etechblog

Nefunguje mikrofon MacBooku? 5 oprav k vyzkoušení

Může být extrémně frustrující, když váš MacBook odmítne zachytit váš hlas, když jste uprostřed důležité schůzky nebo nahráváte podcast. Ať už se jedná o softwarovou chybu nebo jednoduché nastavení, které vyžaduje úpravu, máme pro vás řešení.

1. Otestujte svůj mikrofon pomocí nastavení zvukového vstupu

Vždy je dobré otestovat mikrofon vašeho MacBooku, abyste zjistili, zda funguje správně, a vyloučit případné problémy s hardwarem. Zde je to, co musíte udělat:

 • Klikněte na nabídku Apple na liště nabídek a z rozevírací nabídky vyberte Nastavení systému.
 • Na postranním panelu vyberte Zvuk a napravo vyhledejte sekci Výstup a vstup.
 • Vyberte kartu Vstup. Uvidíte různá zařízení, která lze použít jako zdroj zvuku, včetně spárovaných sluchátek.
 • Chcete-li otestovat, zda mikrofon vašeho MacBooku funguje správně, vyberte ze seznamu MacBook Speakers.
 • Začněte tím, že se ujistěte, že hlasitost vašeho vstupu je na maximální úrovni. Pokud ne, přetáhněte posuvník Hlasitost vstupu doprava.
 • Nyní něco řekněte normálním tempem a pečlivě zkontrolujte, zda se sloupce vstupní úrovně zaplňují.
 •   Vysvětlení typů konektorů grafické karty

  Pokud se pruhy vstupní úrovně zaplní více, když mluvíte hlasitěji, znamená to, že interní mikrofon vašeho MacBooku je správně nakonfigurován a detekuje zvuk.

  2. Zkontrolujte Oprávnění mikrofonu

  Aplikace a webové stránky vás při první návštěvě vyzve k udělení přístupu k mikrofonu vašeho zařízení. Pokud mikrofon vašeho MacBooku detekuje zvuk, jak má, a vy jste si všimli, že se projevuje v jedné konkrétní aplikaci, možná jste mu nevědomky odepřeli povolení. Pokud je to tento případ, je to snadná oprava. Následuj tyto kroky:

 • Přejděte do nabídky Apple > Nastavení systému > Soukromí a zabezpečení.
 • V části Soukromí vyberte Mikrofon.
 • Chcete-li povolit aplikaci používat mikrofon vašeho MacBooku, ujistěte se, že je zapnutý přepínač vedle aplikace.
 •   Jak vytvořit svůj ovladač emulovat ovladač Xbox

  3. Zkontrolujte nastavení mikrofonu specifické pro aplikaci

  Pokud jste aplikaci již udělili oprávnění používat mikrofon vašeho zařízení, vyplatí se přejít do interního nastavení aplikace. I když se přesné kroky liší v závislosti na aplikaci, kterou používáte, vyhledejte v aplikaci nabídku Předvolby, Nastavení nebo Možnosti.

  Obecně to můžete najít v liště nabídky aplikace nebo trochu procházet aplikací. Nyní vyhledejte všechna nastavení související s mikrofonem a ujistěte se, že jsou správně nakonfigurována.

  4. Aktualizujte svůj Mac

  Problémy související s mikrofonem mohou být častěji než pouhé softwarové chyby. Pokud mikrofon vašeho MacBooku přestal fungovat hned poté, co jste jej aktualizovali, vyplatí se počkat a aktualizovat na novější verzi macOS, jakmile bude k dispozici.

  Chcete-li tak učinit, přejděte na Nastavení systému > Obecné > Aktualizace softwaru. Váš MacBook nyní zkontroluje, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace. Pokud je k dispozici nová aktualizace, nainstalujte ji kliknutím na Upgrade Now.

    Jak vytvářet a tisknout štítky v aplikaci Microsoft Word

  5. Resetujte NVRAM/PRAM vašeho MacBooku

  NVRAM a PRAM ve vašem MacBooku ukládají informace, jako je časové pásmo, nastavení ovládání a další konfigurační nastavení. Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené opravy a váš mikrofon stále správně nesnímá zvuky, vyplatí se resetovat NVRAM nebo PRAM vašeho Macu.

  Pokud vlastníte křemíkový MacBook Apple, můžete resetovat jeho NVRAM jednoduchým restartováním počítače (nabídka Apple > Restartovat). Pokud však máte MacBook s procesorem Intel, postupujte takto:

 • Vypněte MacBook a stiskněte tlačítko napájení.
 • Stiskněte současně tlačítka CMD, Option, P a R po dobu asi 20 sekund.
 • Uvolněte klávesy.
 • Opravte nefunkční mikrofon na vašem MacBooku

  Doufejme, že mikrofon vašeho MacBooku bude fungovat správně, jakmile provedete všechny výše uvedené kroky pro řešení problémů. Pokud však problém přetrvává i přes vaše nejlepší úsilí, je to jasné znamení, že ve hře může být hlubší problém.

  V takových případech důrazně doporučujeme vyhledat odbornou pomoc k diagnostice a vyřešení jakýchkoli potenciálních problémů souvisejících s hardwarem s interním mikrofonem vašeho MacBooku.

  x