Oprava chyby OneDrive 0x8007016a v systému Windows 10

Používáte OneDrive jako možnost pro synchronizaci souborů do cloudové služby? Narazili jste někdy na zprávu jako chyba 0x8007016a a rozhodli jste se přerušit synchronizaci souborů? Pokud jste na svém počítači viděli kód chyby OneDrive 0x8007016a, je na čase, abyste problém vyřešili pomocí tohoto článku. Jinými slovy, tento článek můžete použít k opravě chyby OneDrive 0x8007016a ve Windows 10.

Jak opravit chybu OneDrive 0x8007016a v systému Windows 10

Následující důvody jsou možné příčiny chyby OneDrive nebo toho, že OneDrive na vašem počítači nefunguje.

 • Špatná aktualizace systému Windows nebo zastaralá okna: Pokud je systém Windows na vašem počítači zastaralý nebo pokud se jedná o aktualizaci, jako je KB4457128, může se vypnout automatická synchronizace OneDrive.

 • Nastavení Soubor na vyžádání je povoleno: Pokud je v aplikaci OneDrive povoleno nastavení Soubor na vyžádání, může dojít k chybě.

 • Vypnutá možnost synchronizace: Možnost synchronizace v aplikaci OneDrive mohla být deaktivována kvůli aplikacím třetích stran na vašem PC.

 • Funkce PowerPlan je konzervativní: Vzhledem k tomu, že OneDrive je aplikace, která ke svému fungování potřebuje vysoký výkon, může použití vyváženého nebo úsporného plánu napájení způsobit chybu.

 • Poškozené nebo chybějící soubory v aplikaci OneDrive: Pokud jsou soubory v aplikaci OneDrive poškozené, možná nebudete moci aplikaci použít k synchronizaci. Tato chyba se může zobrazit také v případě, že soubory, které se pokoušíte synchronizovat na OneDrive, ve zdrojovém umístění chybí.

 • Závada ve složce synchronizace: Pokud se složka, kterou se pokoušíte synchronizovat s aplikací OneDrive, zasekla, možná nebudete moci synchronizovat žádné soubory do aplikace OneDrive.

 • Chybí požadovaný registr klíčů pro OneDrive: Pokud klíč pro aplikaci OneDrive v Editoru registru chybí nebo je poškozený, může se zobrazit chyba.

 • Aplikace OneDrive nemusí být povolena: Aplikace OneDrive nemusí být na vašem počítači povolena nebo nemusí být aktivována.

 • Chybějící ovladače: Požadované ovladače pro správné fungování aplikace OneDrive, jako je grafický ovladač, musí ve vašem počítači chybět.

 • Problémy s počítačem: Pokud váš počítač není nakonfigurován nebo není aktivován, je možné, že nebudete moci používat aplikaci OneDrive. Pokud je váš počítač napaden virem nebo pokud hardware nefunguje správně, můžete obdržet kód chyby OneDrive.

 • Špatné připojení k síti: Vzhledem k tomu, že OneDrive je aplikace, která vyžaduje stabilní připojení k internetu, může špatné připojení k síti způsobit chybu v aplikaci OneDrive.

 • Nesprávná instalace aplikace OneDrive: Pokud není software OneDrive na vašem počítači správně nainstalován, možná nebudete moci aplikaci OneDrive správně používat a zobrazí se chyba.

Základní metody odstraňování problémů

Tato část vám poskytuje přehled o základních metodách odstraňování problémů, které lze provádět na vašem počítači. To může pomoci opravit chybu 0x8007016a v aplikaci OneDrive.

1. Restartujte počítač: Můžete zkusit restartovat počítač, abyste vyřešili všechny závady. Stiskněte klávesu Windows, klikněte na možnost Napájení a v nabídce vyberte možnost Restartovat a restartujte počítač. Pokud se proces zasekne uprostřed, můžete vynutit restart počítače stisknutím tlačítka napájení na počítači.

2. Upravte nastavení PowerPlan: Pokud je plán PowerPlan na vašem PC konzervativní nebo pokud na vašem PC používáte spořič baterie, možná ho budete muset změnit na lepší plán pro přístup k aplikaci OneDrive. Tento problém vám může pomoci vyřešit přechod na PowerPlan, který by podporoval synchronizaci souborů OneDrive v možnostech napájení.

3. Aktualizace systému Windows: Jako předběžný krok je třeba aktualizovat systém Windows na vašem počítači. To by vyřešilo všechny problémy na vašem PC a pomohlo vám to synchronizovat soubory do aplikace OneDrive. Přečtěte si tento článek, kde se dozvíte více o krocích aktualizace systému Windows na vašem PC.

4. Spusťte Poradce při potížích se službou Windows Update: Pokud se v aktualizaci systému Windows vyskytne závada, například špatná aktualizace systému Windows, můžete vyzkoušet Poradce při potížích se službou Windows Update a poté opravit kód chyby Onedrive 0x8007016a.

5. Resetujte součásti Windows Update: Pokud nejste schopni problém vyřešit, můžete zkusit metodu resetování součástí Windows Update. Po resetování součástí aktualizace systému Windows můžete opravit chybu OneDrive.

6. Odstranění složky SoftwareDistribution: Pokud je složka SoftwareDistribution na vašem PC k dispozici, možná budete muset odstranit tuto složku, abyste opravili chybu OneDrive. Po odstranění složky SoftwareDistribution restartujte počítač, abyste problém vyřešili.

7. Opravit poškozené soubory: K provedení rychlé kontroly a odstranění této chyby můžete použít nástroj Kontrola systémových souborů nebo SFC. To vás vyzve k poškození souborů v počítači a jejich vymazáním budete moci opravit chybový kód OneDrive. Kromě toho vám nástroj DISM také umožňuje vyhledávat soubory malwaru v počítači a pomocí této metody můžete opravit poškozené soubory v počítači. Tím vymažete všechny problémy na vašem PC a můžete použít službu OneDrive Cloud k synchronizaci souborů. Přečtěte si náš článek o opravě poškozených souborů.

8. Proveďte čisté spuštění: Pokud váš počítač nepodporuje aplikaci OneDrive, můžete zkusit provést čisté spuštění počítače a vyřešit problém s nefunkční aplikací OneDrive.

9. Oprava Microsoft Office: Zkuste opravit sadu Microsoft Office na vašem PC pomocí odkazu uvedeného v této části. Chybu OneDrive možná budete moci opravit, protože všechny aplikace Microsoftu jsou propojeny se společným účtem Microsoft.

10. Kontaktujte tým podpory společnosti Microsoft: Pokud žádná ze základních metod nedokáže opravit chybu OneDrive, můžete zkusit kontaktovat tým podpory společnosti Microsoft a problém jim adresovat. Během několika dní od nich obdržíte řešení problému.

11. Oprava Instalace Windows 10: Pokud pro vás žádná z metod nefunguje, můžete provést opravnou instalaci Windows 10 na vašem PC, která vám umožní resetovat celé součásti Windows a poskytnout vám nový OS. To by také odstranilo nevyžádané soubory na vašem PC, což vám dává lepší možnost pracovat.

Metoda 1: Přihlaste se k OneDrive

V této části jsou uvedeny metody, které je třeba provést v aplikaci OneDrive, pokud se nezdaří synchronizace nebo pokud aplikace OneDrive nefunguje. Postupujte podle uvedených kroků a opravte chybu 0x8007016a.

1. Zkontrolujte, zda počet souborů nepřekračuje limit: Počet souborů, které lze současně synchronizovat v aplikaci OneDrive, je přibližně 1 000. Ujistěte se, že soubory, které jste vybrali k synchronizaci, jsou v rámci limitu. Pokud počet souborů překračuje limit, může se zobrazit chybová zpráva.

2. Odhlaste se a znovu se přihlaste k OneDrive: Pokud aplikace OneDrive na vašem počítači stále nefunguje, můžete se zkusit odhlásit z aplikace OneDrive a poté se znovu přihlásit do aplikace pomocí stejných přihlašovacích údajů k účtu Microsoft.

Metoda 2: Odstraňte poškozené soubory

Pokud se vám nedaří odstranit poškozené soubory v aplikaci OneDrive, můžete zkusit vytvořit novou složku a soubory snadno odstranit.

1. Spusťte Průzkumníka Windows současným stisknutím kláves Windows + E.

2. Otevřete složku OneDrive v levém podokně nabídky.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo a najeďte myší na možnost Nový a vyberte možnost Složka.

4. Přesuňte všechny poškozené soubory v aplikaci OneDrive do složky Nový ručním přetažením souborů do složky.

5. Vyberte složku Nová a stisknutím klávesy Delete odstraňte složku ve složce OneDrive.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že složka je vytvořena na krátkou dobu, nemusí se synchronizovat s cloudovou službou OneDrive, což vám umožní snadno odstranit poškozené soubory.

Metoda 3: Zakažte soubory na vyžádání

Pokud jsou na vašem počítači povoleny soubory na vyžádání, může být pro vás obtížné synchronizovat soubory s aplikací OneDrive. Deaktivace nastavení vám může pomoci opravit kód chyby Onedrive 0x8007016a.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko OneDrive v pravé dolní části hlavního panelu.

Poznámka: Pokud tlačítko nemůžete najít, vyhledejte jej v části Zobrazit skryté ikony znázorněné šipkou na hlavním panelu.

2. Klepněte na tlačítko Nápověda a nastavení v pravé dolní části obrazovky a v nabídce vyberte možnost Nastavení.

3. Přejděte na kartu Nastavení a v části Soubory na vyžádání zrušte zaškrtnutí políčka Ukládat místo a stahovat soubory při jejich použití.

4. Klepnutím na tlačítko OK v potvrzovacím okně Disable Files On-Demand proces ukončíte.

5. Nakonec klikněte na OK a restartujte počítač.

Metoda 4: Pokračujte v synchronizaci souborů

Pokud se synchronizace uprostřed nezdaří, musíte vybrat možnost Obnovit synchronizaci v aplikaci OneDrive, abyste mohli obnovit proces synchronizace v aplikaci OneDrive.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko OneDrive v pravé dolní části hlavního panelu.

Poznámka: Pokud tlačítko nemůžete najít, vyhledejte jej v části Zobrazit skryté ikony znázorněné šipkou na hlavním panelu.

2. Klepněte na tlačítko Nápověda a nastavení v pravé dolní části obrazovky a v nabídce vyberte možnost Obnovit synchronizaci.

Poznámka: Možnost Obnovit synchronizaci se zobrazí pouze v případě, že je synchronizace souborů dočasně zobrazena v nabídce Nastavení.

Metoda 5: Resetujte aplikaci OneDrive

Pokud problém s chybovým kódem Onedrive 0x8007016a ve vaší aplikaci OneDrive přetrvává, můžete zkusit resetovat aplikaci OneDrive na počítači pomocí jednoduché metody uvedené zde.

1. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Napište %localappdata%MicrosoftOneDriveonedrive.exe /reset a klikněte na tlačítko OK.

3. Vyhledejte OneDrive na vyhledávacím panelu a kliknutím na výsledek aplikace spusťte aplikaci OneDrive.

4. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko OneDrive v pravé dolní části hlavního panelu.

Poznámka: Pokud tlačítko nemůžete najít, vyhledejte jej v části Zobrazit skryté ikony znázorněné šipkou na hlavním panelu.

5. Klepněte na tlačítko Nápověda a nastavení v pravé dolní části obrazovky a v nabídce vyberte možnost Nastavení.

6. Přejděte na kartu Nastavení a vyberte možnost Spustit OneDrive automaticky, když se přihlásím do Windows.

Metoda 6: Odstraňte Glitched App

Pokud některou složku nelze synchronizovat se složkou OneDrive a vytvořila ve složce OneDrive závadu, musíte ji z aplikace OneDrive odebrat pomocí aplikace Windows PowerShell a opravit kód chyby Onedrive 0x8007016a.

1. Stiskněte klávesu Windows, napište powershell a klikněte na Spustit jako správce.

2. Klepněte na tlačítko Ano ve výzvě Řízení uživatelských účtů.

3. Zadejte následující příkaz a stisknutím klávesy Enter odstraňte složku závad.

Remove-Item "Telegram Desktop" -Recurse –Force

Poznámka: Zde se Telegram Desktop používá pro účely vysvětlení, musíte jej nahradit názvem složky závad.

Metoda 7: Přeinstalujte OneDrive

Pokud pro vás žádná z metod nefunguje, zvažte odinstalaci aplikace OneDrive a poté přeinstalaci aplikace do počítače, abyste opravili kód chyby Onedrive 0x8007016a.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte aplikace a funkce a klikněte na Otevřít.

2. Klikněte na kartu Aplikace a funkce v levém podokně okna a klikněte na aplikaci Microsoft OneDrive.

3. V dostupných možnostech kliknutím na tlačítko Odinstalovat odinstalujte aplikaci OneDrive.

4. Klepnutím na tlačítko Odinstalovat v potvrzovacím okně potvrďte výběr odinstalace.

5. Aplikaci OneDrive můžete znovu nainstalovat z oficiálního webu společnosti Microsoft.

***

Článek slouží k opravě chyby OneDrive 0x8007016a ve Windows 10. Pokud se tedy snažíte najít řešení chyby 0x8007016a, můžete tento článek použít k opravě kódu chyby 0x8007016a. Zanechte prosím své návrhy a laskavě zveřejněte své dotazy v sekci komentářů k tomuto tématu, abychom je mohli upřesnit.

  Jak přeskočit koš pro mazání souborů v systému Windows 10
x