Opravte chybu sítě YouTube 503

Občas dostáváme hlášení od uživatelů YouTube, kteří tvrdí, že se setkali s problémy se službou YouTube. Někteří uživatelé hlásili, že na YouTube často vidí zprávu, že došlo k problému se serverem 503. Zákazníci, kteří se s tímto problémem setkali, říkají, že se vyskytuje častěji při výběru filmu ze seznamu Přehrát později. Sestavili jsme tento krátký tutoriál, který vám pomůže vyřešit tento problém s chybou sítě 503 co nejrychleji, abyste si mohli znovu užívat svá oblíbená videa.

Jak opravit chybu sítě YouTube 503

Kód odezvy na straně serveru 503 označuje, že server lokality je momentálně nedostupný. Běžně k tomu dochází, když se zobrazí zpráva, že došlo k problému se serverem 503. Může k němu dojít v libovolném prohlížeči na jakémkoli operačním systému, včetně vašeho smartphonu a některých programů. Ve většině případů je příčinou problému připojení. Tento problém může způsobit několik různých faktorů:

  • Časový limit připojení: Časový limit připojení nastane, když se nastavení APN změní z výchozích hodnot. V důsledku to povede k nekonzistenci v tom, jak zařízení získává data z jiných serverů.

  • Poškozená data v mezipaměti: Pokud jde o tento chybový kód, jednou z nejčastějších příčin na zařízeních Android jsou poškozená data v mezipaměti. Pokud dojde k poškození datové složky mezipaměti, tento problém způsobí některá sestavení Androidu.

  • Server je příliš zaneprázdněn nebo prochází údržbou: Je také možné, že problém je na straně serveru, přičemž plánovaná nebo neplánovaná údržba ovlivňuje váš region. V tomto případě nemáte žádné jiné možnosti opravy, než časté sledování stavu serverů YouTube.

  • Fronta seznamu stop je příliš velká: Je také možné, že k tomuto problému dojde, když se aplikace pokusí načíst frontu seznamu stop, která se objeví při přehrávání seznamu stop, ale kvůli délce seznamu stop to nemůže udělat. To je zvláště běžné, když seznam Přehrát později obsahuje více než tisíc videí. V tomto scénáři můžete problém vyřešit odstraněním dostatečného množství videí, dokud nedosáhnete třímístného čísla.

Níže jsou uvedeny všechny možné způsoby, jak tento problém vyřešit.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že smartphony nemají stejné možnosti nastavení a liší se proto od výrobce k výrobci, zajistěte před změnou nastavení správná nastavení. Uvedené kroky byly provedeny na Moto G5s Plus.

Metoda 1: Obnovte stránku videa na YouTube

I když varování YouTube 503 Service Unavailable signalizuje problém na jiném počítači, je možné, že problém je dočasný a rychlé obnovení službu obnoví. Obnovte stránku YouTube stisknutím klávesy F5, kde se problém poprvé objevil. Také návrat na domovskou stránku kliknutím na ikonu Zpět vám umožní zkusit to znovu.

Metoda 2: Ověřte stav serverů Google

Je důležité zajistit, aby se problém nevymkl vaší kontrole. Servery YouTube jsou spolehlivé, ale to neznamená, že nejdou kvůli údržbě. Abyste se ujistili, že problém zcela nesouvisí se serverem, podívejte se na webové stránky jako Outage nebo DownDetector, abyste zjistili, zda ostatní lidé nemají stejné problémy jako vy.

Oficiální Twitter účet YouTube je také fantastickým místem, kam se podívat. Pokud jste znovu zkontrolovali, že nenastaly žádné důležité události, které by mohly způsobit problém s chybou sítě 503, přejděte k další metodě, kde najdete další tipy pro odstraňování problémů.

Metoda 3: Restartujte router

Chyba YouTube 503 je téměř jistě chybou webové stránky, kterou si prohlížíte, ale je také možné, že na vině je problém s nastavením serveru DNS v síti nebo počítači, který by mohl vyřešit rychlý restart obou.

Chcete-li problém vyřešit, můžete restartovat zařízení Android nebo počítač. Jednoduchý restart může snadno vyřešit jakékoli drobné problémy. Pokud to nepomohlo, restartujte router podle následujících kroků.

1. Najděte tlačítko napájení na zadní straně routeru.

2. Stiskněte jednou tlačítko pro vypnutí.

3. Nyní odpojte napájecí kabel směrovače a počkejte, dokud se kondenzátory zcela nevybijí.

4. Poté znovu připojte napájecí kabel a po minutě jej zapněte.

5. Počkejte, až se obnoví připojení k síti, a zkuste video načíst znovu.

Metoda 4: Po nějaké době znovu načtěte video

Protože tato chyba sítě 503 je běžnou chybovou zprávou na extrémně populárních webech, jako je YouTube, když jsou servery zahlceny, často je dobrou alternativou pouhé čekání.

Metoda 5: Odstraňte videa ze seznamu Přehrát později

Velký seznam skladeb ve vašem seznamu Přehrát později může způsobit problém. Ačkoli neexistuje žádné oficiální vysvětlení, proč tento přístup funguje, mnoho uživatelů uvedlo, že se jim podařilo problém vyřešit po odstranění všech filmů ze seznamu Přehrát později. Postupujte podle níže uvedených kroků pro Android a Windows.

Možnost I: V systému Android

1. Spusťte aplikaci YouTube z domovské obrazovky.

2. Klepněte na Knihovna v nabídce ve spodní části obrazovky.

3. Poté klepněte na Přehrát později.

4. Klepněte na tři svislé tečky vedle každého videa.

5. Klepněte na Odebrat z Přehrát později.

Poznámka: Odstranit viděné z tlačítka akce v pravém horním rohu je vhodnější možností, pokud máte v tomto seznamu mnoho videí. Tato volba smaže každé video, které jste dříve umístili do složky Přehrát později, což vám ušetří čas.

6. Nakonec restartujte aplikaci YouTube.

Možnost II: V systému Windows

1. Navštivte web YouTube.

2. Z kontextové nabídky vyberte Přehrát později.

3. Najeďte myší na video a klikněte na ikonu tří teček vedle něj.

4. Vyberte Odebrat z Sledovat později.

5. Tento postup opakujte s každým videem v sekci Přehrát později, dokud nebude seznam prázdný.

Metoda 6: Vymažte data mezipaměti YouTube

Mnoho uživatelů hlásilo, že vyprázdnění mezipaměti a dat aplikací YouTube vyřešilo tuto síťovou chybu 503. Vymazání mezipaměti v aplikaci YouTube v telefonu vám může pomoci uvolnit konkrétní soubory a opravit data, která byla zničena. Zde je návod, jak rychle odstranit data z mezipaměti YouTube:

1. Klepněte na ikonu Nastavení na domovské obrazovce.

2. Klepněte na Aplikace a upozornění.

3. Přejděte dolů a klepněte na YouTube v seznamu aplikací.

4. Klepněte na Úložiště.

5. Klepněte na Vymazat mezipaměť.

Metoda 7: Obnovte nastavení APN

Vaše nastavení sítě může způsobit problém serveru 503 na YouTube. Změna názvů přístupových bodů zpět na jejich normální nastavení opravila některé problémy uživatelů systému Android. Tato metoda byla testována na KitKat, Lollipop, Marshmallow a Nougat. Chcete-li opravit chybu sítě 503, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Na domovské obrazovce přejděte do nabídky Nastavení.

2. Klepněte na Síť a internet.

3. Poté klepněte na Mobilní síť.

4. Klepněte na Pokročilé.

5. Potáhněte dolů a klepněte na Názvy přístupových bodů.

6. Klepněte na ikonu tří teček v pravém horním rohu.

7. Klepněte na Obnovit výchozí.

8. Nakonec restartujte zařízení.

Metoda 8: Přeinstalujte YouTube

Pokud vymazání mezipaměti ve smartphonu Android nefunguje, můžete aplikaci také odinstalovat a znovu nainstalovat. Protože na iPhonu nebo iPadu neexistuje žádná možnost čištění mezipaměti, je to vaše jediná alternativa. Podle uvedených kroků znovu nainstalujte aplikaci YouTube, abyste opravili problém s chybou serveru 503.

Poznámka: YouTube nelze odinstalovat u každého modelu. Pokud nemůžete odinstalovat YouTube ze svého zařízení, můžete tuto metodu přeskočit.

1. Stiskněte ikonu YouTube a přetáhněte ji na možnost Odinstalovat.

2. Klepněte na Obchod Play.

3. Na vyhledávacím panelu vyhledejte YouTube.

4. Klepněte na Instalovat.

***

Doufáme, že pro vás byly tyto informace užitečné a že se vám podařilo vyřešit problém s chybou 503 sítě YouTube. Dejte nám prosím vědět, která technika byla pro vás nejpřínosnější. Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, použijte prosím níže uvedený formulář.

  Jak zrušit předplatné YouTube TV
x