Můžete hrát hry PS4 na PS5? Zde je to, co byste měli vědět

Klíčové věci

  • PS5 je zpětně kompatibilní s většinou her PS4 a některé nabízejí bezplatné upgrady pro vylepšení PS5. Existují však určité výjimky.
  • Hry pro PS4 lze hrát na PS5 pomocí disků nebo opětovným stažením digitálních verzí z vaší knihovny.
  • Hry pro systém PS4 můžete upgradovat na verze pro systém PS5 pro lepší grafiku a výkon, což vylepší váš herní zážitek.

Upgrade na PlayStation 5 neznamená, že musíte vyhodit všechny své staré hry pro PlayStation 4. Vytáhněte tedy tyto hry ze zadní části skříně, protože v nich je stále hodně života (i když už PS4 nevlastníte), protože na PS5 můžete hrát hry PS4 několika způsoby.

Ať už máte svou starou sbírku her nebo přemýšlíte, jak si je znovu stáhnout a hrát na novém PS5, jste na správném místě.

Mohu hrát hry PS4 na svém PS5?

Pokud vás zajímá, zda je PS5 zpětně kompatibilní, krátká odpověď je ano. Většinu svých starých her pro PS4 si většinou můžete zahrát na PS5. Některé dokonce nabízejí bezplatné nebo zlevněné upgrady na verzi PS5, aby byly vaše hry pro PS4 lepší, než byly kdykoli předtím.

Existují však některé hry pro PS4, které na PS5 nebudou fungovat. Výběr nehratelných her však bledne ve srovnání se seznamem her, které jsou cross-gen, takže pravděpodobnost, že hra pro PS4 nebude na vašem PS5 fungovat, je mizivá.

  Vypálení OLED obrazovky: Jak byste se měli bát?

Jedním z příkladů, proč tomu tak může být, je, že jste si zakoupili hru PS3 a poté ji upgradovali na verzi PS4. Tyto hry pro PS4 nebudou na PS5 fungovat, protože k jejich hraní stále potřebujete disk PS3. Zatímco disky PS4 fungují na PS5, disky PS3 ne.

Jak mohu hrát hry PS4 na svém PS5?

Existuje několik způsobů, jak hrát hry pro PS4 na vašem PS5. První je vložením a instalací herních disků PS4 do vašeho PS5 a druhým je opětovné stažení vašich dříve zakoupených digitálních titulů PS4.

1. Hrajte hry PS4 na systému PS5 pomocí diskové jednotky

charnsitr/Shutterstock

Použití diskové jednotky je nejjednodušší a nejsnadnější způsob, jak hrát hry PS4 na vašem PS5, ale má to háček. Tato metoda bude fungovat pouze v případě, že váš PS5 má diskovou jednotku.

PS5 Digital Edition nemá diskovou jednotku, takže při rozhodování, kterou verzi PS5 koupit, vezměte v úvahu svou knihovnu PS4. Pokud se rozhodnete pro levnější, digitální PS5 a máte velkou sbírku fyzických her PS4, nebudete je moci hrát na své nové konzoli.

Chcete-li hrát fyzické hry pro systém PS4 na systému PS5, vyberte si svou hru a vložte ji do systému PS5. Jakmile vaše PS5 přečte disk, začne za vás kopírovat data do vaší konzole.

Pokud pod názvem hry uvidíte vyskakující červenou ikonu, možná nemáte na konzoli pro hru dostatek místa.

Vyberte Zobrazit podrobnosti, chcete-li zobrazit seznam všech her na vaší konzoli a vybrat ty, které jste připraveni odstranit. Stisknutím tlačítka Delete napravo tyto hry odeberete a uvolníte místo pro svůj titul PS4.

  Recenze KidsGuard Pro – Nejlepší aplikace pro rodičovskou kontrolu pro chytré telefony

Jakmile budete mít dostatek místa, obnoví se kopírování dat do vašeho PS5.

2. Stáhněte si hry PS4 do svého PS5

Pokud upřednostňujete úsporu místa na poličce a volíte digitální verze her, pravděpodobně máte velkou knihovnu digitálních titulů pro PS4 z doby před upgradem na PS5. Tyto hry lze stáhnout a hrát na vaší nové konzoli.

Prvním krokem je ujistit se, že jste přihlášeni ke stejnému účtu PS, který jste použili k nákupu digitálních titulů PS4. Všechny digitální hry, které si zakoupíte, jsou propojeny s účtem PS, na kterém jste je získali.

Pokud nejste přihlášeni, neexistuje způsob, jak prokázat, že tyto hry skutečně patří vám. Chcete-li se přihlásit ke svému PS účtu na PS5, vytvořte nového uživatele a během nastavování se přihlaste ke svému PS účtu.

Přejděte do své knihovny her tím, že se na domovské obrazovce posuňte úplně vpravo a přejděte do své sbírky. Zde najdete všechny digitální tituly, které jste si zakoupili prostřednictvím svého účtu PS.

Přejděte na ikonu Sort By vlevo, vyberte Platforma a vyberte PS4. To vám umožní izolovat všechny hry PS4 ve vaší sbírce. Procházejte tituly, dokud nenajdete požadovanou hru pro PS4 a vyberte ji, abyste si ji znovu stáhli do své nové konzole.

Pokud byste raději uložili vnitřní úložiště konzoly pro hry PS5, můžete hry PS4 na PS5 ukládat a hrát také z externího pevného disku.

Jaký je rozdíl mezi hrami pro PS4 a hrami pro PS4 s upgrady PS5?

Některé hry pro PS4 jsou dodávány s bezplatnými nebo zlevněnými upgrady PS5. To vám umožní hrát PS5 verzi hry, i když technicky vlastníte pouze PS4 verzi. Existuje několik způsobů, jak zkontrolovat, zda je pro vaši hru k dispozici upgrade PS5.

  Jak hostovat soubory HTML/CSS/JS a další kódové soubory na Disku Google – 2023

První je instalace hry PS4 a zaškrtnutí políčka na pravé straně obrazovky s nápisem Upgrade PS5. Pokud je pro hru k dispozici upgrade PS5, může se zobrazit zde. Pokud ano, zaškrtněte políčko pro nákup upgradu a zahrajte si verzi PS5.

Pokud vpravo není žádný box nabízející upgrade PS5, neznamená to, že není k dispozici pro vaši hru PS4. Někdy se tam místo toho zobrazí DLC hry nebo jiné nabídky. Chcete-li zkontrolovat, zda je k dispozici upgrade PS5, vyberte tři tečky pod názvem hry.

Pokud je k dispozici upgrade, zobrazí se možnost označená jako Vybrat verzi. Stisknutím tohoto tlačítka zobrazíte všechny verze hry a výběrem verze PS5 zahájíte stahování.

Tyto upgrady mohou stát peníze, takže jejich využití je zcela volitelné. Pokud chcete, můžete si jednoduše zahrát verzi PS4.

Stojí upgrady PS5 za to?

Pokud vás láká upgrade PS5, ale nejste si jisti, zda se vám to vyplatí, pojďme se podívat na výhody. Upgrade vaší hry pro PS4 na verzi PS5 nejenže výrazně posílí grafiku, ale také zlepší celkový výkon, což vám umožní zažít hru s vyšší snímkovou frekvencí.

Přestože jsou grafika a světelné efekty v PS5 verzi Marvel’s Spider-Man Remastered dramaticky vylepšeny, PS4 verze už vypadá skvěle.

Možná byste byli ochotni nechat upgrade, pokud by byl čistě grafický. Ale v tomto příkladu je hra plynulejší i na verzi pro PS5, což doplňuje mechaniku houpající se web a dělá z létání po obzorech mnohem uspokojivější zážitek.

To, že jste upřednostnili svou starou konzoli PS4 před novou, neznamená, že musíte udělat totéž se svou herní knihovnou. Na PS5 si stále můžete užívat své oblíbené hry, ať už digitální nebo diskové verze. A díky upgradu budou fungovat ještě lépe než kdy předtím na vašem PS4.