Komodita vs. Bezpečnost v kryptoměnách a proč na tom záleží

Komodita vs. bezpečnost je v kryptoprostoru ožehavým tématem již dlouhou dobu.

Předpokládejme, že vás také zajímá, zda je vaše oblíbené krypto aktivum komodita nebo cenný papír. V tom případě vám pomůžeme to zjistit.

Globální krypto tržní kapitalizace je oceněna nad 1,3 bilionu dolarů. Průměrný denní objem obchodů s kryptoměnami se navíc pohybuje kolem 40 miliard dolarů. Vzhledem k této masivní hodnotě na krypto trhu je nejvyšší čas kategorizovat tato digitální aktiva na základě jejich charakteristik.

V tradičních financích spadají aktiva do dvou kategorií: komodity a cenné papíry. Navíc mají tyto finanční nástroje různé regulace a daňové dopady.

Jednoduše řečeno, je důležité pochopit, zda je vaše investice komoditou nebo cenným papírem. Tento článek vám pomůže pochopit rozdíly, podobnosti a regulační aspekty kolem kryptoaktiv.

Co je to komodita a bezpečnost?

Nejprve pochopíme základy, počínaje komoditou. Zůstaňte naladěni!

Zboží

Komodita se skládá ze zboží nebo produktů, které můžete koupit, prodat nebo obchodovat. Mezi nejoblíbenější příklady komodit patří zlato, stříbro, ropa, káva a další.

Ceny komodit jsou navíc často oceňovány na základě jejich poptávky na trhu. Navíc regulace kolem komoditního trhu jsou minimální.

Bezpečnostní

Zabezpečení zahrnuje obchodovatelné finanční nástroje používané k získávání kapitálu pro vlády nebo společnosti. Cenné papíry jsou běžně nabízeny ve formě dluhopisů a akcií.

Cenné papíry dále fungují jako investiční nástroj, který investorům poskytuje úrok, zhodnocení kapitálu nebo dividendy. Z tohoto důvodu mají cenné papíry různé předpisy.

Nyní, když víte o komoditě a bezpečnosti obecně, pojďme prozkoumat její koncept v kryptoprostoru. Zůstaňte s námi!

Krypto aktiva jako komodity

Zakladatelé a investoři krypto projektů věří, že kryptoměny spadají do kategorie komodit. Zejména poukazují na to, že kryptoměny jako bitcoin (BTC) si mohou udržet svou hodnotu a jsou imunní vůči znehodnocení.

  Salesforce spouští AI Cloud, Hyper pro virtuální youtubery a tvůrce obsahu avatarů a Blink oznamuje AI Copilota pro automatizaci –

Kromě toho jsou krypto aktiva využívána jako investice investorů, aby generovali dlouhodobou návratnost svého vloženého kapitálu. Kromě toho obchodníci také obchodují s kryptoměnami, aby získali krátkodobé zisky. Tato možnost obchodování a investování poskytuje kryptoměnám komoditní aspekt.

V tradičních financích The Howeyho test je test založený na otázkách, který určuje, zda je aktivum „investiční smlouvou“, a tedy cenným papírem. Tento test obsahuje tři jednoduché otázky:

 • Investuje člověk peníze s očekáváním budoucích zisků?
 • Zahrnuje to investování peněz do běžného podniku?
 • Vede úsilí třetí strany nebo promotéra k zisku?
 • Pokud je odpověď na všechny výše uvedené otázky „ano“, pak lze konkrétní krypto aktivum považovat za cenný papír. Jinak spadá do kategorie zboží.

  Krypto aktiva jako cenné papíry

  Zatímco krypto aktiva považuje za bezpečnost, přidává další předpisy omezující snadnost vývoje krypto projektu a jeho tokenů. Nicméně krypto jako cenný papír přitáhne více investorů a vytvoří na trhu větší poptávku.

  Navíc jako cenný papír mohou finanční instituce snadno poskytnout veřejnosti různé typy investičních možností. Můžete si například koupit burzovně obchodované fondy (ETF) odvozené od vašich oblíbených kryptoměn, jako je bitcoin (BTC).

  Kromě toho můžete investovat také do podílových fondů kryptoměn. Můžete si například vybrat podílové fondy, pomocí kterých rozložíte své investice do pěti nejlepších kryptoměn.

  Kromě toho společnosti založené na kryptoměnách získávají finanční prostředky pomocí počátečních nabídek mincí (ICO). Tato metoda získávání finančních prostředků připomíná primární veřejné nabídky (IPO), které spadají do kategorie cenných papírů.

  Poznámka autora: Obchodování a investování do krypto aktiv jsou riskantní a existuje možnost výrazné volatility cen. Udělejte si proto svůj vlastní průzkum (DYOR) a vyhněte se strachu, že promeškáte (FOMO).

  Jak jsou si komodity a cenné papíry podobné v kryptoměnách?

  I když v kryptoprostoru probíhá solidní debata o komoditách vs. bezpečnosti, obě kategorie sdílejí různé podobnosti. Mezi ty prominentní patří:

  #1. Investiční příležitosti

  Za krypto investiční nástroj lze považovat jak komodity, tak cenné papíry. Můžete například alokovat svůj kapitál do obou těchto kategorií, podobně jako investování do jiných tradičních finančních nástrojů.

  Kromě toho máte také několik možností, jak si vybrat investici na základě vaší chuti riskovat. Můžete se například rozhodnout pro méně rizikové alternativy, jako jsou stabilní coiny, jako je Tether (USDT), které napodobují cenu amerického dolaru.

  #2. Umožňuje diverzifikaci

  Krypto aktiva, která spadají pod komoditu a zabezpečení, poskytují širokou škálu možností investování. V důsledku toho můžete diverzifikovat své krypto portfolio, abyste snížili jakékoli negativní dopady jediného aktiva.

    Jak najít přátele v telegramu

  Investoři na bázi krypto komodit mohou diverzifikovat svá portfolia alokací různých aktiv, jako je bitcoin (BTC) nebo litecoin (LTC). Zatímco investoři zakládající se na krypto bezpečnosti mohou přidat bezpečnostní tokeny pro diverzifikaci.

  #3. Obchodovatelná aktiva

  Jak kryptokomodity, tak bezpečnost spadají do kategorie obchodovatelných aktiv. Jednoduše řečeno, tato aktiva můžete nakupovat, prodávat a vyměňovat na podporovaných platformách nebo tržištích.

  Kromě toho vám různé platformy umožňují výměnu mezi aktivy krypto komodity a bezpečností. Kromě toho můžete také použít fiat měny k nákupu obou těchto krypto aktiv.

  #4. Ovlivněno tržními podmínkami a náladami

  Kryptokomodity a cenné papíry jsou ovlivněny podmínkami na trhu. Během důležitých ekonomických událostí mívají obě kategorie negativní nebo pozitivní dopad na poptávku.

  Nálady investorů navíc hrají zásadní roli při oceňování komodit i cenných papírů. Například špatná výkonnost kryptotrhu může vést k velkým výprodejům, což má za následek masivní pokles cen aktiv.

  Nyní, když známe podobnosti mezi komoditami a cennými papíry, pojďme prozkoumat jejich významné rozdíly.

  Rozdíly mezi komoditami a cennými papíry v kryptoměnách

  Hlavní rozdíly, které jsem pozoroval a které odlišují kryptokomoditu a bezpečnost, jsou následující:

  #1. Regulační stanovisko

  Předpisy spojené s komoditou jsou zcela odlišné od předpisů pro cenný papír. Kromě toho má každá země různé vládní orgány, které regulují tyto dvě kategorie.

  Vezmeme-li například případ Spojených států, je regulační agenturou pro komoditní trh Commodity Futures Trading Commission (CFTC). Trh cenných papírů je zároveň regulován Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

  #2. Účel investice

  Investování nebo obchodování s krypto komoditami často souvisí se spekulativní povahou. Například obchodníci nebo investoři nasazují svůj kapitál v naději na obrovské zisky.

  Na druhou stranu investování do krypto cenných papírů přichází se specifickými předpisy. Z tohoto důvodu lze investovat do krypto projektu s budoucím potenciálem.

  #3. Likvidita aktiv

  Můžete obchodovat s krypto komoditami, jako je bitcoin (BTC) z mnoha burz po celém světě. Kromě toho můžete tato aktiva kdykoli koupit nebo prodat během několika sekund.

  Likvidita obchodování s krypto cennými papíry je však poměrně nižší. Prodej tohoto typu aktiv proto může trvat déle než prodej komodit.

  #4. Zapojení do rizik

  Aktiva založená na krypto komoditách spadají do kategorie vysoce rizikového obchodování nebo investování. V důsledku toho cena těchto aktiv vykazuje vysokou volatilitu cen za špatných tržních podmínek.

    Jak opravit chybu „Nepodařilo se otevřít Stream žádný takový soubor nebo adresář“ ve WordPressu

  Na druhou stranu je regulační aspekt kryptografické bezpečnosti poměrně na nižší straně. Navíc si také můžete vybrat nízko volatilní bezpečnostní aktiva pro klidnou investiční cestu.

  #5. Obchodní a investiční mechanismus

  Můžete investovat a obchodovat s krypto komoditami prostřednictvím různých kanálů z krypto prostoru. Z tohoto důvodu potřebujete pouze kryptopeněženku, která podporuje vaše aktiva.

  Naproti tomu krypto cenné papíry mají omezený počet tržišť a platforem pro obchodování a investování. Navíc najít potenciálního prodejce může být obtížné během špatných podmínek na trhu s kryptoměnami.

  Proč je klasifikace kryptoměn jako komodity nebo bezpečnosti důležitá?

  Vedoucí představitelé odvětví kryptoměn, včetně zakladatelů a klíčových členů, vždy podporují, aby krypto aktiva patřila do kategorie komodit. Toto hledisko snižuje regulační aspekt a dodatečné finanční náklady, které jsou s ním spojeny.

  Navíc, pokud je krypto považováno za cenný papír, musí vývojáři krypto aktiv dodržovat přísné regulační pokyny. Za těchto okolností se vstupní bariéra pro nové projekty založené na kryptoměnách drasticky zvyšuje.

  Kromě toho, pokud jsou na krypto aktiva implementovány složité zásady, negativně to ovlivní přijetí kryptoměn. A nejen to, regulace také vylučují tradiční technologie z přijímání technologie blockchain.

  Považuji to však také za pozitivní aspekt, pokud jde o omezování podvodů nebo falešných projektů. Přísné postupy budou například klíčové při eliminaci projektů, které plánují oklamat investory.

  Kryptoprostor byl v posledních letech svědkem mnoha podvodů, bankrotů a tahanic, které zahrnovaly ztrátu finančních prostředků investorů v hodnotě miliard dolarů. Řádná a strukturovaná regulace zvýší důvěru investorů.

  SEC vždy odmítala považovat kryptoměny jako bitcoin (BTC) za cenný papír. Z tohoto důvodu nahlíželi na bitcoin (BTC) jako na komoditu. Například v roce 2022 předseda SEC Gary Gensler tvrdil, že pouze bitcoin (BTC) patří mezi kategorie zboží.

  Kromě toho se regulace pro krypto aktiva liší v závislosti na pravidlech a předpisech dané země. Proto je prakticky nemožné vytvořit globální regulaci pro kryptoměny.

  Některé země navíc mají regulační zásady, které jsou šetrné ke kryptoměnám. Naproti tomu některé další země kryptoměny a související aktivity zakázaly. Kromě toho má řada zemí nejasné předpisy pro kryptoaktiva.

  Například země jako Slovinsko, Malta, Singapur, Estonsko atd pozitivní přístup na kryptoměny a technologii blockchain. Na druhou stranu země jako Čína, Bangladéš, Egypt a Alžírsko mají oficiálně zakázané kryptoměny a související činnosti.

  Je vaše kryptoměna komodita nebo cenný papír?

  Bohužel neexistuje jasný rámec, který by nám pomohl rozlišit komoditu a bezpečnost. Zda vaše kryptoměna spadá do jedné z těchto kategorií, se vyvíjí na základě regulačních rozhodnutí.

  Pevně ​​věřím, že regulační agentury, jako je SEC, nakonec vytvoří standardní rámec pro identifikaci krypto aktiv v kategoriích zabezpečení nebo komodit. Do té doby vše, co můžete udělat, je sledovat kryptoregulace vaší země a jednat podle nich.

  Dále si přečtěte článek o nabídce bezpečnostních tokenů (STO).