etechblog

Jaké pouzdro na iPhone 15 byste si měli koupit?

Klíčové věci

  • FineWoven je látkový materiál, který má jedinečný pocit, podobný kříženci mezi nylonem a sametem. Může to trvat trochu si zvyknout, ale na dotek je to přirozené.
  • Zatímco silikonová pouzdra jsou známá svými vlastnostmi tlumení nárazů, pouzdra FineWoven jsou měkčí a odolnější proti opotřebení, díky čemuž jsou schopná zvládnout i průměrný pád.
  • Pouzdra FineWoven mají méně barevných možností než silikonová pouzdra, ale pokud dáváte přednost sofistikovanému a profesionálnímu vzhledu, stojí za to dalších 10 dolarů oproti silikonovým nabídkám. Silikon však může být vhodnější, pokud preferujete zářivější barvy a praktičnost.

V roce 2023 Apple zavrhl kožená pouzdra pro něco ekologičtějšího: FineWoven. Je to vymyšlené slovo společnosti Apple pro nový textilní styl obalů na iPhone a dalšího příslušenství. Ale stojí to za prémii oproti známému silikonovému pouzdru?

Co je FineWoven a jaký je to pocit?

Kredit obrázku: Jablko

FineWoven je látkový materiál, který Apple oznámil na své události Wonderlust iPhone 15. Podle Popis produktu FineWoven Apple Storeje „vyrobený z odolného mikrokepru“ a „má měkký, semišový pocit“.

  Co je rozsah projektu? Jak jej vytvořit pro projekt App Dev?

Ten popis je pravdivý. V ruce působí jedinečně – jako kříženec mezi nylonem a sametem nebo mikrosemišem. Když jej poprvé vložíte do iPhonu, může to chvíli trvat, než si na něj zvyknete, ale časem se na dotek stane velmi přirozeným.

Celkově je FineWoven mnohem více podobný tkanině. Pokud hledáte skutečnou náhradu za stará kožená pouzdra Apple, budete se muset podívat na výrobce příslušenství třetích stran nebo se podívat na nejlepší pouzdra na iPhone 15.

Přesto je nový materiál zamýšlen jako prémiová varianta pouzdra oproti silikonu, za 10 dolarů navíc – stejný prémiový Apple, jaký používal Apple za své kožené obaly na iPhone. Je také šetrnější k životnímu prostředí než kůže, protože Apple tvrdí, že FineWoven má výrazně nižší emise uhlíku.

Nabízí silikon nebo FineWoven lepší ochranu?

George Tinari/MUO

Pokud jde o ochranu, obojí Silikonové pouzdro Apple a pouzdra FineWoven mají své silné stránky. Silikonová pouzdra jsou známá pro své vlastnosti tlumící nárazy. Jsou měkké, pružnější a mohou iPhone účinně tlumit před pády a nárazy. Silikon, který je přilnavý, by měl také v první řadě pomoci předcházet nehodám. Častým problémem silikonu však je, že časem degraduje.

  Obrazovka iPhone se neotáčí do režimu na šířku? Zde je návod, jak to opravit

To znamená, že pouzdra FineWoven jsou velmi měkká a středně flexibilní. I když nemusí být tak tlumicí jako silikonová pouzdra, FineWoven se zdá být odolnější vůči opotřebení a měl by být více než schopný zvládnout průměrný pád.

První recenze od The Verge a 9 až 5 Mac naznačil, že materiál se příliš snadno poškrábe, což se rychle stává hlavním důvodem k obavám mezi potenciálními kupci. Zbývá tedy zjistit, zda bude mít FineWoven vynikající životnost.​

Naštěstí jsem na svém pouzdru FineWoven dokázal celkem snadno a bez známek setřít lehké škrábance od každodenního používání. Vzhledem k tomu, že běžný uživatel nebude provádět test poškrábání drahého pouzdra, je celá situace nepřiměřená.

Měli byste se mít ale na pozoru, pokud jste typ člověka, který strčí telefon do kapsy s jinými předměty, jako jsou klíče nebo kovové peněženky. Video YouTube společnosti ZolloTech ukazuje, jak rychle se pouzdro označí klíči nebo hřebíky.

Barevné možnosti pro silikonové a jemně tkané obaly

Kredit obrázku: Jablko

V barevné rozmanitosti se tyto dva typy případů značně liší. Z jakéhokoli důvodu má Apple tendenci dávat silikonovým pouzdrům více jasných a zářivých barev. FineWoven má méně možností a nabízené barvy jsou méně syté, aby odpovídaly tomu, co je považováno za prémiové.

  8 tipů pro úsporu baterie na vašem iPhone

Barvy nabízené pro řadu silikonových pouzder pro iPhone 15 jsou Orange Sorbet, Cypress, Winter Blue, Storm Blue, Guava, Clay, Light Pink a Black. Naproti tomu Apple nabízí pouzdra FineWoven v barvách Mulberry, Evergreen, Taupe, Pacific Blue a Black. Tyto barvy jsou konzistentní u všech modelů iPhone 15.

Pro tuto kategorii platí jednoduché pravidlo. Pokud máte rádi zábavné pouzdro na iPhone, které praská, použijte silikon. Pokud dáváte přednost uhlazenému, profesionálnímu vzhledu, zvolte FineWoven.

V konečném důsledku, pokud měkký, látkový pocit a sofistikovaný vzhled FineWoven ladí s vaším stylem, pak může být další investice oprávněná do silikonu. To platí zejména v případě, že jste si již dříve zakoupili kožená pouzdra od Apple a nejste s kůží oddáni.

Na druhou stranu, pokud dáváte přednost jasnějším barevným variantám a nedbáte tolik na jedinečný pocit v ruce nebo se obáváte hlášených problémů s poškrábáním, může být vhodnější silikonové pouzdro. Silikon je praktickou volbou pro každodenní použití a stejně dobře se hodí pro standardní ochranu. Vše závisí na osobních preferencích a prioritách, protože oba jsou skvělými možnostmi pouzdra pro váš iPhone 15.

x