože všechny ostatní weby pro publikování budou i po aktualizaci užitečného obsahu Google nadále zaznamenávány.

Inovativní přístupy LinkedIn k zapojení (jako je ten, který jsme právě zmínili) pomáhají zvyšovat veřejné konverzace a povzbuzovat uživatele, aby trávili více času na platformě.

Popularita LinkedIn u 51 % dospělých s pokročilým vzděláním

LinkedIn přitahuje 51 % více dospělých s bakalářským nebo pokročilým titulem, jako je MBA, PhD, PGDM nebo ME.

Nejen to, LinkedIn Learning povzbuzuje profesionály v oboru, aby se neustále zdokonalovali. Pokud nedokončili střední školu, je méně pravděpodobné, že budou na LinkedIn. Ve skutečnosti se na LinkedIn objeví pouhých 10 % ve srovnání s neuvěřitelnými 70 % na YouTube nebo s dalšími 64 % na Facebooku.

I když je těžké určit, za jakým účelem tato demografická skupina používá YouTube, je to zajímavé srovnání, protože YouTube má adekvátní vzdělávací materiály na stejné úrovni jako LinkedIn Learning.

LinkedIn je číslo 1 pro 40 % všech B2B marketérů

Zdroj: Reklamní blog na LinkedIn

40 % B2B marketérů uvádí LinkedIn jako nejlepší kanál pro získávání vysoce kvalitních potenciálních zákazníků. Je to proto, že LinkedIn je jednou z takových síťových platforem, která obchodníkům umožňuje cílit na uživatele prostřednictvím demografického marketingu a oslovit publikum, které se podílí na rozhodování o nákupu.

Nejen to, LinkedIn Ads vám umožňuje cílit na vaši cílovou skupinu v každé fázi cesty. Můžete používat zasílání zpráv LinkedIn, nativní nebo dynamické reklamy, formuláře pro potenciální zákazníky a sponzorovaný obsah.

Konverzační reklamy vám zajistí 4x vyšší míru otevření a zdvojnásobí zapojení, které získáváte prostřednictvím tradičních e-mailových možností.

2-3x nárůst atributů značky dělá LinkedIn místem pro B2B

Zdroj: business.linkedin.com

Reklamy LinkedIn mohou vaší značce pomoci dosáhnout 2–3x výtah v atributech značky s a 33% nárůst v nákupním záměru. S LinkedIn Ads – známými jako LinkedIn Audience Network – členy v aplikacích a webech třetích stran můžete oslovit širší okruh publika.

  14 Nejlepší peněženka Litecoin v roce 2023 za bezproblémové transakce

B2B marketéři milují funkci cílení LinkedIn pro oslovení a rozšíření profesionálního publika. Svou cílovou skupinu můžete také najít na LinkedIn pomocí funkce Matched Audience a studovat chování podobných publik pomocí Lookalike Targeting. Tyto jedinečné funkce se sofistikovanými nástroji B2B cílení a měření dělají z LinkedIn vysněný prostor B2B marketéra.

Přibližně 50 % marketérů v USA používá LinkedIn

Zdroj: Reklamní blog na LinkedIn

Od roku 2019 48,8 % marketérů sídlících v USA využívalo LinkedIn k generování vysoce kvalitních potenciálních zákazníků a uzavírání obchodů.

V tomto roce se procento určitě zvýšilo. Je to proto, že marketéři, kteří používají LinkedIn, zaznamenávají dvojnásobný nárůst konverzí. Nejen to, náklady LinkedIn na potenciálního zákazníka jsou o 27 % nižší než Google Ads.

LinkedIn má nejvyšší počet uživatelů v USA B2B marketéři mají šanci oslovit 200 milionů uživatelů v USA prostřednictvím sítě LinkedIn. Navíc LinkedIn zaznamenává v zemi více aktivních uživatelů než kdykoli předtím. Marketéři mohou využít 9x kontaktních bodů k jejich přeměně na potenciální zákazníky a následně na konverze.

LinkedIn je k dispozici ve 26 jazycích

Když je platforma sociálních sítí dostupná v místních jazycích, zajišťuje přizpůsobenější uživatelské prostředí. Vaši uživatelé mají pocit, že vám na nich záleží, a vaše reputace jako značky je upevněna. Také to pomůže zacílit na nové publikum a vytvořit hlubší spojení.

Kromě angličtiny je LinkedIn aktuálně dostupný v následujících jazycích:

ArabštinaZjednodušená čínštinaTradiční čínštinaŠpanělštinaČeštinaDánštinaHolandštinaFrancouzštinaNěmčinaHindiIndonéštinaItalštinaJaponštinaKorejštinaMalajštinaNorštinaPolštinaPortugalštinaRumunštinaRuštinaŠvédštinaTagalštinaThajštinaTureckoUkrajinština

LinkedIn má 19 500+ zaměstnanců na plný úvazek

LinkedIn má 36 kanceláří 19 500+ zaměstnanců na plný úvazek abyste zajistili bezproblémový zážitek z platformy.

Sídlí v San Franciscu ve Spojených státech a má mezinárodní kanceláře ve 30 městech po celém světě. 188 redaktorů z 15 zemí pracuje pouze na zprávách LinkedIn, aby zajistili, že ve vašem zdroji bude více obsahu než kdykoli předtím, čímž se LinkedIn stává vysoce interaktivní a poutavou síťovou platformou.

Každou sekundu se na LinkedIn podává 117 žádostí o zaměstnání

61 milionů uživatelů používejte LinkedIn každý týden k hledání nových pracovních míst. Jednou z nejpozoruhodnějších statistik LinkedIn však je, že každou minutu je najato 8 lidí.

Je to proto, že 63 milionů společností hledá správné kandidáty na platformě. Náboráři navíc obsazují pozice rychleji díky 40 000 uvedeným dovednostem.

33,97 % návštěvnosti LinkedIn přichází přes YouTube

Zdroj: Statista

Již dříve jsme vám řekli o návštěvnosti webového doporučení LinkedIn. Existuje další nazývaný návštěvnost z doporučení sociálních sítí, což znamená objem provozu, který platforma sociálních médií přináší na váš web.

V případě LinkedInu 34 % z toho pochází z YouTube, další platforma sociálních médií jako první s videem. Twitter, nyní X, přináší asi 18 % návštěvnosti také na LinkedIn. Když to však vezmeme společně se všemi ostatními metrikami, návštěvnost sociálních médií tvoří pouze 0,89 % návštěvnosti LinkedIn.

Jeho hlavní zdroj návštěvnosti zůstává přímý – řídí asi 75 % přímého provozu díky své popularitě jako přední profesionální sítě za posledních 20 let.

47 % vedoucích pozic na LinkedIn tvoří ženy

Zdroj: Statista

Vedoucí role na LinkedIn ovládají muži, ale meziročně lze zaznamenat mírný pokles.

v roce 2022 54,5 % z vůdců LinkedIn byli muži, vzhledem k tomu, že v roce 2021 to bylo 57,9 %. V roce 2020 to bylo 58,1 %, což se snížilo z 59,2 % v roce 2019. LinkedIn se pomalu posouvá k vymýcení genderové nerovnosti ve vedoucích rolích a ve vedoucích rolích žen došlo k meziročnímu mírnému nárůstu , doplněné omezením mužských vůdčích rolí.

Přibližně 2 % zaměstnanců LinkedIn se necítilo dobře, když pro účely této studie zveřejňovali své pohlaví.

LinkedIn řídí více než 80 % všech potenciálních zákazníků B2B

Zdroj: SlideShare

92 % B2B marketérů považuje LinkedIn za své strategie generování potenciálních zákazníků ve srovnání s jinými platformami sociálních médií. Je to proto, že na LinkedIn post feed je 9 miliard zobrazení obsahu. Takže víte, cílová skupina je tady!

80 % všech potenciálních zákazníků B2B pochází také z LinkedIn, protože lidé myslí čas, který na LinkedIn tráví, vážně. Záměr kupujícího je tedy spíše na platformě.

LinkedIn je pro každého

Jak ukazují tyto statistiky LinkedIn, LinkedIn je to pravé místo. Ať už jste B2B marketér, vysokoškolák hledající práci nebo náborář, který hledá ty správné kandidáty, LinkedIn vám může pomoci najít to, co potřebujete.

Můžete také využít LinkedIn Ads k budování své značky a jejích sofistikovaných B2B nástrojů k oslovení více publika. Vzhledem k tomu, že LinkedIn neustále roste, možná je čas, abyste se pomocí skupin LinkedIn stali síťovým ninjou!

x