Klíč k úspěšné tvorbě obsahu

Jak získat ověření na YouTube: Rychlý a komplexní návod!

Jednou z nejúchvatnějších kariér tohoto století je tvorba obsahu.

Během několika posledních let to lidé přijali jako svou profesi na plný úvazek a vydělávají miliony. Na rozdíl od minulosti se tvorba obsahu neomezuje pouze na blogy, ale také na všechny příspěvky a videa, která vidíte na YouTube, Instagramu, Pinterestu a dalších formách sociálních médií.

Mezi tím vším stojí YouTube jako konečná fáze, kde mohou tvůrci zapojit své diváky ve větším měřítku, a to vše díky svým podmanivým funkcím videa a platformě.

Jak však poznáte, zda je tvůrce, kterého sledujete, autentický nebo ne? Zkontrolujete ověřovací odznak podobný značce zaškrtnutí, jak je vidět na Twitteru. Je to víc než jen odznak, je to klíč do světa tvorby nejvyššího obsahu, značka autenticity a symbol důvěry.

Pokud se zabýváte tvorbou videoobsahu, měli byste se nechat ověřit na YouTube. V tomto příspěvku vám ukážu kroky k rychlému ověření účtu na YouTube. Pokryje vše, co potřebujete vědět, od kritérií způsobilosti po ověření a několik dalších tipů na sušenky🍪, které vám pomohou vylepšit tvorbu obsahu, takže zůstaňte naladěni až do konce!

Proč se nechat ověřit na YouTube

V tomto světě digitalizace se lidé jen zřídka setkají s autenticitou, což vede k problémům důvěry a zmatku. Kvůli přemírě informací je těžké posoudit, zda jsou data, která k vám přicházejí, správná nebo ne. V současné době vás většina webů žádá o ověření captcha, abyste se ujistili, že nejste bot, který krade data z jejich webu.

Aby YouTube vyřešil tento problém a pomohl lidem spojit se s jejich původními tvůrci obsahu, vyvinul koncept ověřování. To jednoduše znamená, že tvůrce obsahu je skutečný a autentický a nejedná se o falešný účet.

  Jak organizovat fotografie na Linuxu pomocí Digikam

Čtěte také: Jak získat modré klíště na Instagramu a posunout se ke slávě sociálních sítí

I když je to malý krok, hraje obrovskou roli při získávání důvěry vašich diváků. Spolu s tím jsou další výhody ověření:

#1. Otevírá dveře pro monetizaci

Ověřené kanály si s větší pravděpodobností zajistí sponzorství a spolupráci, což vám může pomoci získat kromě příjmů z reklamy i vyšší tržby.

YouTube rád uvádí ověřené kanály nad výsledky vyhledávání. Organicky zvyšuje váš profil a pomáhá vám přilákat více zhlédnutí.

#3. Kanálový diferenciátor

Hraje zásadní roli při odlišení oficiálního kanálu (ověřeného kanálu) od jiných kanálů, které mohou mít podobné názvy a obsah zveřejněný na YouTube.

#4. Vylepšení obsahu

Získání ověření vám také otevírá cestu k živému vysílání na YouTube a nahrávání delších videí na váš kanál. Dále můžete vytvářet seznamy videí pro své diváky a vlastní miniatury, abyste zlepšili divácký zážitek na svém kanálu.

#5. Bezpečnost dat

A co je nejdůležitější, ve věku, kdy se data snadno kradou, vám tento odznak pomáhá zabránit lidem, kteří se snaží ukrást váš provoz, v přístupu k vašim datům. Získáváte dokonce práva nárokovat si autorská práva, abyste zajistili, že váš původní obsah zůstane exkluzivní pro váš kanál.

Přečtěte si také: Živý přenos na YouTube, Twitch, Facebook a další pomocí těchto 13 nástrojů

Kritéria způsobilosti pro ověření na YouTube

Je důležité mít tento zásadní seznam zaškrtnutý, abyste jej mohli ověřit na YouTube. Nebojte se; není to nic velkého, ale vyžaduje to z vaší strany určité úsilí, abyste z vyhledávače získali nejlepší tvorbu obsahu.

Pojďme se v rychlosti podívat na to, co všechno musí být na místě, abyste mohli svou virtuální cestu pozvednout do nových výšin:

 • Autenticita: Váš kanál musí obsahovat skutečnou identitu, ať už jde o firmu, značku nebo jednotlivce. Buďte autentičtí a nelžete o své identitě a základních údajích, jako je věk, jméno atd.
 • Kompletní profil: Abyste mohli být ověřeni, musíte mít svůj úplný profil. Ujistěte se, že ve svém profilu nenecháte žádné chybějící prázdné místo. To také zahrnuje váš banner, popis, profilový obrázek a obsah, který má být pravidelně zveřejňován.
 • 100 000 odběratelů: Jedním z náročných kritérií je mít 100 000 odběratelů. Pokud však zastupujete zavedenou značku, tým YouTube může účet ve zvláštních případech ověřit.
 • Soulad: Vždy dodržujte pokyny pro komunitu a smluvní podmínky YouTube, abyste nebyli nahlášeni.
  Jak vzdáleně ovládat jakékoli IR zařízení pomocí HTC One

Čtěte také: Nejlepší nástroje YouTube pro růst publika, tržeb a další

Rozdíl: Ověření účtu a Ověření kanálu YouTube

I když oba mohou znít podobně, svou povahou jsou velmi odlišné. Svůj účet může ověřit kdokoli, ale ověření kanálu je něco, co dostávají pouze tvůrci obsahu jako čestný odznak. Pojďme si projít základní rozdíly mezi oběma:

Ověření účtu Ověření kanálu YouTubePo registraci, stejně jako na jakékoli jiné webové stránce, ověří YouTube váš profil včetně vašeho Gmail ID. Tento proces je nejběžnějším a nejdůležitějším typem ověření mezi tvůrci obsahu. Tento proces ověřuje váš kanál YouTube jako autentický zdroj vaší značky nebo osobnosti. Tento proces se dodržuje, aby se zajistilo, že nejste robot/hrozba pro komunitu, a kontroluje se, zda jste legitimní uživatel. Toto není stejný stav jako ověření kanálu. K tomu potřebujete alespoň 100 000 odběratelů nebo více. Po všech kontrolách YouTube uděluje odznak ověřený kanálem, který vám pomáhá budovat důvěru u vašich diváků.

Ověření kanálu YouTube tedy není tak snadné jako ověření vašeho účtu!

Jak získat ověření na YouTube: Krok za krokem

Nyní, když jsme si ujasnili základy, pojďme si projít procesem získání odznaku ověření kanálu krok za krokem🎖️:

Krok 1: Ověření účtu

Proces ověření účtu je poměrně jednoduchý. Stačí přejít na stránku YouTube.com/verify a zadat své telefonní číslo. YouTube poté odešle kód na váš telefon a jakmile jej zadáte, proces ověření bude dokončen.

Krok 2: Ověření kanálu

Proces ověření kanálu je o něco delší než ověření účtu, ale zůstává jednoduchý. Zde jsou kroky:

 • Ujistěte se, že splňujete všechny požadavky na ověření kanálu.
 • Ověřovací žádost se zobrazí, pouze když splníte požadavky. Pokud již máte 100 000 nebo více odběratelů, již na to máte nárok. Protože můj kanál ještě není tak velký, ještě ho nevidím.
  Jak pořídit snímek obrazovky na iPhone X

 • Vyplňte přihlášku názvem a ID kanálu. ID svého kanálu YouTube můžete najít kliknutím na odkaz ve spodní části formuláře žádosti nebo přesměrováním na Nastavení > Pokročilá nastavení ze svého účtu YouTube.

Po vyplnění přihlášky klikněte na Odeslat a počkejte, až se vám YouTube ozve. Obvykle to trvá týden nebo déle.

Co dělat po ověření na YouTube

Nyní, když konečně máte svůj odznak, vězte, že vaše cesta právě začala. Jak se říká, s velkou mocí přichází velká zodpovědnost; to je přesně to, co budete muset udělat. Existuje několik věcí, které, pokud je budete dodržovat, mohou zvýšit vaše šance na získání autentických a organických diváků a placeného sponzorství pro váš kanál.

 • Jednou z nejdůležitějších věcí, které je třeba mít na paměti, je dodržovat pokyny pro komunitu a smluvní podmínky YouTube.
 • Po nastavení názvu kanálu a žánru se již nevracejte k tomu, že jej budete znovu a znovu měnit. Pamatujte si, že budete zakládat svou značku, a když to uděláte, zmate své publikum.
 • Další důležitou věcí, kterou je třeba mít na paměti, je zachovat adresu URL kanálu tak, jak byla v době ověření. Lidé sdílejí videa, a pokud se změní adresa URL, povede to uživatele k otevření různých videí/odkazů, což povede ke ztrátě zhlédnutí/nových odběratelů.
 • Pokračujte ve vývoji skvělého obsahu a nikdy nezmeškejte zveřejňování videí na svém kanálu. Vytvořte online sledovač a naplánujte si příspěvky tak, aby se vaše publikum dostávalo pravidelně v nejlepší časy.
 • Za žádných okolností nezneužívejte nebo nepravdivě neuvádějte svou identitu.
 • Nejlepší způsob, jak získat pozornost a lásku publika, je pravidelně s nimi komunikovat prostřednictvím komentářů, hodnocení Líbí se mi a zmínek ve vašich videích.
 • Věnujte pozornost tomu, co vaše publikum chce, a vytvářejte obsah na těchto řádcích, abyste získali opakované diváky a vytvořili si základnu věrných fanoušků.
 • Identifikujte své klíčové silné stránky, vygenerujte klíčová slova a udělejte správně SEO, abyste přilákali více odběratelů.

Je důležité zůstat aktuální a neustále se učit. Na internetu můžete najít skvělý obsah, který vám pomůže dozvědět se více, jako je tento „Příručka na jednom místě, jak se stát lepším YouTuberem“.

Závěrečné myšlenky

Ověření na YouTube je pro tvůrce obsahu významným milníkem. Může zvýšit důvěryhodnost vašeho kanálu a otevřít nové příležitosti.

Postupujte podle pokynů, dodržujte pokyny a pokračujte ve vytváření kvalitního obsahu, abyste mohli využívat výhod ověření na YouTube.

Dále prozkoumejte nejlepší způsoby, jak propagovat svůj kanál YouTube.