Kopilot umělé inteligence společnosti Microsoft do aplikací Microsoft 365 a výchozích aplikací Win 11

Ahoj! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Nový kopilot společnosti Microsoft navždy změní dokumenty Office

Nebaví vás trávit hodiny opakovanými úkoly na produktech Microsoft? Nyní přichází Microsoft 365 s novým Copilotem, který zapisuje a upravuje, analyzuje, vytváří prezentace a spravuje vaši doručenou poštu a zprávy.

Copilot je nový digitální asistent AI vytvořený pomocí Microsoft Graphs a ChatGPT verze 4. Pomocí Microsoft 365 Copilot můžete komunikovat s Wordem, Excelem, PowerPointem, Outlookem a Teams, což může zefektivnit a urychlit váš proces.

Výběrem ikony Copilot z nabídky pásu karet aplikace ji můžete aktivovat. Zobrazí se postranní panel, kde můžete zadat požadovanou akci. Nejnovější generace Microsoft Office 365 kombinuje vaše data v aplikacích Microsoft 365 s výkonem podstatných jazykových modelů pro zvýšení vaší kreativity, produktivity a týmové práce v práci.

Zdá se, že Microsoft Copilot radikálně mění způsob, jakým používáme produkty společnosti Microsoft, přepisováním odstavců slov s deseti nápady na nový obsah, který můžete procházet a libovolně upravovat. Místo toho můžete nechat Copilot vytvořit kompletní dokumenty za vás.

  Kam Mac ukládají snímky obrazovky?

Dynamics 365 Copilot pomáhá podnikům vybavit jejich zaměstnance řešeními AI navrženými pro role prodeje, služeb, marketingu, provozu a dodavatelského řetězce. Díky těmto dovednostem umělé inteligence může každý trávit více času těmi nejpřínosnějšími aspekty svých povolání a méně času nudnými.

Díky využití nejnovějšího vývoje v oblasti generativní umělé inteligence umožňuje Dynamics 365 Copilot CRM a ERP pracovat pro podnikové uživatele, urychluje inovace a zlepšuje obchodní výsledky automatizací časově náročných procesů, jako je ruční zadávání dat, vytváření obsahu a psaní poznámek.

Microsoft integruje ChatGPT do Office více způsoby a nabízí víc než jen rozhraní chatbota. Pomocí něj mohou uživatelé řídit programy Office, jako jsou Excel a PowerPoint, aniž by se museli ponořit do jejich schopností.

Tím, že Copilot vytvoří kontingenční tabulku, můžete ji použít k lepšímu pochopení řádků a sloupců dat v Excelu. Vytvořte graf nebo obojí. Namísto prohledávání funkcí PowerPointu se zeptejte Copilota v PowerPointu, zda chcete, aby byly všechny názvy v prezentaci modré. Nebudete muset používat malou klávesnici na obrazovce; ze svého telefonu můžete vytvářet úplné dokumenty aplikace Word.

  Použijte iTunes Home Sharing ke streamování hudby z plochy do vašeho iPhone

Dokonce i Outlook usnadňuje vytváření e-mailů tím, že poskytuje krátké nebo dlouhé koncepty zpráv s možnostmi změny tónu. Outlook dokáže generovat koncepty, rychle shrnout všechny vaše e-maily a obecně zjednodušit upřednostňování vaší doručené pošty.

Windows 11 usnadní změnu výchozích aplikací

Společnost Microsoft upravila způsob nastavení výchozích programů ve Windows 11. Podobně jako ve Windows 10 se při prvním spuštění nového prohlížeče a kliknutí na webový odkaz zobrazí výzva. Ale je to jediná šance, jak rychle přepnout prohlížeče. Pokud není vybrána možnost „vždy používat tuto aplikaci“, bude vždy použito výchozí nastavení.

Je opravdu jednoduché spustit požadovaný prohlížeč z této výzvy a již nikdy neuvidíte tento výchozí výběr, když kliknete na webové odkazy, pokud se vám nepodaří přepnout možnost „vždy používat tuto aplikaci“. Ve srovnání s Windows 10 je přepínání výchozích nastavení velmi komplikované, pokud potřebujete určit výchozí prohlížeč při prvním spuštění.

Abych to překonal. Microsoft oficiálně prohlásil, že „znovu potvrdí naši dlouhodobou strategii, která uživatelům umožní ovládat jejich Windows PC a povzbudí vývojáře, aby využili naši otevřenou platformu“ k boji proti ní.

  Usnadněte používání svého iPhone pomocí těchto skrytých funkcí usnadnění

Zákazníci nyní mohou vstoupit do nabídky a změnit své výchozí aplikace pomocí nového „uRI přímého odkazu v nastavení“ a vývojáři mohou využít nový „společně podporovaný přístup“, který spotřebitelům umožní vybrat si tuto aplikaci jako výchozí. V důsledku toho byste měli být schopni ušetřit nějaký čas.

Podle Microsoftu budou mít uživatelé také větší výběr, jaké aplikace budou připnuty na jejich plochu, nabídku Start a hlavní panel. Microsoft uvedl, že chce zajistit respektování uživatelských preferencí a přijímá opatření k zastavení neoprávněných změn. Jakmile se vývojáři přizpůsobí novému způsobu, jak dělat věci, firma tvrdí, že v tom bude pokračovat později v tomto roce.

Microsoft nastaví laťku vysoko tím, že přijme tyto schopnosti, jakmile budou nabízeny v Edge. Obě funkce budou vydány v nadcházejících měsících, počínaje kanálem Windows Insider Dev Channel. Není známo, kdy dojde k veřejnému vydání, ale pravděpodobně to bude později.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.

x