Nejlepší chladiče AIO, které udrží váš počítač v pohodě v roce 2024

All-in-one (AIO) chladiče vám umožní přidat nové funkce do vašich domácích nebo pracovních počítačů a přitom zabránit jejich přehřátí nebo poškození ventilátoru. AIO jsou vysoce účinné v odvodu tepla, produkují malý až žádný hluk a snadno se instalují. Některé vám dokonce umožňují ovládat nastavení rychlosti ventilátoru a osvětlení RGB, takže se pojďme podívat na nejlepší chladiče AIO, aby byl váš počítač pěkný a chladný.

MSI

Chladič MSI MEG CoreLiquid S360 je dobrou a spolehlivou volbou pro domácí a pracovní prostředí a je nabitý nejnovějšími funkcemi. Chladič integruje kýžené ventilátory Silent Gale P12 navržené s ohledem na úplné ticho, aby vám poskytly chladný a pohodlný pracovní prostor. Dodává se také s čerpadlem zabudovaným v chladiči, které udržuje vše v seskupení a snižuje hluk a vibrace.

Je docela efektivní ve svém chladicím výkonu, což je funkce umožněná jeho výkonnými 2 000 ot./min. 60mm ventilátor umístěný ve vodním bloku odvádí teplo pro SSD (solid-state drive) M.2 a okolní komponenty. MSI Center chladiče upravuje klíčové funkce, jako je rychlost ventilátoru a adresovatelné osvětlení RGB (ARGB) na displeji IPS (In-plane Switching), aby bylo zajištěno úplné ovládání ve vašich rukou.

2,4palcový IPS displej umožňuje sledovat širokou škálu informací o hardwaru a přizpůsobitelnou grafiku. Tento chladič se snadno instaluje, což vám umožní snadno nastavit váš systém.

Chladič MSI MEG CoreLiquid S360

Celkově nejlepší

228 $ 280 $ Ušetřete 52 $

MSI MEG CoreLiquid S360 Cooler jde nad rámec, pokud jde o výkon a pokrytí. Nejen, že si poradí s nejnovějšími sockety AM5 a LG1700, ale také ochlazuje okolní komponenty, jako je vaše VRM a M.2 SSD.

Klady

 • Úžasný chladicí výkon
 • Přizpůsobitelná obrazovka IPS
 • Snadná instalace

Nevýhody

 • Ventilátor je v herním režimu docela hlasitý

Arktický

ARCTIC Liquid Freezer III 360 je výrazně nad svou váhovou třídou, což není překvapivé vzhledem k tomu, že předchozí generace, řada LF II, udělala totéž. Poměr mezi výkonem a hlukem je bezpochyby jeho nejpůsobivějším aspektem. I když je to dotaženo na hranici možností, je to sotva nad šepot.

  Jak najít index položky v seznamech Pythonu

Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je chladič je na silnější straně. Při tloušťce 38 mm budete muset zajistit, aby vaše skříň měla dostatek místa, aby se do ní vešlo ARCTIC Liquid Freezer III 360. Stojí to však za to, protože tato extra plocha poskytuje účinnější chlazení. Instalace je také velmi snadná, všechny potřebné dráty jsou ukryty v plášti hadice.

Arctic Liquid Freezer III 360

Nejlepší střední třída

S integrovaným vedením kabelů, snadnou instalací a tichým provozem při velkém zatížení, Arctic Liquid Freezer III 360 nedělá žádné problémy. Jeho efektivní chlazení nemá žádné výhrady oproti chlazení Ryzen 9 3950X nebo i7-14700K.

Klady

 • Vynikající poměr výkonu a hluku
 • Jednoduchá instalace
 • Kompatibilní s LGA1851, LGA1700, AM5 a AM4
 • Má také možnost A-RGB

Nevýhody

 • Pro některá nastavení může být příliš velký

EKWB

EK Nucleus CR240 je vítaným vylepšením základního AIO od EKWB v každém smyslu slova, až po odznak se značkou EK. Dokonce přenesl i svůj univerzálně kompatibilní vodní blok, který funguje s nejnovějšími paticemi AMD5 a LGA 1700.

Instalace EK Nucleus CR240 je neuvěřitelně jednoduchá. Manuál je dobře napsaný, design AIO je uživatelsky přívětivý a všechny komponenty jsou označeny, takže nebudete mít velké potíže, ani když jste ve stavbě PC nováčci. Po instalaci se EK Nucleus CR240 dostane přímo do provozu. Použitím celorámového designu, který pomáhá ucpat unikající vzduch, mají dva 120mm ventilátory konzistentní proudění vzduchu a působivé chlazení pro 240mm chladič.

EK Nucleus CR240 AIO

Nejlepší rozpočet

EK Nucleus CR240 je stejně jednoduchý jako u AIO, takže pokud nehledáte něco luxusního, nehledejte dál. CR240, který se otáčí rychlostí 2300 ot./min (max.), je skvělý způsob, jak udržet váš počítač v pohodě a chladný.

  Jak nahrát aplikace a hry na vašem Oculus Quest

Klady

 • Jednoduchá instalace
 • Životaschopný rozpočet AIO
 • K dispozici v 240 mm, 280 mm a 360 mm (a RGB)
 • Lze otáčet horní částí čerpadla

Nevýhody

 • Dost hlučné, aby si toho všimli, ale stále relativně tiché

Korzár

Kompaktní, esteticky příjemný a účinný – Corsair H60x RGB Elite 120mm AIO snadno zasáhne všechny tři. Pokud hledáte AIO, které udrží vaši malou konstrukci hezkou a chladnou, je těžké najít něco lepšího za stejnou cenu.

Corsair H60x RGB Elite AIO využívá 27 mm silný radiátor, který poskytuje spoustu rozptylu tepla, aniž by překračoval limity vaší skříně. Samotný ventilátor je 25 mm s maximálními otáčkami 1 500 a maximálním průtokem vzduchu 47,73 CFM, což vše vytváří solidní chladicí systém, který stojí za to přesunout, pokud se zbavujete běžného chladiče ventilátoru. Podporuje nejnovější CPU sockety AMD a Intel, AM5 a LGA 1700, resp. Jako bonus jsou RGB na měděném bloku a ventilátoru docela elegantní.

Corsair H60x RGB Elite

Nejkompaktnější

Ať už jde o prostor nebo rozpočet, Corsair H60x RGB Elite nezklame. Je také překvapivě kompatibilní s širokou škálou patic od Intel a AMD.

Klady

 • Podporuje sockety AM5, AM4, LGA 1700, 1200, 115X a 2066
 • Solidní volba pro menší stavby
 • Obsahuje předem nanesenou teplovodivou pastu
 • Vypadá skvěle

Nevýhody

 • Žádná fyzická příručka
 • Možnost 240 mm je lepší, pokud to rozpočet a prostor dovolí

Cooler Master

Zatímco estetika nenabízí žádné výhody, pokud jde o výkon, je tu něco zvláštního na zvýraznění nejlepších komponentů ve vašem zařízení pomocí šplouchnutí barev. No, v případě Cooler Master MasterLiquid PL240cákáš hodně barvami.

Cooler Master MasterLiquid PL240 zvýrazňuje ventilátory i blok čerpadla křiklavým RGB osvětlením, které si můžete přizpůsobit. To vše má zdůraznit hvězdy show: 120mm ventilátory SickleFlow a čerpadlo. Na ventilátorech je zvláštní to, jak Cooler Master MasterLiquid PL240 využívá kombinaci propojených lemů lopatek ventilátoru a zkosení pro zlepšení proudění vzduchu. Když své zařízení zatlačíte, ventilátory budou mnohem lepší při konzistentním chlazení chladiče.

  6 nejlepších online vyhledávačů filmů/TV klipů pro memy a texty

Cooler Master MasterLiquid PL240

Nejstylovější

Cooler Master MasterLiquid PL240 není vyroben pouze pro čerpání kapaliny při vysokých rychlostech, ale také pro pohyb vzduchu chladičem konzistentnější rychlostí díky dvoukomorovému čerpadlu a ventilátorům SickleFlow. To vše a přitom vypadá docela elegantně díky svému nápadnému bílému provedení a RGB.

Klady

 • Flux ventilátory nabízejí lepší proudění vzduchu
 • Radiátor je dostatečně tenký, aby se vešel do menších budov
 • Obsahuje USB ARGB ovladač, pokud vám chybí konektor
 • Má také možnost 360 mm

Nevýhody

 • Pokud máte špičkový procesor, podívejte se jinde

FAQ

Otázka: Co znamená „AIO“ a proč se nazývá „chladič AIO“?

Pokud jde o počítače, „AIO“ je zkratka pro „vše v jednom“. Ačkoli to může odkazovat na počítače all-in-one, mluvíme zde o kapalinových chladičích. Pokud jde o to, proč se jim říká „chladiče AIO“, používá se k odlišení od vlastních smyček. Kapalinové chladiče typu vše v jednom mají téměř vždy vše potřebné k udržení vašeho počítače v chladu.

Otázka: Jaká je průměrná životnost chladiče AIO?

Odhlédneme-li od rozdílů v odolnosti a kvalitě, může váš AIO chladič vydržet dobrých 5 až 7 let. Intenzivní používání může samozřejmě zkrátit životnost AIO a také nedostatek údržby.

Otázka: Může chladičům AIO dojít voda?

Pokud nedojde k úniku, pak ne, vašemu chladiči AIO nedojde voda. Protože AIO je uzavřený systém, neustále cykluje stejnou vodu, znovu a znovu. A nebojte se také vypařování; tak málo se v průběhu času vypaří, že by trvalo roky, než byste si všimli rozdílu.

Otázka: Jaká kapalina se používá v chladiči AIO?

Existuje několik táborů, pokud jde o kapalinové chlazení, ale spadá do jedné ze dvou možností: destilovaná voda a chladicí kapalina. Pokud se cítíte obzvlášť divocí, můžete smíchat destilovanou vodu s nemrznoucí směsí, ale pokud nevíte, jaký je poměr (a nevíte, co děláte), nedoporučujeme to.