Nejlepší VR sluchátka roku 2023

Virtuální realita se den ode dne stává běžnějším, zejména pokud jde o hraní her. Se širokou škálou VR náhlavních souprav na trhu, od nejmodernějších technologií až po cenově příznivé možnosti, existuje náhlavní souprava, která potěší každého.

James Bruce / MakeUseOf

Meta Quest 3 je upgradem oproti Meta Quest 2 v každém ohledu. Nejnovější verze náhlavní soupravy se smíšenou realitou se může pochlubit displejem s vyšším rozlišením, vylepšenou haptikou, jemnější grafikou, barevnými průchozími kamerami a rychlejším a výkonnějším procesorem.

Pokud chcete zažít virtuální realitu zcela bez kabelů, je to skvělá volba, kterou je třeba zvážit. Bez změti kabelů se můžete plně ponořit do bezdrátového hraní. A krása této samostatné jednotky je v tom, že k jejímu provozu nepotřebuje ani špičkový herní počítač nebo herní konzoli.

Díky skvělému 3D zvuku, který je součástí mixu, je tato VR náhlavní souprava skutečnou pastvou pro smysly. A s obrovskou knihovnou titulů Quest VR k prozkoumání Meta zvýšila náskok pro bezdrátové hraní virtuální reality.

Meta Quest 3

Celkově nejlepší

S plnobarevnými průchozími kamerami a funkcemi pro skenování místností je Metas Quest 3 dosud nejlepší samostatnou VR náhlavní soupravou, která poskytuje pohlcující zážitky kdekoli a bez potřeby špičkového herního PC.

Klady

 • Bezdrátový
 • Nevyžaduje herní PC
 • Obrovská knihovna her

Nevýhody

 • Relativně krátká výdrž baterie

Jordan Gloor / MakeUseOf

Jakkoli může být svět VR lákavý, možná budete chtít nejprve vyzkoušet, než utratíte stovky dolarů za náhlavní soupravu. Můžete tak učinit s Meta Quest 2 za zlomek ceny ve srovnání s novějšími, dražšími VR headsety.

Jedná se o všestrannou jednotku, která umožňuje drátové i bezdrátové hraní s možností připojení k hernímu počítači vyšší třídy a zažít některé z náročnějších VR titulů v knihovně Quest. I když možná postrádá některé zvonky a píšťalky svého sofistikovanějšího nástupce, je to skvělé místo, kde začít, pokud jste ve VR nováčkem a nechcete jít do all-inu hned od začátku.

Quest 2 je lehký a pohodlný na nošení a představuje vynikající hodnotu za peníze. Pro začátek nevyžaduje žádný další hardware (kromě spárování se smartphonem) a představuje lákavou vyhlídku na základní úroveň pro zvědavce na VR.

Meta Quest 2

Nejlepší rozpočet

250 $ 300 $ Ušetříte
50 dolarů

Meta Quest 2 je náhlavní souprava pro virtuální realitu typu vše v jednom od společnosti Meta, která vám umožní hrát hry s počítačem nebo bez něj. Má obrazovku s vysokým rozlišením, velkou knihovnu her a obnovovací frekvenci 120 Hz. Tento VR headset je skvělým VR zařízením pro začátečníky i experty.

Klady

 • Dobrá volba na základní úrovni
 • Bezdrátový
 • Relativně cenově dostupné
 • Není potřeba PC

Nevýhody

 • Krátká výdrž baterie
 • Nižší specifikace ve srovnání s konkurencí

Nejlepší prémiová VR sluchátka: Index ventilu

Ventil

The Index ventilu představuje nejlepší prémiový VR zážitek právě teď. Posouváte hranice pro domácí zážitek z VR s funkcemi, jako je individuální sledování prstů, které dokonale doplňují ostré, plynulé vizuální prvky, mapování velkých oblastí a 130stupňové FOV. Zahoďte jeho přímou integraci se Steamem také do mixu a máte dokonalý recept na skutečně rozsáhlou VR hru.

Index také nabízí nejlepší zvukový zážitek ve své třídě. Near-field reproduktory jsou umístěny na obou stranách náhlavní soupravy, těsně nad ušima, pumpují vynikající 3D zvuk a obklopují vás arénou zvuku, která poskytuje úplné ponoření a zároveň vám umožní slyšet okolní hluk kolem vás.

Ačkoli je Valve Index do značné míry zážitek z kabelové VR, existuje jen málo soupeřů, kteří mohou konkurovat rozsahu toho, co poskytuje. Může to stát pěkný cent a vyžadovat komplexnější nastavení, ale pro špičkové PC hráče je to stále jeden z nejlepších VR headsetů v nabídce.

Index ventilu

Nejlepší prémiová sluchátka

Valve Index je vysoce výkonná náhlavní souprava pro PC VR s vysokou obnovovací frekvencí, ovladači pro sledování prstů a reproduktory do uší. Je kompatibilní se Steam VR, což znamená, že si s touto působivou sadou můžete užít obrovskou knihovnu VR her.

Klady

 • Vysoká obnovovací frekvence
 • Ovladače pro sledování prstů
 • Skvělý 3D zvuk
 • Rozsáhlá knihovna her

Nevýhody

 • Velmi drahý
 • Ne bezdrátové

PlayStation VR2 je pozoruhodný kus stavebnice a je to ten nejlepší způsob, jak pro konzolové hráče zažít vzrušení a závan hry VR.

Nastavení zabere pouhé sekundy s jednoduchým kabelovým připojením ke konzoli PS5. Rychlý orientační tutoriál později a můžete začít. Působivá funkce průchodu vám umožní kdykoli zkontrolovat své IRL okolí stisknutím tlačítka a OLED panel uvnitř náhlavní soupravy poskytuje výrazně vylepšený obraz s větším rozlišením a vylepšeným FOV. Navíc, haptika v náhlavní soupravě i ovladačích byla v této nejnovější iteraci do určité míry milována, což přináší mnohem více pohlcující zážitek.

Na druhou stranu se můžete odrazit na požadovanou cenu, která je v současné době vyšší než samotná PS5. Ale vzhledem k mnoha titulům exkluzivním pro PSVR, které jsou v současné době k dispozici a jsou na obzoru, je jasné, že Sony do tohoto hardwaru masivně investuje. A s příslibem ještě větších a lepších titulů, které přijdou, budoucnost PSVR2 vypadá jasně.

Sony PlayStation VR2

Nejlepší pro konzole

PlayStation VR2 se může pochlubit jednoduchým připojením jedním kabelem, 4K obrazem, inovativními průchozími kamerami a úžasným 3D zvukem a je tím nejlepším způsobem, jak se ponořit do hry VR na vašem PS5.

Klady

 • Výborná grafika
 • 3D zvuk
 • Super jednoduché nastavení
 • Jednodotykové průchozí kamery

Nevýhody

 • Stojí více než konzole PS5

Označte LoProto / MakeUseOf

The HTC Vive Pro 2 VR Headset zaujme částečně díky své fenomenální rychlosti rozlišení. S rozlišením 2 448 x 2 448 pixelů na oko budete mít problém najít cokoli, co by poskytovalo obraz ve stejné lize jako tato náhlavní souprava. Spojte to s obnovovací frekvencí 120 Hz a velkým 120stupňovým FOV a máte téměř nepřekonatelný vizuální zážitek.

Budete potřebovat výkonný špičkový herní počítač, abyste z Hive Pro 2 dostali to nejlepší a zažili takovou úroveň vizuální věrnosti. Nemluvě o pořádné troše jednorázové hotovosti. Ale pro ty, kteří tak učiní, jsou zde opravdu oči.

Ačkoli se jedná primárně o kabelovou VR náhlavní soupravu, HTC Vive Pro 2 poskytuje možnost bezdrátového připojení s přidáním bezdrátového adaptéru (který se prodává samostatně). A díky kompatibilitě se Steam VR ani zde není nouze o tituly.

VR headset HTC Vive Pro 2

Nejlepší pro PC

790 $ 800 $ Ušetříte
10 dolarů

HTC Vive Pro 2 je kabelová VR náhlavní souprava s ohromujícím rozlišením 5K a poskytuje nádherný a pohlcující obraz pro špičkovou PC VR hru. S hedvábně plynulým sledováním pohybu a ultra širokým zorným polem poskytuje hráčům bezkonkurenční vizuální zážitek.

Klady

 • Neuvěřitelné rozlišení 5K
 • Velmi plynulé sledování pohybu
 • Široké FOV
 • Pracuje s regulátory Valve Index

Nevýhody

 • Drahý
 • Ovladače a základní jednotka nejsou součástí dodávky
 • Není bezdrátové, pokud nepoužíváte samostatný adaptér

FAQ

Otázka: Co znamená VR a AR?

VR a AR jsou zkratky pro virtuální realitu a rozšířenou realitu.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi VR headsetem a VR brýlemi?

VR brýle bývají tenčí a méně objemné než VR náhlavní soupravy, díky čemuž jsou pohodlnější na delší nošení. Postrádají však výpočetní výkon náhlavních souprav VR, a proto jsou méně schopné vykreslovat pohlcující prostředí VR.

Otázka: Bude mi z náhlavní soupravy VR nevolno?

Možná. Někteří nositelé náhlavních souprav mohou během hraní ve VR pociťovat nevolnost z pohybu, ale ta se liší od osoby k osobě, stejně jako specifikace hardwaru, který používáte.

Otázka: Mohu použít náhlavní soupravu VR, když mám brýle?

Ano. Mnoho VR náhlavních souprav je nastavitelné a vyrobené tak, aby vyhovovalo nositelům v brýlích.

Otázka: Potřebujete konzoli nebo PC k použití VR headsetu?

Ne nutně. Existují některé VR headsety, jako je Meta Quest 3, které umožňují bezdrátové VR hraní bez potřeby herního PC.

Otázka: Jak udržím čočky náhlavní soupravy VR bez prachu?

Své VR čočky můžete mezi jednotlivými použitími udržovat čisté tak, že je otřete utěrkou z mikrovlákna a při čištění jimi budete krouživými pohyby pohybovat. To zajistí hladké čištění bez šmouh.

Otázka: Mohu hrát hry Meta Quest 2 na svém Meta Quest 3?

Ano. Meta Quest 3 je zpětně kompatibilní s tituly Meta Quest 2.

Otázka: Mohu hrát hry PSVR na svém PSVR2?

Ne. PSVR2 nemá zpětnou kompatibilitu s náhlavní soupravou PSVR.