Obrázky a média WhatsApp se nestahují? Zde je proč a jak to opravit

Máte potíže se stahováním médií (fotografií a videí), která přijímáte přes WhatsApp na Android nebo iOS? Pokoušeli jste se uložit nějaké memy nebo vtipná videa, která vám vaši přátelé poslali na WhatsApp, ale bez úspěchu? Naštěstí by to měla být snadná oprava.

Níže vás provedeme kroky k vyřešení problému s nestahováním médií WhatsApp. A doufejme, že na konci článku budete moci stahovat média z WhatsApp bez problémů…

1. Zkontrolujte připojení k internetu

Pokud máte potíže s používáním aplikace, která vyžaduje připojení k internetu, měli byste zkontrolovat, zda vaše připojení Wi-Fi nebo mobilní datové připojení funguje správně. To může být důvod, proč se vaše obrázky WhatsApp nestahují.

Zkuste v telefonu použít jiné aplikace a zkontrolujte, zda mají přístup k internetu. Můžete také zkusit navštívit webovou stránku v preferovaném prohlížeči.

Pokud mají podobné problémy s připojením i jiné aplikace, zkontrolujte, zda jste připojeni k internetu.

Opravte problémy s připojením Wi-Fi

Začněte vypnutím a opětovným zapnutím Wi-Fi routeru. Pokud problém s připojením přetrvává i po opětovném zapnutí routeru, přečtěte si naši příručku, která podrobně popisuje, jak opravit pomalá připojení Wi-Fi.

Opravte problémy s mobilními daty

Zkuste vypnout mobilní (nebo mobilní) data a poté je znovu zapnout. Pokud to nepomůže, povolte režim Letadlo a přepněte zpět do běžného režimu. Měli byste také zkontrolovat, zda je váš internetový tarif aktivní a zda vám nedošla data.

Pokud stále nemůžete stahovat mediální soubory na WhatsApp (přestože máte datový tarif), zkuste zrychlit mobilní datové připojení.

2. Zkontrolujte úložiště zařízení

Toto je druhá věc, kterou musíte udělat, pokud se fotografie a videa nestahují na WhatsApp. Nemůžete stahovat soubory z WhatsApp a dalších aplikací, pokud nemáte dostatek místa na interním nebo externím úložišti telefonu.

  Jak vytvořit anketu v WhatsApp

Pokud se vám nedaří stáhnout obrázky a úložiště WhatsApp, je to problém, je to jasné. Pokud se tedy pokoušíte stáhnout 50 MB video a na vašem zařízení je pouze 40 MB volného místa, WhatsApp stahování nedokončí.

Pro Android spusťte v telefonu aplikaci Správce souborů a zkontrolujte, kolik volného místa v úložišti má váš telefon. Případně můžete také přejít do Nastavení > O telefonu (to se bude lišit zařízení od zařízení) nebo vyhledat „úložiště“ na vyhledávacím panelu v aplikaci Nastavení.

V ideálním případě by dostupné úložiště v telefonu mělo být dostatečné pro uložení mediálního souboru, který chcete stáhnout. Pokud vašemu telefonu Android dochází úložiště, existuje několik způsobů, jak uvolnit úložný prostor a uvolnit místo pro média WhatsApp.

Pokud používáte iPhone nebo iPad, přejděte do Nastavení > Obecné > Úložiště iPhone a zjistěte, kolik úložného prostoru jste využili a kolik vám zbývá k využití.

Pokud je na vašem iPhonu nebo iPadu málo místa v úložišti, měl by se vám hodit náš průvodce vysvětlující, jak vytvořit volné místo na iOS.

Toto je další důležitá kontrola související s úložištěm, kterou byste měli provést, pokud WhatsApp nestahuje mediální soubory (nebo jakoukoli jinou aplikaci). Pokud WhatsApp nemá přístup k úložišti nebo fotografiím vašeho telefonu, při pokusu o uložení mediálních souborů se zobrazí chybová zpráva. V tomto případě musíte udělit oprávnění úložiště WhatsApp.

Jak udělit oprávnění k ukládání WhatsApp v systému Android

Chcete-li aplikaci WhatsApp udělit přístup k vašemu úložišti, postupujte takto. Mějte však na paměti, že postup se bude lišit v závislosti na vašem zařízení.

Přejděte do Nastavení > Aplikace > Spravovat aplikace > WhatsApp > Oprávnění aplikací > Úložiště a klikněte na Povolit.

Jak udělit WhatsApp oprávnění pro přístup k fotografiím na iOS

Spusťte aplikaci Nastavení a vyberte Soukromí a zabezpečení. Dále vyberte Fotky, vyberte WhatsApp ze seznamu aplikací a ujistěte se, že je vybrána možnost Úplný přístup nebo Omezený přístup.

4. Vynutit uzavření WhatsApp

Když se aplikace zasekne nebo některé její funkce nefungují správně, vynucené zavření aplikace je účinný způsob, jak odstranit zádrhele, které způsobují nefunkčnost aplikace.

Chcete-li vynutit zavření aplikací ve smartphonu, postupujte podle níže uvedených kroků…

Jak vynutit uzavření WhatsApp na Androidu

Přejděte do Nastavení telefonu a klikněte na Aplikace > Spravovat aplikace. Dále vyberte WhatsApp ze seznamu nainstalovaných aplikací. Nakonec klepněte na Vynutit zastavení ve spodní části a na výzvě k potvrzení vyberte OK. Tento postup se může u výrobce vašeho telefonu mírně lišit.

  Jak snížit úložný prostor WhatsApp na iPhone a Android

Jak vynutit uzavření WhatsApp na iPhone

Dvakrát stiskněte tlačítko Domů (na iPhonech s Touch ID) nebo přejeďte prstem ze spodní části obrazovky zařízení nahoru a uvolněte prst, když se na obrazovce objeví karty s náhledy aplikací. Přejetím prstem nahoru náhled WhatsApp jej vynutíte zavření.

Znovu spusťte WhatsApp a zkontrolujte, zda můžete stahovat mediální soubory.

5. Restartujte telefon

Vypínání telefonu může také pomoci vyřešit drobné softwarové závady, jako je selhání aplikace WhatsApp při stahování médií. Vypněte zařízení a až se znovu zapne, zkontrolujte, zda můžete znovu ukládat fotky a videa na WhatsApp.

Chcete-li restartovat zařízení Android, vše, co musíte udělat, je dlouze stisknout tlačítko Napájení a v nabídce vypnutí vybrat možnost Restartovat. Pokud vlastníte Pixel 6 nebo Pixel 7, budete muset místo toho dlouze stisknout současně tlačítka Napájení a Zvýšení hlasitosti, abyste získali přístup k možnosti Restartovat. Chcete-li však restartovat telefon Samsung Galaxy, musíte nejprve upravit jeho boční tlačítko.

Na rozdíl od zařízení Android nenabízejí iPhony možnost restartu. Budete jej tedy muset ručně restartovat vypnutím a opětovným zapnutím. Naštěstí je snadné restartovat jakýkoli iPhone, i když jsou jeho tlačítka rozbitá.

6. Zkontrolujte, zda je WhatsApp mimo provoz

Někdy důvod, proč se média WhatsApp nestahují do vašeho telefonu, není vaše chyba. Problém může být na konci WhatsAppu. Pokud jsou servery společnosti mimo provoz, některé funkce a funkce aplikace nemusí fungovat.

Můžete použít důvěryhodné platformy třetích stran jako např DownDetector nebo Výpadek.Hlášení zkontrolovat možné problémy se servery WhatsApp. Případně můžete použít WhatsApp Web na vašem PC a rychle zkontrolovat, zda problém, kterému čelíte, souvisí se zařízením nebo serverem.

7. Aktualizujte WhatsApp na aktuální verzi

Další věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je, že na svém zařízení používáte nejnovější verzi WhatsApp. Staré verze aplikace někdy obsahují chyby, které způsobují selhání určitých funkcí, jako je nestahování fotek a videí WhatsApp. Nové verze přicházejí s opravami chyb, které obnovují normální fungování aplikace. Kliknutím na odkaz níže aktualizujte WhatsApp na svém zařízení.

Stáhnout: WhatsApp pro Android | iOS (Volný, uvolnit)

8. Povolte „Uložit do alba fotoaparátu“ (pro iPhone)

Pokud si všimnete, že fotografie a videa, které jste obdrželi přes WhatsApp, se již automaticky neukládají do vašeho iPhone, ujistěte se, že je povoleno Uložit do fotoaparátu.

  WhatsApp zablokován v Číně. Řešení rozšířené pekingské cenzury

Spusťte WhatsApp, přejděte do Nastavení > Chaty a přepněte možnost Uložit do fotoaparátu.

Můžete také nakonfigurovat svůj WhatsApp tak, aby automaticky ukládal mediální soubory z jednotlivých nebo skupinových zpráv. Jednoduše otevřete chat a přejděte na stránku s informacemi o kontaktu/skupině. Vyberte Uložit do fotoaparátu a z možností vyberte Vždy.

9. Zkontrolujte datum a čas svého telefonu

Pokud datum nebo čas zobrazené na vašem telefonu neodpovídají vašemu časovému pásmu, nebudete se moci připojit k serverům WhatsApp, což znamená, že budete mít potíže se stahováním obrázků a dalších médií do vašeho zařízení. Nejlepší způsob, jak tento problém vyřešit, je nastavit datum a čas na Automaticky.

Naštěstí je to velmi podobné, bez ohledu na to, zda vlastníte zařízení Android nebo iPhone. Na Androidu to můžete udělat tak, že přejdete do Nastavení > Systém > Datum a čas, ale to se liší v závislosti na telefonu, který máte. Pokud například používáte telefon Samsung, budete muset místo toho přejít do Nastavení > Obecná správa > Datum a čas.

Na druhou stranu uživatelé iPhonů najdou tyto možnosti v Systém > Obecné > Datum a čas.

10. Obnovte nastavení sítě

Pokud problém přetrvává i po vyzkoušení všech výše uvedených řešení, zkuste resetovat síťová nastavení zařízení, zejména pokud máte potíže s používáním Wi-Fi nebo mobilních dat.

Resetováním síťových nastavení vašeho zařízení se vymažou všechny dříve uložené sítě Wi-Fi a konfigurace mobilních dat.

Pokud používáte zařízení Android, přejděte do Nastavení > Připojení a sdílení > Obnovit Wi-Fi, mobilní sítě a Bluetooth.

Mějte na paměti, že konkrétní kroky pro různá zařízení Android se budou lišit. Pokud používáte Pixel, otevřete Nastavení, přejděte na Systém > Upřesnit > Možnosti obnovení a vyberte Obnovit Wi-Fi, mobil a Bluetooth. Nebo, pokud vlastníte zařízení Samsung, přejděte do Nastavení > Obecná správa > Obnovit > Obnovit nastavení sítě.

Budete požádáni o ověření resetování síťových nastavení zadáním hesla nebo kódu PIN telefonu.

Chcete-li resetovat nastavení sítě na iPhonu nebo iPadu, přejděte do Nastavení > Obecné > Obnovit nastavení sítě. Zadejte přístupový kód svého iPhone a pokračujte kliknutím na Obnovit nastavení sítě ve výzvě.

11. Pokud vše ostatní selže, přeinstalujte WhatsApp

Procházením výše uvedeného průvodce řešením problémů byste měli problém vyřešit a nyní budete moci znovu stahovat mediální soubory z WhatsApp. Nic v životě však není zaručeno.

Pokud žádný z výše uvedených kroků nefunguje, zkuste smazat WhatsApp ze svého zařízení a poté jej znovu nainstalovat od začátku. Tato jaderná možnost by měla vyřešit problém, když vše ostatní selže.

Nezapomeňte si před odinstalací WhatsApp zálohovat zprávy, abyste nepřišli o důležité konverzace a soubory.

Jak vidíte, může existovat několik důvodů, proč WhatsApp nemůže stahovat obrázky do vašeho zařízení. Procházení všech těchto kroků pro odstraňování problémů jeden po druhém vám pomůže najít viníka a problém vyřešit.

Navíc se můžete naučit vyhnout se podobné situaci znovu pomocí bodů, o kterých jsme zde diskutovali. Doufejme, že tato řešení problém vyřeší, takže si můžete do telefonu stáhnout média WhatsApp bez dalších problémů.