etechblog

Je váš počítač závadný? Nainstalujte tuto aktualizaci ovladače Nvidia nyní a opravte ji

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Nvidia vydala aktualizaci ovladače, která opravuje problémy s drobným zadrháváním na jejich GPU.
  • Aktualizace ovladače 551.46 je ve verzi beta a je nutné ji stáhnout a nainstalovat ručně.
  • Uživatelé by měli být opatrní a měli by si být vědomi toho, jak vrátit ovladače grafiky zpět, pokud beta aktualizace způsobí další problémy.

Všimli jste si v poslední době závadné hry a hrozného herního výkonu? Nebojte se; nejde jen o vás – majitelé grafických karet Nvidia si nedávno všimli malých zadrhávání ve svých hrách.

  MongoDB Atlas Charts: Průvodce pro začátečníky

Naštěstí Nvidia zveřejnila aktualizaci ovladače, která tento nepříjemný problém opravuje, a můžete si ji hned chytit.

Jak opravit Micro Stuttering na GPU Nvidia

Gavin Phillips/MakeUseOf

Starší aktualizace grafické karty Nvidia způsobuje drobné zadrhávání herních počítačů s GPU Nvidia. Mikro koktání je, když váš obraz vypadá nervózně nebo nervózně, přestože váš počítadlo FPS tvrdí, že vše běží hladce. Tyto přeskakování jsou nejvíce patrné při hraní her nebo procházení online, zejména pokud je povolena funkce VSync.

Problém se aktuálně týká konkrétně GPU Nvidia a Nvidia si toho je vědoma. Pokud jste si tedy všimli drobného zadrhávání po nedávné aktualizaci ovladače GPU Nvidia, ovladač Nvidia verze 551.46 by měl věci znovu opravit. Pokud tomu tak není, možná budete muset místo toho provést podrobnější opravu. Podívejte se, jak opravit zadrhávání hry ve Windows 11, kde najdete další informace.

  Co je únos relací a způsoby prevence

Jak stáhnout a nainstalovat aktualizaci ovladače Nvidia

Nvidia

Jak již bylo řečeno, Nvidia si je vědoma problému mikro koktavosti, který ovlivňuje její GPU. V době psaní tohoto článku však verze ovladače Nvidia 551.46 (oprava ovladače pro tento problém) není k dispozici prostřednictvím typických metod aktualizace ovladačů grafické karty Nvidia. Právě teď je oprava ve stavu beta, takže si ji musíte stáhnout a nainstalovat ručně.

Chcete-li získat nejnovější ovladač Nvidia, zamiřte do Stránka ke stažení ovladače nvidia verze 551.46 a vezměte to odtud. Protože se však jedná o beta ovladač, je zde další upozornění:

Jistě, tyto ovladače Hotfix jsou beta, volitelné a jsou poskytovány tak, jak jsou. Procházejí velmi zkráceným procesem kontroly kvality. Jediným důvodem, proč existují, je to, aby vám byly rychleji doručeny opravy. Nejbezpečnější možností je počkat na další certifikovaný ovladač WHQL.

  Jak skrýt prvky a nastavení uživatelského rozhraní Firefoxu z možností a správce doplňků

Před instalací tohoto ovladače je proto nejlepší zjistit, jak vrátit ovladače grafiky zpět v případě, že beta ovladač způsobí více problémů, než opraví. Většina uživatelů však hlásila, že nový ovladač Nvidia řeší problém s malým koktáním.

Po stažení poklepejte na soubor a postupujte podle pokynů na obrazovce a problém s mikro koktáním by měl být vyřešen. Doufejme, že tento ovladač pomůže znovu hladce spustit vaše hry a videa bez nepříjemného drobného zadrhávání.

x