etechblog

Všestranný vítěz pro Apple HomeKit

Klíčové věci

 • Odemkněte dveře jednoduchým klepnutím pomocí podpory Apple Home Key na Yale Assure Lock 2 Plus.
 • Zámek je kompatibilní s Apple Watch a iPhone, takže je pohodlný pro uživatele Apple HomeKit – ale pro ostatní systémy chytré domácnosti budete potřebovat další hardware.
 • Vyberte si ze tří barevných možností a pomocí aplikace udělte přístup ostatním.

Už nikdy se nebudete muset bát nosit klíč od dveří, když používáte chytrý zámek. Pokud jste uživatelem Apple s iPhonem nebo Apple Watch, otevření Yale Assure Lock 2 Plus stačí díky podpoře Apple Home Key pouhým klepnutím.

Yale Assure Lock 2 Plus

Yale Assure Lock 2 Plus by měl být na prvním místě seznamu uživatelů Apple HomeKit při hledání chytrého zámku. Nejlepší vlastností zámku je kompatibilita s Apple HomeKey. Tato podpora vám umožní odemknout dveře s jakýmkoli kompatibilním Apple Watch nebo iPhone. Stačí klepnout na jedno z těchto zařízení na zámek. K dispozici ve třech různých barevných variantách, které odpovídají stávajícímu hardwaru, je zde také klávesnice, která ostatním umožní přístup do vašeho domova. Pokud chcete zámek používat s jiným inteligentním domácím systémem, jako je Amazon Alexa, budete muset dodatečně získat verzi s volitelným Wi-Fi mostem.

Značka Yale

Připojení Bluetooth; Wi-Fi volitelné

Integrace Apple HomeKit

Baterie 4x AA

Klávesnice Ano

Vyžaduje se rozbočovač Volitelné pro vzdálený přístup

Klady

 • Snadná instalace a uvedení do provozu
 • Podpora Apple Home Key umožňuje hands-free přístup
 • Klávesnice poskytuje další přístup
 • Udělujte snadno přístup ostatním pomocí aplikace Yale Access
 • Tři barvy na výběr

Nevýhody

 • Přístup s jiným systémem chytré domácnosti vyžaduje další hardware
 • Apple Home Hub potřeboval co nejlépe využít chytrý zámek mimo domov
 • Žádný fyzický klíč pro případ nouze

Jednoduché použití a rafinovaný design

Brent Dirks / MakeUseOf

Existují různé verze Assure Lock 2 a Lock 2 Plus sedí přímo uprostřed sestavy. Na spodním konci je základnější Assure Lock 2, zatímco na vyšším konci nabízí Assure Lock 2 Touch biometrickou klávesnici.

Verzi Plus budete chtít, pokud jste fanouškem Apple a chcete si užít pohodlí a jednoduchost Apple Home Key. Testoval jsem verzi pouze s Bluetooth. Pokud chcete utratit trochu víc, můžete si pořídit verzi s integrovaným Wi-Fi Smart Module, který přináší další přístup mimo domov bez jakéhokoli Apple Home Hub. Modul Wi-Fi lze také zakoupit samostatně, ale vyžaduje můstek, který je třeba zapojit do blízké elektrické zásuvky.

  Model architektury protokolu TCP/IP – jak to funguje?

Pokud máte Apple Home Hub – tedy Apple TV, HomePod nebo HomePod mini – není důvod utrácet peníze navíc za kompatibilitu s Wi-Fi. Mám HomePod i Apple TV a používání zámku mimo domov fungovalo stejně dobře jako jiné chytré zámky s Wi-Fi.

Na výběr jsou tři různé povrchové úpravy zámku – černá, bronzová a niklová. Vyzkoušel jsem černou verzi a byl jsem příjemně překvapen. Obával jsem se, že černá bude časem zobrazovat špínu a špínu, ale stále vypadá skvěle. Osvětlená klávesnice také vynikne na černém pozadí, a to i za slunečného dne.

Kompaktní design je velkým plusem Yale Assure Lock 2 Plus – vnitřní i vnější hardware nezabírá mnoho místa. Vnější částí zámku je podsvícená klávesnice. Na rozdíl od jiných možností v řadě Assure Lock 2 nenabízí Plus verzi s tradičními klávesami. To bylo pro mě v pořádku, ale jen něco na poznámku, pokud si někdy myslíte, že byste mohli chtít nebo potřebovat fyzický klíč.

Vnitřní hardware se skládá z otočného knoflíku a slotu pro 4 AA baterie a volitelný Wi-Fi modul.

Buďte připraveni strávit nějaký čas během instalace

Brent Dirks / MakeUseOf

Instalace mnoha produktů pro chytrou domácnost, jako je chytrá zástrčka, trvá jen několik minut. Chytrý zámek je však jednou z mála možností, která bude vyžadovat trochu práce a určité kutilské znalosti.

Při instalaci budete potřebovat křížový šroubovák a v případě potřeby se ujistěte, že máte připravenou vrtačku spolu s dalším vybavením, jako je svinovací metr, dláto do dřeva a nůž pro složitější instalaci.

Na předních dveřích jsem použil řadu chytrých zámků, takže v mém případě byla instalace snadná s malými úpravami. Ale pokud máte starší dům a nikdy jste neměnili zámek, může to trvat déle.

Yale poskytuje veškerý hardware, který potřebujete pro instalaci, včetně západky/závory, montážní desky a všech šroubů.

Brent Dirks / MakeUseOf

První částí instalace je odstranění stávajícího zámku a dalšího hardwaru, což může nějakou dobu trvat, pokud jsou starší. Možná budete v pokušení nedělat si starosti s používáním stránky Kontrola dveří, ale je to životně důležité pro snadnou instalaci.

Tato stránka vám pomůže změřit vůli mezi horní částí kliky a středem otvoru pro závoru. Změříte také tloušťku dveří, čelní otvor a průměr/hloubku kapsy úderu. Tato měření určí, jak budete při instalaci pokračovat. Naštěstí je zámek snadno nastavitelný několika způsoby, aby se vešel do většiny dveří bez potřeby dalšího hardwaru.

Instalace Yale Assure Lock 2 Plus mi trvala asi 30 minut a neměl jsem žádné problémy. I když máte jen základní kutilské znalosti, Yale usnadňuje dokončení úkolu.

  5 nejlepších míst k nalezení online talentů – najměte si talenty na dálku

Ujistěte se, že používáte DoorSense

Brent Dirks / MakeUseOf

I když je to volitelné, velmi bych doporučil instalaci senzoru DoorSense, který pomocí magnetického pole určuje, zda jsou dveře otevřené nebo zavřené. Malý senzor je umístěn na rovných dveřích, ne více než 1 1/2 palce od okraje dveřního rámu a přímo naproti samotnému chytrému zámku. Oboustranná páska a šrouby zajistí senzor k rámu.

Pro čistší vzhled lze senzor nainstalovat i dovnitř dveří, ale to vyžaduje trochu vrtání. Zvolil jsem jednoduchou cestu, která během instalace zabrala několik minut navíc.

DoorSense spolu se samotným zámkem zkalibrujete během procesu nastavení. Pokud jste zámek nainstalovali správně, budete mít vše připraveno během několika minut.

DoorSense poskytuje dvě skvělé funkce. Nejprve můžete obdržet upozornění, pokud DoorSense zjistí, že dveře byly otevřené po nastavenou dobu. Takže pokud někdo ve vašem domě úplně nezavře dveře nebo host větru otevře odemčené dveře, budete to vždy vědět.

Také můžete automaticky aktivovat zámek, kdykoli DoorSense zjistí, že jsou dveře zavřené. To nemusí být v každé situaci nejlepší, zvláště pokud během dne často přicházíte a vycházíte ze dveří. Poskytuje však další vrstvu zabezpečení, abyste věděli, že vaše dveře budou vždy v bezpečí.

Obě tyto funkce fungovaly dobře při mém testování a poskytovaly ještě větší zabezpečení ve srovnání s jinými dostupnými inteligentními zámky.

Home Key je perfektní volbou pro fanoušky Apple

Brent Dirks / MakeUseOf

Podpora Home Key je hlavní funkcí Yale Assure Lock 2 Plus a rozhodně to stojí za to, zvláště pokud máte iPhone a Apple Watch.

Místo přidávání zámku do HomeKit přímo z aplikace Home to uděláte prostřednictvím aplikace Yale Access pro iOS během procesu nastavení. Protože zde není žádný modul Wi-Fi, budete se muset ujistit, že stojíte dostatečně blízko, abyste získali přístup k zámku přes Bluetooth.

Po přidání do doprovodné aplikace můžete naskenovat kód HomeKit. Přestože aplikace Yale Access není nijak zvlášť dobře navržena a navigace je někdy matoucí, stále ji budete muset mít na svém iPhonu, abyste mohli upravit nastavení a přidat přístupové kódy na klávesnici pro ostatní uživatele, kteří nebudou využívat domovskou stránku. Klíčová podpora.

Jakmile je zámek přidán do vaší domácnosti HomeKit, v dialogovém okně se automaticky objeví možnost zapnout podporu Home Key. Existují dva způsoby použití Home Key na vašem iPhone. Při aktivovaném expresním režimu stačí váš iPhone nebo Apple Watch přiložit k zámku, abyste jej odemkli pomocí technologie NFC.

Pokud je to zakázáno, budete muset vytáhnout kartu My Home ve vaší peněžence dvojitým klepnutím na boční tlačítko na vašem iPhone, stejně jako při hledání karty s Apple Pay. Poté budete muset zadat své heslo nebo použít Face ID. Na Apple Watch musíte kartu My Home vyvolat dvojitým klepnutím na boční tlačítko.

  6 Trusted All-in-One Premium Security Software pro osobní použití

I když je pro Apple příjemné zahrnout bezpečnější metodu, Express Mode skutečně ukazuje sílu Home Key. Zatímco dříve jsem potřeboval zadat kód pokaždé, když jsem chtěl odemknout přední dveře, je snadné a rychlé přiložit Apple Watch k zámku a udělat to samé.

Poté, co viděla, jak snadné bylo použití Home Key, moje dcera a manželka také požádaly o povolení stejné funkce na svém iPhone a Apple Watch.

Home Key jsem používal několik týdnů a byl velmi spolehlivý pro každodenní použití. I když to není stoprocentní, bylo to velmi blízko. Jako zálohu jsem nastavil klíčový kód pro každého člena mé rodiny.

Velkým problémem při odemykání dveří pomocí iPhonu nebo Apple Watch je to, co se stane, když jim dojde baterie. Ale i když je baterie vašeho iPhonu vybitá, Apple říká, že můžete mít stále dost baterie na použití Home Key s expresním režimem. Není to něco, na čem bych závisel, ale je dobré to vědět pro každý případ.

Yale Assure Lock 2 Plus: Levný doplněk vašeho chytrého domova

Zatímco svět chytré domácnosti se stále více stává interoperabilnějším, Yale Assure Lock 2 Plus je dobrou volbou pouze v případě, že používáte Apple HomeKit s iPhonem a Apple Watch. A to je více než v pořádku.

Home Key je tak dobrý, jak je inzerováno, a umožňuje tak snadné odemykání dveří. Namísto toho, abyste si museli pamatovat kód klíče nebo tahat s klíčem, může vaše dveře odemknout něco, co už nosíte. Další skvělé funkce, jako je DoorSense, pomáhají udělat z Yale Assure Lock 2 Plus nejlepší zámek kompatibilní s Home Key na trhu. Zmodernizovat a bezpečně zabezpečit svůj domov za maloobchodní cenu se více než vyplatí.

Yale Assure Lock 2 Plus

Yale Assure Lock 2 Plus by měl být na prvním místě seznamu uživatelů Apple HomeKit při hledání chytrého zámku. Nejlepší vlastností zámku je kompatibilita s Apple HomeKey. Tato podpora vám umožní odemknout dveře s jakýmkoli kompatibilním Apple Watch nebo iPhone. Stačí klepnout na jedno z těchto zařízení na zámek. K dispozici ve třech různých barevných variantách, které odpovídají stávajícímu hardwaru, je zde také klávesnice, která ostatním umožní přístup do vašeho domova. Pokud chcete zámek používat s jiným inteligentním domácím systémem, jako je Amazon Alexa, budete muset dodatečně získat verzi s volitelným Wi-Fi mostem.

x