Opravit problém, který momentálně nepoužívá displej připojený k NVIDIA GPU

Když se technologie vyvinula tak, aby se stala součástí každodenních činností, zvýšily se také požadavky na uspokojení poptávky. K provádění operací, jako je hraní her, animace a úpravy videa, je nutné použít vysoce náročnou GPU kartu NVIDIA. Nastavení NVIDIA poskytované kartou GPU poskytuje počítačům lepší přizpůsobení a lepší zobrazení. Displej, který není připojen k GPU NVIDIA, však může narušit normální fungování počítače. Pokud používáte integrovanou kartu GPU spolu s kartou GPU NVIDIA, může být obtížné problém vyřešit. Tento článek vysvětluje způsoby, jak opravit chybovou zprávu Nastavení zobrazení NVIDIA nejsou k dispozici. Momentálně nepoužíváte displej připojený k NVIDIA GPU Desktop.

Jak opravit problém, který aktuálně nepoužívá displej připojený k ploše NVIDIA GPU

K tomuto problému obvykle dochází kvůli problémům se softwarem způsobeným odinstalovanými aktualizacemi ovladačů grafické karty NVIDIA. Následují další příčiny problému s displejem na vašem PC.

  • Nastavení přístupu v ovládacím panelu NVIDIA – k tomuto problému dochází, když není správně přístup k nastavení zobrazení v ovládacím panelu NVIDIA na obrazovce Displej.

  • Problémy s hardwarem – Porty a kabely GPU mohou být připojeny nesprávně nebo nemusí být správně zapojeny. GPU NVIDIA také nemusí být správně připojeno k počítačům.

  • Poškozený ovladač grafiky NVIDIA – Ovladač grafiky NVIDIA může být poškozen nebo chybí na vašem PC a může dojít k tomuto problému.

  • Vypnuto NVIDIA GPU a NVIDIA Services- NVIDIA GPU nemusí být povolena na displeji nebo mohou být služby NVIDIA deaktivovány na PC.

  • NVIDIA Optimus – Pokud je k dispozici více karet GPU, grafická karta NVIDIA se pokusí šetřit energii baterie počítače návratem k GPU Intel při zobrazování grafiky, která vyžaduje nízký výpočetní výkon GPU. Tento proces se nazývá NVIDIA Optimus a může být hlavním důvodem tohoto problému.

Metoda 1: Základní metody odstraňování problémů

Chcete-li vyřešit problém, že aktuálně nepoužíváte displej připojený k NVIDIA GPU Desktop, zkuste implementovat základní metody odstraňování problémů uvedené zde.

1A. Nabijte PC

Pokud používáte notebook nebo počítač napájený z baterie, zkontrolujte úrovně napájení a zjistěte, zda je v počítači dostatek energie. Při zobrazování obrazů s mnoha interními grafikami se výkon v počítači snižuje. Chcete-li tento problém vyřešit, zkuste nabít počítač na optimální hodnotu.

1B. Restartujte PC

Chcete-li vyřešit závady a drobné problémy, které jsou hlavním důvodem, proč aktuálně nepoužíváte displej připojený k problému s NVIDIA GPU Desktop, můžete zkusit restartovat počítač.

1. Stiskněte současně klávesy Alt + F4 a v rozevírací nabídce vyberte možnost Restartovat.

Poznámka: Pokud není aktivován zámek funkcí, stiskněte klávesy Fn + Alt + F4.

2. Klikněte na tlačítko OK a počkejte, dokud se počítač nerestartuje.

1C. Upravte nastavení ovládacího panelu NVIDIA

Občas se může zobrazit chybová zpráva kvůli dočasné závadě na grafické kartě. Zkuste otevřít Ovládací panel NVIDIA a zkontrolujte, zda nelze vyladit nějaká nastavení. Pokud můžete provést tuto akci, problém se na displeji vyřeší.

1. Otevřete plochu pomocí kláves Windows + D současně.

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo a vyberte možnost Ovládací panely NVIDIA.

Zkontrolujte, zda můžete změnit některá nastavení na ovládacím panelu procházením možností v levém podokně.

1D. Aktualizujte ovladače

Ve většině případů může problém způsobit problém s ovladači v zařízení, jako je například síťový ovladač. Můžete postupovat podle pokynů v příručce pomocí zde uvedeného odkazu a aktualizovat ovladače zařízení na nejnovější verzi.

Problém je způsoben zobrazením, je nutné zajistit, aby grafický ovladač nebyl zastaralý. Chcete-li aktualizovat ovladač grafické karty NVIDIA na nejnovější verzi, postupujte podle pokynů v odkazu uvedeném zde.

1E. Vrácení aktualizací ovladače grafické karty NVIDIA

Jako poslední způsob řešení problému můžete zkusit vrátit ovladač grafiky na výchozí verzi. V části Display Adapters vyberte ovladač NVIDIA Graphics a postupujte podle pokynů v průvodci pro vrácení ovladačů v systému Windows 10.

1F. Přeinstalujte ovladač grafické karty NVIDIA

Další metodou, jak vyřešit problém, který aktuálně nepoužívá displej připojený k NVIDIA GPU Desktop s ovladačem NVIDIA Graphics, je jeho přeinstalace. Vybrat NVIDIA Ovladač grafiky v části Grafické adaptéry a podle pokynů v příručce odinstalujte a znovu nainstalujte ovladače zařízení a znovu jej nainstalujte.

Metoda 2: Zastavte automatické aktualizace ovladačů

Občas může počítač aktualizovat ovladač grafické karty NVIDIA na nekompatibilní verzi, což může způsobit problém. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete zastavit automatické aktualizace ovladače grafické karty NVIDIA.

1. Stiskněte klávesu Windows, vyhledejte Zobrazit rozšířená nastavení systému a klikněte na Otevřít.

2. Přejděte na kartu Hardware a klikněte na tlačítko Nastavení instalace zařízení.

3. Vyberte možnost Ne (vaše zařízení nemusí fungovat podle očekávání) a klikněte na Uložit změny.

4. Klepnutím na tlačítko OK v okně Vlastnosti systému dokončete proces.

Metoda 3: Zakázat nastavení SLI

Pokud je na ovládacím panelu NVIDIA povoleno nastavení SLI, můžete narazit na tento problém. Můžete zkusit deaktivovat toto nastavení na grafické kartě a vyřešit problém s tímto displejem, který není připojen k NVIDIA GPU.

1. Stiskněte klávesu Windows, vyhledejte ovládací panel NVIDIA a klikněte na Otevřít.

2. V levém podokně rozbalte možnost Nastavení 3D a klikněte na možnost Nastavit konfiguraci SLI.

3. Vyberte možnost Nepoužívat technologii SLI v části Vyberte konfiguraci SLI pro váš systém.

Metoda 4: Ověřte využití GPU

Pokud v počítači používáte více karet GPU, můžete zkontrolovat, který GPU je používán displejem. Zkuste postupovat podle zde uvedených kroků, abyste opravili, že aktuálně nepoužíváte displej připojený k problému s NVIDIA GPU Desktop.

1. Současným stisknutím kláves Windows + I otevřete aplikaci Nastavení.

2. Klikněte na Nastavení systému.

3. Na kartě Zobrazení klikněte v části Více zobrazení na možnost Upřesnit nastavení zobrazení.

4A. Pokud v části Zobrazení informací vidíte grafickou kartu NVIDIA, je GPU NVIDIA povoleno.

4B. Pokud je povolena jiná GPU, klikněte na možnost Display adapter properties for Display 1. Kartu GPU můžete změnit na kartě Adaptér.

Tímto způsobem můžete vyřešit problém s displejem, který není připojen k NVIDIA GPU.

Metoda 5: Povolte služby NVIDIA

Na vašem PC musí být povoleny služby potřebné k zajištění funkčnosti ovladače NVIDIA Graphics. Chcete-li problém vyřešit, musíte povolit následující služby.

  • Služba nápovědy ovladače NVIDIA
  • Aktualizační služba NVIDIA

Chcete-li povolit služby NVIDIA, postupujte podle těchto kroků.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Services a klikněte na Spustit jako správce.

2A. Vyberte službu NVIDIA Driver Help Service a klikněte na možnost Start v levém podokně.

2B. Pokud je služba spuštěna, klikněte na možnost Restartovat v levém podokně.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na službu a v seznamu klepněte na možnost Vlastnosti.

4. Na kartě Obecné změňte možnost Typ spouštění na Automaticky.

5. Nakonec uložte změny kliknutím na tlačítka Použít a OK.

Metoda 6: Odstraňování problémů s hardwarovými součástmi

Pokud aktuálně nepoužíváte displej připojený k NVIDIA GPU Desktop, problém se týká hardwarových součástí vašeho počítače, můžete je opravit s pomocí technika.

Možnost I: Znovu usaďte hardwarové součásti

Pokud jste nedávno upgradovali hardwarové komponenty na vašem PC, můžete zkusit znovu umístit komponenty na místo, abyste problém vyřešili. Pokud součásti nejsou umístěny správně, můžete tento problém snadno vyřešit.

  • Sejměte kryt a pomocí stlačeného vzduchu odstraňte prach ze všech částí základní desky.
  • Vyměňte tyčinky a spony RAM, abyste zablokovali úložiště v dané poloze.
  • Znovu připojte jednotku GPU k portům a kabelům na základní desce.

Foto Christian Wiediger na Unsplash

Možnost II: Oprava hardwaru

Pokud jsou hardwarové součásti v počítači poškozené nebo chybí, můžete se obrátit na technika, aby součásti opravili nebo vyměnili.

***

V tomto článku jsou vysvětleny způsoby, jak opravit, že aktuálně nepoužíváte displej připojený k problému s NVIDIA GPU Desktop. Dejte nám vědět, která z těchto metod byla účinná při opravě displeje, který není připojen k problému s GPU NVIDIA. Také v sekci komentářů se podělte o své cenné návrhy a dotazy.

  Pět nejlepších upgradů počítače pro zlepšení výkonu
x