Nové funkce ve Firefoxu 32 pro stolní počítače a Android

Firefox 32 pro Windows, Mac a Linux je venku a s ním přichází i nová verze pro Android. Obě verze přicházejí s novými funkcemi pro koncové uživatele a vývojáře. Jednou z hlavních změn pro koncové uživatele používající verzi pro stolní počítače je nová kontextová nabídka, která odstraňuje možnosti založené na textu a přidává tlačítka pro návrat zpět, vpřed, aktualizaci a přidávání stránek do záložek. Byly opraveny obvyklé chyby a byly implementovány nové vlastnosti CSS. Uživatelé Androidu opět dostanou nějaké změny uživatelského rozhraní. Nová spouštěcí stránka prošla faceliftem a byly přidány rychlé ovládací prvky pro vymazání historie prohlížení spolu s pěknou funkcí automatického dokončování pro adresní řádek.

Firefox 32 Desktop

Nové kontextové menu

Nová kontextová nabídka, která je ve výchozím nastavení povolena, je kratší. Možnosti zpět, vpřed, záložky a aktualizace byly odstraněny ve prospěch ikon. Kromě hezkého pohledu se nezdá, že by s touto změnou, která je kosmetická, mohla být spojena žádná přidaná hodnota. Tlačítka zabrání uživateli v náhodném výběru možnosti obnovení nebo zpět nebo vpřed z kontextové nabídky, ale jsem si jistý, že to je chyba pouze já a ne univerzální problém. Vzhled je ale pěkný. Mozilla neudělala s ikonami překopanou práci.

  Jak sdílet svou obrazovku na Facebook Messenger pro iPhone a Android

Vylepšení Správce hesel a doplňků

Bylo provedeno vylepšení jak hesla, tak správce doplňků. Nezjistili jsme žádné změny uživatelského rozhraní provedené ve správci doplňků, ale správce hesel má nová pole, která ukazují, kdy bylo heslo naposledy použito a kdy bylo naposledy aktualizováno.

Panel nástrojů Najít zobrazuje počet výsledků

Toto je rozhodně jedna z menších změn, ale koncoví uživatelé ji uvítají. Když hledáte výraz nebo frázi na webové stránce pomocí panelu nástrojů Najít, nyní vám ukáže, kolik položek bylo nalezeno a které z položek si prohlížíte.

Firefox 32 pro Android

Změnit jazyk z Firefoxu

Firefox podporuje mnoho jazyků a nyní si můžete vybrat jeden z těchto podporovaných jazyků, aniž byste opustili prohlížeč. Klepněte na tlačítko více a v části Nastavení>Jazyk vyberte jazyk, ve kterém chcete prohlížeč používat.

  Jak zobrazit uložená hesla v Chrome pro Android

Automatické doplňování URL

Když něco zadáte do adresního řádku, zobrazí se vám návrhy a dotaz, zda chcete povolit návrhy vyhledávání na základě toho, co jste zadali.

Přeměna domovského panelu

Domovská stránka Firefoxu, konkrétně panel Top Site, má pěkný nový vzhled. Na pohled je to téměř Metro a bude dobře zapadat do nového Material Designu.

Vymazat historii z panelu Historie

Pokud jste někdy chtěli rychlejší způsob, jak vymazat historii prohlížení na vašem zařízení Android, Firefox vám to právě poskytl. Navštivte panel Historie a uvidíte možnost Vymazat historii procházení.

Pro vývojáře jsou všechny změny pod kapotou. Bylo implementováno mnoho nových vlastností CSS a rozhraní Gamepad API bylo dokončeno a standardně povoleno. Mimo jiné byl představen nový webový audio editor. Přečtěte si celý protokol změn pro Firefox pro stolní počítače a Firefox pro Android dozvědět se více.

  Navrhněte vyhledávání filmů podle roku, žánru a hodnocení [Android]

Nainstalujte Firefox 32 pro Windows, Mac a Linux

Nainstalujte Firefox pro Android