etechblog

Kdy vás Google upozorní na odstraněná rozšíření Chrome

Internetový obchod Chrome má mnoho rozšíření, ať už jde o produktivitu nebo přizpůsobení. Ale co když Store náhle odstranil jedno z vašich rozšíření? To je krok, který Google zavede, aby ochránil svůj online ekosystém.

Kdy je rozšíření odstraněno z Internetového obchodu Chrome?

V blogový příspěvek o Chrome Developers zveřejněno v srpnu 2023, počínaje verzí Chrome 117, která bude vydána v září 2023, budou uživatelé upozorněni, když rozšíření již nebude dostupné v Internetovém obchodě Chrome kvůli jednomu ze tří omezených případů:

 • Vývojář odstranil rozšíření z publikace.
 • Rozšíření bylo odstraněno z důvodu porušení zásad Internetového obchodu Chrome
 • Rozšíření bylo označeno jako malware.
 • Přestože byl navržen tak, aby byl jeho ekosystém bezpečný, Google uvádí, že omezuje šance na ovlivnění originálních rozšíření.

    5 způsobů, jak zkontrolovat, zda je web dole nebo nahoře

  Oznámení se automaticky vymaže, když se problém s rozšířením vyřeší. Když je vývojář upozorněn na možné porušení a má dostatek času na vyřízení záležitosti nebo podání odvolání, oznámení se pro jeho publikované rozšíření nezobrazí.

  Kredit obrázku: Blog vývojářů Chrome

  Tato funkce se nachází v části Kontrola bezpečnosti v nastavení soukromí a zabezpečení, ke které se dostanete kliknutím na tři svislé tečky v pravém horním rohu prohlížeče nebo stisknutím kláves Alt + F a kliknutím na položku Nastavení v dolní části rozbalovací nabídky.

  Kredit obrázku: Blog Google Developers

  Kliknutím na tlačítko Zkontrolovat v části Kontrola bezpečnosti budete přesměrováni na stránku Rozšíření, kde můžete rozšíření odebrat nebo upozornění ignorovat a ponechat si ho.

  Stejně jako u předchozích verzí Chromu jsou škodlivá rozšíření automaticky deaktivována, což znamená, že se uživatelé nemohou rozhodnout, že si je ponechají. Společnost upřednostňuje zastavení dostupnosti těchto rozšíření dříve, než mohou způsobit škodu, a nechce uživatele vystavit riziku.

    9 nejlepších řešení řízené detekce a odezvy (MDR) pro zlepšení pozice zabezpečení

  Uživatelé se pak mohou dozvědět rozhodnutí o odstranění rozšíření. Na vyzkoušení této funkce však nemusíte čekat na Chrome 117. Můžete to ručně otestovat pomocí Chrome 115 nebo 116 pomocí Chrome Flags. Do adresního řádku zadejte nebo zkopírujte chrome://flags/ a stiskněte Enter.

  Dále zadejte nebo zkopírujte Extensions Module v Safety Check do vyhledávacího pole a podívejte se, jak se níže objeví experiment bez stisknutí klávesy Enter. Klikněte na rozevírací nabídku a klikněte na Povoleno.

  Chcete-li použít změny, restartujte Google Chrome kliknutím na Znovu spustit v pravém dolním rohu a nyní můžete zkontrolovat svá rozšíření v části Rozšíření v Nastavení.

  Zjistěte, kdy je odebráno rozšíření Google Chrome

  Rozhodnutí společnosti Google upozornit uživatele na odstraněná rozšíření Chrome je významným krokem ke zvýšení odpovědnosti průmyslu. Tím, že Google uživatelům poskytuje vysvětlení, vrací kontrolu zpět do rukou uživatele, což jim umožňuje lépe upravovat své procházení.

    Sestavte si svou další aplikaci s těmito platformami s otevřeným zdrojovým kódem a nízkým kódem

  FAQ

  Otázka: Proč Chrome odstraňuje rozšíření?

  Rozšíření pro Chrome lze odebrat z různých důvodů. Rozšíření mohlo být například označeno jako malware, a proto jej Chrome mohl zakázat, aby chránil vaše data. Je také možné, že vývojář rozšíření přestal používat, bylo nekompatibilní s nejnovější verzí Chromu nebo porušovalo zásady Internetového obchodu Chrome.

  Otázka: Je špatné mít mnoho rozšíření Chrome?

  Mít mnoho rozšíření pro Chrome není nutně špatné, ale ani se to nedoporučuje. Příliš mnoho rozšíření pro Chrome může zpomalit prohlížeč a zvýšit zátěž vašeho zařízení, což může vést k rychlejšímu vybíjení baterie. Ještě důležitější je však to, že stinná rozšíření mohou být potenciálně použita ke krádeži vašich dat nebo vložení škodlivého kódu do vašeho prohlížeče, takže je rozumné zajistit, aby vaše rozšíření pro Chrome byla v bezpečí.

  x