etechblog

Nejlepší marketingové strategie sociálních médií pro úspěch a růst pro malé a střední podniky

Marketingové strategie na sociálních sítích, které podpoří obchodní růst!

Marketing na sociálních sítích pro podniky, zejména malé a střední podniky (SMB), které nemají efektivní online přítomnost, vyžaduje strategii, plánování a řádné provádění. Nejtěžší částí SMM pro malé a střední podniky může být nejzákladnější krok: marketingové strategie na sociálních sítích.

Marketing na sociálních sítích může malým a středním podnikům pomoci vytvořit si identitu, vnímání značky, najít nové zákazníky, poskytovat vynikající služby zákazníkům na sociálních sítích a získat důvěryhodnost prostřednictvím spolupráce. Marketing na sociálních sítích pro vaši malou nebo střední firmu se zefektivní, jakmile začnete dodržovat tyto strategie a trochu si pomoci z těchto nástrojů, z nichž níže uvádíme ukázku:

Titul

Popis

Prozkoumat

Později

Tvorba příspěvků na sociálních sítích, plánování, analýzy.

Prozkoumat

Hootsuite

Plánování sociálních médií, organizace příspěvků, trendy.


Prozkoumat

Buffer

Optimalizace organického dosahu, návrhy hashtagů, pracovní postupy pro spolupráci.


Prozkoumat

SocialPilot

Plánování příspěvků SMM, nástroje AI, vizualizace strategie obsahu.

Prozkoumat

TailWind

Interní tým SMM, plánování obsahu, umělá inteligence Ghostwriter, optimalizace reklam pro elektronický obchod.


Prozkoumat

Jaké strategie SMM by tedy měla vaše značka nebo firma dodržovat, aby zvýšila prodej a zapojení komunity?

Než se do toho pustíme, pojďme se dotknout další důležité otázky: Co může SMM udělat pro malé a střední podniky?

Jak již víte, marketing na sociálních sítích je použití různých kanálů sociálních médií ke zvýšení prodeje, konverzí, potenciálních zákazníků, lajků, sledování a zapojení komunity. Pokud jde o malé a střední podniky s malou nebo žádnou online přítomností, marketing na sociálních sítích dokáže zdarma:

 • udělejte je zjistitelnými a umístěte je na mapu🗺️
 • zvýšit prodeje, konverze a pochopit, jaké SKU jsou oblíbené
 • zvýšit povědomí o značce a pomoci najít cílové publikum pro efektivní segmentaci zákazníků

Nyní se podívejme na tyto strategie, ano?

Nastavte a sledujte cíle SMART

Každá dobrá marketingová strategie na sociálních sítích by měla začít stanovením marketingových cílů sociálních médií, které jsou SMART (specifické, měřitelné, dosažitelné, relevantní a časově specifické). Jakmile jsou cíle stanoveny, musíte sledovat realistické metriky, abyste viděli, jaká je návratnost investic (ROI).

SMART Marketingové cíle sociálních médií pro malé a střední podniky

Pro malé a střední podniky (malé a střední podniky) mohou cíle SMART pro marketing na sociálních sítích vypadat takto:

 • Zvýšení objevitelnosti a povědomí o značce
 • Zvýšení návštěvnosti webových stránek společnosti
 • Zvýšení zapojení komunity kolem značky a jejích produktů
 • Generování potenciálních zákazníků a zvyšování prodeje
 • Zlepšení zákaznických služeb, konverzí a reputace značky
 • Shromažďování informací o trhu prostřednictvím sociálního naslouchání (zmínky o značce, značky, hashtagy)
 • Najímání nových talentů na atraktivní pozice

Když nastavujete SMART cíle pro SMM, vymyslete různé strategie a cíle pro různé sítě. Možná jste na LinkedIn narušili povědomí o značce a nyní se zaměřujete na najímání nových talentů.

Tyto cíle a metriky se budou zcela lišit od marketingové strategie vašeho Facebooku na sociálních sítích, kde se snažíte využít prodej a zvýšit konverze prostřednictvím reklam Meta Business a Facebook Marketplace.

Jaké metriky sledovat pro SMART cíle sociálních médií?

Jako interní brand marketér jsem použil tyto metriky ke sledování SMART cílů implementovaných pro středně velký podnik, který je v roce 2022 uznáván jako jeden ze startupů indického jednorožce:

  Co je MetaAI? A může konkurovat jiným chatbotům?

Sociální média SMART GoalsMetrics to TrackDiscoverability a povědomí o značce Líbilo se, sledující, počet sdílení Zapojení komunity Počet sdílení, počet uložení,
zmínky o značce (tagy a popisky příběhů)
a další metriky pro měření dosahu zapojeníPotenci, prodej a konverze Registrace e-mailů, návštěvy webových stránek,
míra prokliku (CTR), míra konverze,
míra konverze na sociálních sítích, míra okamžitého opuštění, efektivní potenciální zákazníci, marketing kvalifikovaní potenciální zákazníci (MQL) Zákaznický servis a pověst značkyZvýšení spokojenosti zákazníků,
zkrácení čekací doby na řešení,
průmyslové trendy a sociální nálady

Další jistou strategií, která může pomoci malým a středním podnikům zdokonalit jejich hru SMM, je vybudovat efektivní prezentaci na sociálních sítích. Tím však nemyslím masivní počet sledujících nebo tisíce lajků. Nejsou dobré, pokud nejsou podpořeny silnou mírou zapojení.

Budování efektivní prezentace na sociálních sítích je o dodržení základů. Zvažte tedy kladné reakce na komentáře na vašich stránkách sociálních médií, včasné odpovědi na DM a vytváření poutavého obsahu.

Většina uživatelů sociálních sítí miluje😍 videoobsah, který je krátký, zábavný a zábavný. Proto je dobré mít přítomnost na sociálních sítích, která naplní tyto kbelíky. Kromě toho lze efektivní přítomnost na sociálních sítích dosáhnout také spoluprací s důvěryhodnými tvůrci a influencery.

Jako tvůrce Born on Instagram (BOI) a LinkedIn Top Writing Voice (2023) sám mohu ručit za to, jak hodnotná spolupráce tvůrců může pomoci značkám a firmám vytvořit smysluplnou přítomnost na sociálních sítích.

Vaši uživatelé vám díky těmto spolupracím začnou více důvěřovat a vy oslovíte ještě novější publikum.

Zvažte důsledné zveřejňování a změňte účel obsahu na různých platformách, abyste se ujistili, že nikdy neztratíte přehled.

Vyberte si správnou platformu

Zatímco vaše přítomnost na sociálních sítích by měla být nakonec vysoká a efektivní na všech populárních platformách, měli byste svou cestu sociálními médii začít s platformami, kde jsou vaše publikum.

Pokud se pohybujete v kruzích ohledně výběru správné platformy, položte si tyto otázky:

 • Kde jsou vaši diváci? Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, LinkedIn nebo YouTube?
 • Kde jsou vaši konkurenti? Na jaké hashtagy cílí?
 • Jaké jsou platformy sociálních médií ideální pro malé a střední podniky?
 • Existuje sociální síť, kde jsou přítomni vaši diváci, ale ne vaši konkurenti?

Pokud je odpověď na poslední otázku ano, měli byste začít s touto sociální sítí. Našli jste mezeru na trhu a váš růst bude exponenciální, pokud bude váš marketing na sociálních sítích konzistentní a smysluplný.

Které platformy sociálních médií by si malé a střední podniky měly vybrat, aby zacílily na správný okruh publika?

 • Facebook je i nadále top platformou sociálních médií s 2,9 miliardami aktivních uživatelů. Zkuste to tedy a rozšiřte svůj Facebook Marketplace a Meta reklamy nakonec.
 • Instagram je skvělý pro hledání výklenku. Ve skutečnosti je Instagram s 2 miliardami aktivních uživatelů a 1,62 miliardami zásahu reklamy místem, kde 70 % uživatelů najde svůj další nákup. Chcete-li tedy zvýšit prodej, vybudovat zviditelnění, měli byste zvážit organický marketing Instagramu a placené kanály.
 • TikTok je místo, kde uživatelé tráví nejvyšší denní dobu 1,5 hodiny. TikTok je pro malé a střední podniky výjimečný, protože TikTok je tím správným místem, kde uživatelé objevují nové produkty nebo nalézají související obsah a nakupují z pocitu komunity. Pokud je váš produkt oblíbený na TikTok, přetečete prodejem.
 • LinkedIn je tím správným místem pro firmy, má nízké náklady na reklamu ve srovnání s jinými oblíbenými síťovými stránkami. Má však cílit na 950 milionů uživatelů. Je to také skvělé místo pro budování vaší reputace, poskytování služeb zákazníkům nebo najímání nových talentů.
 • Twitter (nyní X) je také skvělým začátkem pro malé a střední podniky, protože má minimální požadavky na nastavení a je jednou z platforem pro zákaznický servis.
 • Nezapomeňte začlenit eCommerce

  Jako uživatelé sociálních sítí je pravděpodobnější, že nakoupíme přímo v aplikaci, než abychom byli přesměrováni na web a dokončili nákup tam. Proto je pro malé a střední podniky zásadní začlenit eCommerce do svých sítí sociálních médií.

    Jak cestovat časem v „Animal Crossing: New Horizons“

  Většina sítí sociálních médií, jako je Facebook, Instagram nebo Pinterest, má vestavěné funkce elektronického obchodu, které vám umožňují sdílet příspěvky a příběhy se zapnutými značkami pro nakupování produktů. Tyto značky umožňují uživatelům dokončit nákupy na místě a pomáhají snížit míru okamžitého opuštění nebo míru poklesu.

  K vytvoření důvěryhodnosti značky a přítomnosti na sociálních sítích můžete použít reference, recenze a zpětnou vazbu od klientů. Sdílejte je v příbězích, ukládejte je jako zvýraznění, vytvářejte reklamy, které jsou založeny na posudcích a povzbuzují uživatele k nákupu na vašich stránkách.

  Naplánujte si obsah pomocí kalendáře obsahu

  Happy SEO plánování kampaně pro sociální média izolované ploché vektorové ilustrace. Kreslené drobné postavičky stojící poblíž kalendáře s plánem pro obsah webových stránek. koncepce rozvoje a komunikace

  Malé a střední podniky mají vždy co dělat na všech frontách. Vaše marketingová strategie na sociálních sítích tedy nebude úspěšná, pokud nemáte plán obsahu pro marketing na sociálních sítích.

  Zvykněte si udržovat kalendář obsahu SMM každý měsíc. K jeho vytvoření můžete použít šablonu plánu obsahu nebo nástroj (o tom později).

  Co zahrnout do plánu obsahu SMM?

  Váš obsahový plán bude neúplný bez data, platformy, obsahu (formátu a kreativ) a výzvy k akci. Váš obsahový plán na den by měl ve své nejzákladnější podobě vypadat takto:

  PlatformDateContent FormatContent Creative LinkContent Creative TextCTAOdkazy, tagy, hashtagy, které mají být zahrnutyKampaň je součástí Instagramu05/11/2023ReelNakupujte nyní#fashiontips #2023ootdVýprodej na konci roku

  Základní formát, který jsem vytvořil výše, můžete rozšířit o metriky, které budete sledovat. Zvažte přidání sloupců pro počet lajků, počet sdílení, počet uložení, CTR, míru okamžitého opuštění, generované MQL, přímé prodeje, návštěvy webu a podobně. Vyberte si ty, které jsou pro vás relevantní.

  Plánování příspěvků

  (nejlépe z jednoho řídicího panelu)

  Jakmile máte vytvořený obsahový kalendář, je důležité naplánovat si všechny příspěvky týdny dopředu. Pomůže vám to ušetřit čas a zajistí, že už nikdy nepromeškáte svou marketingovou sérii na sociálních sítích.

  Existují dva způsoby, jak mohou malé a střední podniky, jako jste vy, procházet plánování příspěvků:

  • Plánování příspěvků jednotlivě na každé platformě sociálních médií
  • Plánování příspěvků prostřednictvím jediného řídicího panelu, který usnadňuje nástroj

  Nástroje jako Hootsuite, Later nebo jiné oblíbené alternativy (proberu níže) mohou zefektivnit vaše procesy tvorby obsahu a poskytnout vám dostatek času na doladění marketingové strategie SMM.

  Jak mohou nástroje pomoci marketingu na sociálních sítích pro malé a střední podniky

  Další výhodou používání nástrojů je, že vám mohou pomoci sledovat kritické metriky automaticky a na jediném řídicím panelu. To vám pomůže podívat se na to, jak jsou vaše prodeje, jak jsou vaše konverze, a jak je vaše komunita zapojena do všech platforem, a to na jediné obrazovce.

  Měli byste se také podívat na tyto analýzy, abyste pochopili, jaké příspěvky kde fungují. Dobré nástroje vám poskytnou doporučení obsahu, ukáží vám nejlepší příspěvky a hlavní obsahové skupiny, které fungují dobře. Velmi usnadňují práci se sociálními médii, zvláště když toho máte v SMB na talíři tolik. Klíčem k úspěchu je delegovat nebo automatizovat to, co můžete.

  Čas od času můžete také využít automatizované nástroje nebo nástroje pro tvorbu obsahu AI k urychlení všedních úkolů. Chatbot může pomoci odpovědět na často kladené otázky předtím, než bude vyžadován zásah agenta pro zlepšení služeb zákazníkům. Nástroje pro tvorbu obsahu AI můžete také použít k vytvoření sériové grafiky, krátkých videí a kopií reklam.

  Zatímco mluvíme o tom, jak mohou marketingové nástroje na sociálních sítích pomoci zefektivnit strategie SMM, shrnul jsem ty nejlepší marketingové nástroje sociálních médií, které můžete zvážit:

  Později

  Pomocí Později můžete vytvářet, upravovat a plánovat všechny příspěvky na sociálních sítích. Nejen to, můžete použít jeho nástroje pro tvorbu obsahu, abyste svou hru A převedli do svých strategií SMM. Všechny analýzy můžete sledovat na jednom místě. Budete moci zůstat konzistentní a zároveň zvýšit počet zhlédnutí, konverze a míru zapojení.

  Hootsuite

  Hootsuite je další neuvěřitelný nástroj pro plánování sociálních médií, který vám může pomoci využít nejlepší příspěvky a generovat další, jako jsou vaše nejvýkonnější. Ve skutečnosti můžete organizovat existující příspěvky, plánovat pokročilé příspěvky a sledovat trendy, abyste měli vždy přehled o tom, co je trendy.

  Buffer

  Buffer je jeden marketingový nástroj sociálních médií, který vám může pomoci zvýšit organický dosah tím, že vám řekne, kdy a co máte publikovat. Najdete zde navrhované hashtagy, které na konkrétních platformách fungují nejlépe. Navíc získáte přístup k automatickým přehledům pro sledování a měření výkonu. Navíc můžete ve svém týmu nastavit schvalování a kreativní oprávnění, aniž byste narušili pracovní postupy pro nejlepší spolupráci.

  SocialPilot

  SocialPilot, ideální pro malé a střední podniky, má plány pro každý podnik a značku. Naplánujte a publikujte až 500 příspěvků SMM na všech platformách najednou, snadno přizpůsobte nejvýkonnější příspěvky a generujte příspěvky pomocí automatických nástrojů AI. Budete mít také možnost vizualizovat obsahovou strategii pomocí kalendáře sociálních médií a možnost uložit svůj nejvýkonnější nebo stále zelený obsah.

  TailWind

  Zadní vítr se chová jako interní marketingový tým sociálních médií, který vám může pomoci plánovat příspěvky, vytvářet obsahové kalendáře, získávat kopie na vyžádání pomocí Ghostwriter AI a přístup k návrhům hotovým pro vás. Ve skutečnosti můžete také optimalizovat reklamy ze služby Tailwind, abyste zvýšili návštěvnost svého elektronického obchodu.

  Vliv marketingu na sociálních sítích na 2 skutečné podniky

  Marketing na sociálních sítích může pomoci podnikům všech velikostí a organickým způsobem mohou placené kanály jen doufat, že toho dosáhnou. Proto jsem shromáždil dva podniky s vynikajícími strategiemi SMM, které nyní vítězí na internetu:

  Durex

  Nejprodávanější značka kondomů, založená v roce 1980, známá pro svůj vtipný, svérázný a vysoce zábavný obsah na sociálních sítích. Durex SMM se stal senzačním a nyní se o něm ve městě mluví.

  V některých částech světa vede sexuální edice, aby povzbudil rozhovory o sexu. Celkově vzato, zaměření Durexu jako značky je spojovatelné.

  Airbnb

  Když Airbnb kvůli pandemii ztratilo 80 % svého podnikání, rozhodlo se Airbnb zcela zavrhnout výkonnostní marketing a zaměřit se pouze na marketing značky a SMM. Od té doby má Airbnb ziskové IPO a nyní je pojmem.

  To je to, co SMM může udělat pro vaše podnikání – můžete přejít od produktu/služby k běžnému názvu. SMM Airbnb se zaměřilo na své jádro: domovy, hostitele a hosty. Nesmírně se to povedlo! Koneckonců, od plánovačů cest s umělou inteligencí až po podrobnosti o rezervaci hotelů, není téměř nic, co byste nenašli online.

  Strategie SMM SMB používají v reálném životě

  Poskytnutí skutečného obrazu nemusí být úplné, pokud nezohledním několik poznatků od skutečných malých a středních podniků o tom, jak plánují své strategie SMM nebo jak na to:

  • Používejte skutečné a ohromující snímky, protože jsou v daný den lepší než běžné snímky
  • Sledujte události v reálném čase a poskytněte jedinečný zážitek z momentálního marketingu
  • Spojte se se svým cílovým publikem pomocí skutečných uživatelů jako vedoucích pořadů
  • Najděte tón značky, který je zábavný a poutavý
  • Ujistěte se, že dostatečně skáčete na trendy, aniž byste vypadali zoufale
  • Používejte takové kopie reklam, které jsou krátké a srovnatelné
  • Nikdy nezapomeňte přidat jednoduché výzvy k akci, které uživatelům navedou, co mají dělat dál
  • Využijte výhod více kanálů SMM a pro každý mějte jinou strategii

  AI je skutečným pomocníkem, pokud jde o digitální marketing. A tak si vyzkoušejte nástroje AI a přečtěte si vše, co můžete o marketingu na sociálních sítích!

  Poslouchejte🎧: Marketingové podcasty, které změní vaši strategii.

  Úspěšný marketing SMM je především o důslednosti

  Pro malé a střední podniky může být nejodstrašujícím úkolem pravidelnost a soulad s vaší marketingovou strategií na sociálních sítích.

  Je možné, že nezískáte tolik lajků, sledování, sdílení nebo prodeje, jaké si přejete. Hlavní je však vydržet a pokračovat v tom. Neustále dolaďujte svůj obsah a kreativy podle trendů a čas od času své nejvýkonnější příspěvky.

  Jako někdo, kdo pracoval jako interní brand marketér, mohu potvrdit, že důslednost je klíčem k úspěchu marketingu na sociálních sítích. Dostat se na svých prvních 10 000 je asi nejtěžší. Jakmile tam budete, bude to snazší a rychlejší.

  Dále jsou nejlepší časy pro zveřejňování příspěvků na Tiktok, Instagram, Twitter, Facebook a LinkedIn.

  x