etechblog

Nejlepší online kurzy etického hackování pro začátečníky

Naučit se etickému hackingu je docela složité, ale cestu si můžete usnadnit absolvováním některého z nejlepších kurzů etického hackování. Ať už se chcete učit zdarma nebo absolvovat placené kurzy s certifikací, existuje pro vás možnost.

Pokud toužíte po dovednostech v hackování počítačových systémů, tento kurz hackování je pro vás. Tento kurz, který vyučuje Zaid Sabih, zkušený etický hacker a počítačový vědec, poskytuje praktický a praktický přístup k výuce etického hackování.

V kurzu se naučíte, jak hackovat systémy kódováním zranitelností při provádění a využíváním přetečení vyrovnávací paměti. co víc? Dozvíte se také, jak backdoorovat jakýkoli typ souboru. Pokud tyto oblasti neznáte, není třeba se obávat, protože tento kurz upřednostňuje začátek od základů.

Začíná od základů a pokrývá základy etického hackingu, včetně terminologie a konceptů, aniž by předpokládal jakékoli předchozí znalosti. Bez základních znalostí Zaid Sabih slibuje, že budete schopni eticky a odborně hackovat systémy během okamžiku.

Kromě toho kurz pokrývá složitější oblasti hackování a na konci kurzu nabízí uznávaný certifikát o absolvování.

Zaujala vás myšlenka najít a opravit bezpečnostní problémy na webových stránkách? Tento kurz softwarového etického hackování je pro vás ideální.

Zde je něco málo z toho, co to obnáší:

  • SQL Injection: Je to záludný trik, který hackeři používají na webových stránkách. Když webová stránka nekontroluje informace, které uživatelé zadávají správně, hacker může zadat nějaký kód, který se zaplete s databází webu. Díky tomu mohou vidět, měnit nebo mazat věci, které nemají. I když je to způsob, jak se nabourat do webové stránky, dozvíte se také, jak tomu zabránit.
  • Jak chránit počítačové sítě: Tento kurz vás naučí, jak chránit počítačové sítě identifikací zranitelností a slabin v zabezpečení sítě a jejich řešením. K odhalení zranitelnosti webu použijete nástroje jako Nmap a další.
  Oprava ROG Gaming Center nefunguje

Kromě toho se dozvíte o skenování zranitelnosti webových aplikací a skriptování mezi weby.

Etický hacking, často označovaný jako white-hat hacking, je komplexně pokryt v tomto bezplatném kurzu Edx. V tomto kurzu se krok za krokem naučíte, jak etičtí hackeři zastavují hackery. Od výuky základů etického hackování až po pokročilou úroveň se naučíte, jak simulovat narušení bezpečnosti a kybernetické útoky v reálném světě, abyste byli kdykoli připraveni na protiútok.

Abychom vás připravili na etické hackování, kurz hackování společnosti Edx vás naučí uznávanou metodologii cyber kill chain. Zpomal; není to tak složité, jak to zní. Je to jednoduše sedmikrokový postup, který etičtí hackeři a specialisté na kybernetickou bezpečnost používají k identifikaci, analýze, prevenci a opravě hackerů. Jak můžete hádat, zdvojnásobuje také pomoc etickým hackerům při útoku na systémy.

S bezplatným úvodním kurzem etického hackování a placeným kurzem pro pokročilé etické hackování vám Master of Project přináší příležitost stát se etickým hackerem. Pokud si nejste jisti, zda je etické hackování pro vás a rádi byste si otestovali vody, než se do něj ponoříte, měli byste vyzkoušet bezplatný úvodní kurz etického hackování.

Úvodní kurz obsahuje 30minutovou přednášku, kterou můžete sledovat v jakémkoli tempu a čase tak, jak byste ji měli na celý život. Po absolvování kurzu navíc získáte certifikát o absolvování.

Přejděme k placenému kurzu. Za prvé, placený kurz se jmenuje Etický hacker od nuly po školení hrdinů. Stejně jako na bezplatný kurz můžete kurzy sledovat kdykoli, jen jsou mnohem delší.

  10 šikovných nástrojů pro převod JSON do Excelu

S více než 17 hodinami sledování rozdělenými do 80 přednášek je tento pokročilý kurz mnohem vhodnější pro lidi, kteří se rozhodli stát se etickými hackery. Tady je tah. Poplatek, který zaplatíte, závisí na době potřebné k dokončení kurzu.

Od listopadu 2023 poskytují tři možnosti platby. Měsíční poplatek 67 USD, roční poplatek 427 USD a doživotní přístupový plán za 670 USD. Při výběru platby byste měli mít na paměti, že pouze doživotní přístupový plán vám poskytuje doživotní přístup k materiálům.

Placený kurz přináší mnohé, ale úvodní kurz je startovací balíček, který bychom vám doporučili, pokud právě začínáte.

Tento úvodní kurz vyvinutý Coventry University na FutureLearn poskytuje interaktivní výuková setkání o etickém hackování. Naučit se etickému hackování může být mnohem snazší, když se spojíte s ostatními studenty na tomto typu platformy.

Poskytuje globální učebnu pro studenty, kteří se chtějí stát etickými hackery. Na každém kroku kurzu zapojíte ostatní studenty, odrazíte od nich nápady a zapojíte se do aktivních diskusí o etickém hackingu.

Tento kurz je skvělý pro vás, pokud toužíte po zdravé soutěži a výzvách při učení. Pojďme se nyní podívat na obsah tohoto úvodního kurzu. Tento úvodní kurz vám pomůže pochopit základy etického hackingu a metodologií penetračního testování.

Co se týče délky kurzu, jeho absolvování trvá dva týdny, přednášky trvají tři hodiny týdně.

Ať už máte rádi myšlenku hodnocení úrovně kybernetické bezpečnosti organizace nebo etického testování úrovně obtížnosti hackerských systémů, tento kurz je pro vás. Kromě toho, že vás naučí základy a pokročilé úrovně etického hackování, vás tento kurz naučí pokročilé techniky hackerských útoků, včetně únosů relací, DDoS a sociálního inženýrství.

  Jak nainstalovat a používat rozšíření v novém Microsoft Edge

Sledování kanálů YouTube o kybernetické bezpečnosti také nemusí vždy stačit k tomu, aby se z vás stal profesionální etický hacker. Musíte jít o krok dále absolvováním odborného kurzu, jako je Cybrary’s Penetration Testing a Ethical Hacking.

Zde jsou dvě důležité věci, které se naučíte v 10+ modulech kurzu:

  • Footprinting: Footprinting je jedním z prvních kroků, které podnikají etičtí hackeři a odborníci na kybernetickou bezpečnost, aby získali informace o cílovém systému, síti nebo organizaci. Představte si stopování jako první krok detektivova vyšetřování. Stejně jako detektivové shromažďují stopy o případu, hackeři a odborníci na kybernetickou bezpečnost shromažďují informace o cíli.
  • Průzkum: Po stopování je dalším krokem průzkum. Průzkum zahrnuje aktivní skenování systémů cíle za účelem odhalení zranitelností a slabin.

Dozvíte se také o skenování sítí, analýze zranitelností a hrozbách malwaru. Kromě toho se kurz zabývá klíčovými rozdíly mezi kybernetickou bezpečností a etickým hackováním.

Začněte svou cestu etického hackování

Svět etického hackingu nabízí vzrušující a neustále se vyvíjející prostředí pro ty, kteří touží chránit digitální sféru před hrozbami. Abychom vás připravili na kybernetické hrozby, poskytují tyto kurzy pro začátečníky pevný základ a vybavují jednotlivce znalostmi a dovednostmi potřebnými k tomu, aby se vydali na tuto ušlechtilou cestu.

x