Tento generátor umění AI vytváří přesný text v obrázcích

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Ideogram je umělecký nástroj AI, který vyniká v generování AI obrázků s čitelným textem téměř při každém pokusu.
  • Uživatelé se mohou zdarma zaregistrovat a získat 25 výzev denně, nebo se přihlásit k odběru dalších výzev a vylepšených funkcí.
  • Ve výzvě si můžete přizpůsobit písmo textu, barvu, texturu a styl.

Zatímco generátory umění AI často ohromí svými výtvory, mnozí mají tendenci bojovat s vykreslováním čitelného textu v obrázcích. Vstupte do Ideogramu, uměleckého nástroje umělé inteligence, který nejen generuje fotorealistické obrázky, ale také důsledně vytváří koherentní text téměř při každém pokusu.

Jak začít s Ideogramem

Chcete-li začít, přejděte na Ideogram a zaregistrujte se pomocí svého účtu Gmail. Budete vyzváni k souhlasu s podmínkami a vytvořením uživatelského jména. Odtud budete okamžitě přesměrováni na domovskou stránku, kde můžete začít vyvolávat generátor umění AI.

Pod textovým polem můžete objevit výtvory ostatních uživatelů seřazené do kategorií Prozkoumat, Sledování a Nahoře. Vpravo nahoře máte přístup do Nastavení, Oznámení a do svého profilu, který zobrazuje, kolik výzev vám zbývá do dne. Profil má zjednodušené rozvržení připomínající špičkové platformy sociálních médií – souhlas s komunitním přístupem Ideogramu.

Ideogram je zdarma k použití s ​​určitými omezeními a existují dvě plány předplatného vybrat si z. Bezplatní uživatelé dostanou 25 výzev za den v pomalé frontě (delší doba generování) a všechny vaše vygenerované obrázky budou veřejné. Každá výzva vám poskytne čtyři různé obrázky.

  Microsoft aktualizoval Copilota: Zde je co je nového

Základní plán je 8 $/měsíc (7 $/měsíc účtováno ročně), dostanete 400 výzev za měsíc v rychlé frontě a 100 výzev za den v pomalé frontě. Plán Plus je 20 $ měsíčně (16 $ měsíčně účtováno ročně), získáte 1000 výzev měsíčně v rychlé frontě, neomezené výzvy v pomalé frontě, soukromé generování a přístup k Editoru Ideogramu.

Pokud nejste seriózní tvůrce umění AI, platit za předplatné se nevyplatí – 25 bezplatných denních výzev je skvělá nabídka.

Jak generovat čitelný text pomocí Ideogramu

Navzdory svému pokroku přetrvává snaha AI generovat srozumitelný text. Ideogram se specializuje na generování textu, a proto téměř vždy získáte přesné výsledky na první pokus. A co víc, můžete si přizpůsobit písmo, barvu a styl textu, jak chcete ve výzvě.

Přejděte na domovskou stránku Ideogramu a klikněte na textové pole. Než napíšete výzvu, vyberte vpravo poměr obrázku, vyberte Model 1.0 pro nejpřesnější výsledky a v dolní části vyberte značku stylu, pokud chcete.

Můžete také přepínat Magic Prompt. Tato funkce podstatně vylepšuje vaši původní výzvu a také vám umožňuje psát výzvy ve vašem rodném jazyce. Podívejte se na rozdíl mezi mou původní výzvou a vylepšením Magic Prompt níže:

Neexistuje žádný speciální parametr pro generování textu, AI bude schopna pochopit, co sdělujete, pokud označíte, které části vaší výzvy by měly být generovány jako text. Jakmile budete s výzvou spokojeni, klikněte na Generovat.

  Oprava chyby 0x87de2712 Xbox One

Níže jsou uvedeny dva základní příklady slova „karate“ na jablku. V obou případech Ideogram přesně věděl, co chci, a generoval přesné výsledky.

Prompt: apple with the word karate

Prompt: apple with "karate"

Pojďme to udělat o krok dále. S pomocí Magic Prompt se pokusím co nejlépe vytvořit přitažlivé logo se slovem „Ideogram“ a upravím text v různých stylech.

Prompt: 3d illustration with "ideogram" in pastel peach tones. "ideogram" is surrounded by cute beach-themed elements and blue bubbles. calm and fantastical background

​​​​Ideogram se může pochlubit svými schopnostmi generování obrázků a také přesností textu. Druhý obrázek to úplně nevystihl, ale další tři předčily moje očekávání.

Prompt: "ideogram" text in 3d highly-reflective rose gold cursive, against a minimalist black background featuring silver bubbles and lines

Opět je zde pouze jedna odlehlá hodnota, která neobsahovala správný text, ale ostatní tři výsledky jsou přesné a vypadají úžasně.

Prompt: sleek logo displaying "ideogram" with colorful elements

Tato výzva ukazuje, jak užitečné jsou textové schopnosti Ideogramu pro vytváření log. Existuje několik nepřesností, například dvojité „I“ na prvním obrázku, ale své umění AI můžete snadno vyčistit pomocí Photoshopu.

Prompt: woman in business suit reading brochure with "ideogram" written on the front, hyper-realistic

Podivně vypadající ruce generované umělou inteligencí nejsou žádným překvapením, ale text je přesný a kvalita obrazu je celkově působivá. Tato výzva ukazuje, že i když slovo není ústředním bodem obrázku, bude to stále správné.

​​​Prompt: "ideogram" in times new roman font

Toto je nejméně působivý výsledek, jaký jsem zatím dostal. Nejenže Ideogram na každém obrázku překlepl slovo, ale také nerozpoznal typ písma, který jsem zadal.

  6 nejlepších aplikací pro sledování srdečního tepu pro vaše Apple Watch

Jak dosáhnout nejlepších výsledků

Po použití všech mých bezplatných výzev ke generování obrázků s textem v Ideogramu, zde jsou moje hlavní postřehy pro dosažení nejlepších výsledků:

  • Určete, kterou část výzvy chcete vygenerovat jako text. Můžete dát slovo nebo frázi do uvozovek nebo přidat „slovo“ před slovo.
  • Ideogram nerozpoznává názvy písem a typů písma. Pokud hledáte konkrétní písmo, budete muset popsat, jak vypadá, a popsat celkový styl.
  • Přizpůsobte si barvu a texturu textu pomocí deskriptorů jako „pastelová broskev“ a „reflexní kov“.
  • Určete, kde se má text na obrázku objevit, například v brožuře. Pokud tak neučiníte, text bude ústředním bodem obrázku.
  • Zapněte Magic Prompt pro výraznější výsledky. Můžete se také podívat na našeho průvodce, jak vytvořit lepší umění AI.

Ideogram nepopiratelně předčí své konkurenty, pokud jde o generování textu v obrázcích. Navíc má velmi jednoduché uživatelské rozhraní, praktickou funkci Magic Prompt a vytváří působivé umění umělé inteligence. Midjourney v6 můžete použít ke generování přesného textu v obrázcích, ale na rozdíl od Ideogramu to není zdarma.