Odebrat navrhovaný kanál z YouTube


YouTube je jedním z mých oblíbených způsobů prokrastinace. Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem viděl vánoční reklamu Sainsbury 2014 a mnohokrát jsem ji viděl jako reklamu, což znamená, že po ní následovalo video, které jsem sledoval poté. Dobré časy. Teď, protože sleduji tolik videí a nemám žádný filtr, na co kliknu, si YouTube začne myslet, že mě zajímají ty nejpodivnější věci. Je to algoritmus, takže nemohu očekávat, že pochopí, že moje zvyky při sledování jsou jen průměrné lidské bytosti líné, ale stává se problémem, když je moje domovská stránka plná navrhovaných kanálů, které mě nezajímají. Tyto návrhy nejsou všechny špatné a tímto způsobem jsem našel několik dobrých kanálů, ale opakují se, bolestně se opakují, a když mě jeden nezajímá, je to jen spam. A co víc, nové návrhy se nezobrazí, pokud tyto staré nezmizí. Zde je návod, jak můžete YouTube sdělit, aby vám přestal zobrazovat konkrétní druh videa nebo zcela odstranil kanál z navrhovaných. To nevyžaduje rozšíření ani doplněk, takže to bude fungovat v JAKÉKOLIV prohlížeči.

  Jak zjistit, zda má video na YouTube skryté titulky z miniatury

Ujistěte se, že jste přihlášeni. Pokud používáte YouTube bez přihlášení, bude se nadále učit o vašich zvycích při sledování na základě historie procházení a souborů cookie uložených ve vašem prohlížeči. Naučit YouTube o svých preferencích je bohužel mnohem méně efektivní, když nejste přihlášeni. Pokud přihlášeni nejste, jediné, co můžete udělat, je označit videa, která vás nezajímají. Chcete-li to provést, najeďte kurzorem myši na miniaturu videa vpravo dole a zobrazí se tlačítko. Klikněte na něj a vyberte možnost „Nemám zájem“. Toto konkrétní video se nakonec přestane zobrazovat v návrzích. Neměli jsme s tím velký úspěch a YouTube se ukázal jako docela tvrdohlavý.

Tato metoda je mnohem efektivnější a použitelná pro celé kanály, když jste přihlášeni. A je absolutní. Přihlaste se a přejděte na svou domovskou stránku. Namísto umístění kurzoru myši na video (tato metoda funguje i v případě, že chcete pouze zastavit zobrazování videa), klikněte na tlačítko vedle tlačítka odběru a počtu odběratelů daného kanálu a vyberte možnost „Nemám zájem“ volba. Kanál se již nebude zobrazovat na vaší domovské stránce a místo toho vám YouTube navrhne něco nového.

  Jak uložit videa z YouTube v systému Linux pomocí YouTube-DL

YouTube bude i nadále používat vaši historii vyhledávání k posouzení vašich zájmů, takže pokud určité video (nebo videa) vedou k návrhům, které se vám nelíbí, je lepším řešením tato videa z historie odstranit. Toto není historie vašeho prohlížeče, ale historie sledování YouTube. Chcete-li videa odstranit, klikněte na položku Historie v pravém panelu a přejděte na video, o kterém si myslíte, že ovlivňuje návrhy. Najeďte myší na pravý horní roh videa a vyberte „Odebrat z historie sledování“ a máte hotovo. Tato metoda je skvělá, abyste se vyhnuli filmovým a/nebo herním spoilerům.

Můžete si také dát nový začátek odstraněním celé historie, ale to je docela extrémní opatření. To se netýká doporučených videí, která se při sledování videa zobrazují po straně.

  Jak vytvořit seznam videí na YouTube

x